Šodien Diseldorfā sākas burvīgā trakomāja ar nosaukumu- Eirovīzijas ”šlāgerfestivāls”. Eurovision nedēļā paveic to, ko Brisele nespēj vairāku gadu garumā – atļauj eiropiešiem kopīgi ieskatīties spogulī.

2011. gada 10.maijā

Links uz tiešraidi 22.00: http://www.eurovision.tv/esctv/main?program=24973 vai http://www.ltv1.lv/lv/raidijumi/Tiesraide-interneta-tikai%20Latvijas-teritorija/

Amerikāņu romantiskajās sarunās par vecā kontinenta kultūru parasti figurē divu jēdzienu hibrīds: ”Kembridža” + ”Parīze”. Vārds ”Eiropa” nepavisam neasociējas ar kultūru vai mākslu. Vēl retāk jeņķi aizdomājas līdz  karnevāliskajai popmūzikas manifestācijai ar saīsinātu nosaukumu ESC.

Paradoksāli, taču šis ir pagaidām vienīgais mūsu kopīgais kultūras pasākums, kas joprojām ir ”plaši apmeklēts” pie televizoru ekrāniem, datoriem un tagad jau arī pie telefoniem.:)  Visi pārējie mēģinājumi savienot Eiropu ar kultūras trosēm beigušies formāli un neveiksmīgi (kultūras galvaspilsētu projektu ieskaitot).

Viena pati ”Eurovision” nedēļā paveic to, ko Brisele nespēj vairāku gadu garumā – atļauj eiropiešiem kopīgi ieskatīties spogulī.

Jā, viegli nebūs.

Sašutīsim, niknosimies, sakodīsim zobus un šņāksim, pukojoies par ”šito balagānu”, kas ir ”bezgaumības kalngals”.

Būs sastopami arī daži pavisam apmulsuši Latvijas ”kultūras un mākslas darbinieki”, kas ”to Eirovīziju vispār neskatās”  tulkojumā ar to ir gribēts teikt – ”esmu smalks”, taču būtībā tas nozīmē – ” es nezinu ko par to teikt”).

Strauss arī iebāž galvu smiltīs un tā jūtas drošāk.

Lai viņi guļ ar galvu smiltīs.

Demokrātija to atļauj.

🙂

Mēs pārējie šovakar sēdīsimies pie ekrāniem un sāksim apskatīt pirmo atlases kārtu. Tur noteikti būs vulgāri salda franču šansonete, beļģu bārddziņu polkas, islandiešu apbedīšanas marši, britu zēnu gaviles un vēl daudz kas cits – vārdu sakot  visneiedomājamākais muzikālais rosols. 🙂

Taču, sāksim no sākuma.

Tā.

Pirmo reizi pēc 28 gadu pārtraukuma pie kloķiem ir Vācija. ARD investējis pasākumā 11 miljonu latu. Tas veido apmēram ¾ no Oslo izmaksām. Biļetes uz koncertiem praktiski ir pārdotas un nodrošina labus ieņēmumus. Kur nu vēl tūristi, kas ierodas Diseldorfā un maksā par koka lāvām ceļotāju namos luksusa viesnīcu cenas!

Nauda ripo Vācijas virzienā.

Pirmajā pusfinālā šovakar piedalīsies 19 valstis.

Zviedru ”visu bērnu elks” Ēriks uz skatuves kāps tikai ceturtdien, taču arī šodien ir pāris numuri kas cieši saistīti ar zviedru pienesumu. Zviedru autori rakstījuši dziesmas atkal Azerbaidžānai un pirmo reizi arī Krievijai (RedOne). Paradoksāli, ka Krievijas Aleksejs Vorobjovs (Sparrow:) dziedās zviedru deju grupas pavadījumā (tas pats sastāvs, kas zviedru finālā dejoja Danny fonā) un viņa fona vokālisti būs brāļi Rongedāli. Oj, kas par eksportu! Zviedru – krievu numurs. Redzēsim kas no tā iznāks.

Vienīgā balāde šovakar būs Lietuvas pienesums. Savā būtībā tā ir putukrējuma kūka (angļu stilā) ar franču konjaka elementiem. Labas vokālistes izpildījumā. Lūdzu neaizmiedziet šajā oāzē! No daiļuma var pagurt! 🙂

Armēnija mēdz sūtīt uz šlāgerparādi labas dziesmas. Šoreiz izdevies skaitāmais pantiņš ”bum-čaka” un nekā vairāk tur nav.

Somijas Akselis patīk daudzām. Pie kam, viņš sola glābt mūsu planētu! Uh, tas ir vareni taču mazticami.  No viņa plūst balts maigums un pūkains vieglums. Var samulst un iesnausties, taču pēc zināma laika gribas atkal Lordus. Siļķes vietā.

🙂

Ungārija vālē Celine Dion stilā un izskatās atbraukusi tieši no 90. gadiem. Pa taisno uz  Diseldorfu. Kati Wolf labi iederētos arī sporta zālē, svarus cilājot ritmiski un bez piepūles. Var gadīties, ka viņa aizskries arī līdz finālam Disledorfā. Izslēgt šo iespēju nevajadzētu.

Portugāles protesta maršu neviens, protams, nesapratīs.

San Marino – nepamanīs.

Gruzijai visu nojauc ģitārista vokālas piruetes, kas vairāk nokaitina nekā rotā.

Turkiem neizdodas hardroks un twiggi izskata serbietes (ar cukuroto 60. gadu popu) pazūd lentēs, zeķubiksēs un kiča krāsainajā mākonī.  Vienīgais varoņdarbs – viņas dzied serbiski.

Polijai būs visgrūtāk. Magdalēna sāk pirmā un dzied poliski.

Malacis.

Lai veicas!

2 comments

Leave a Reply