Ludviga XIV uzvedības ”fasoni” Latvijai politikā. Oligarhu bēres kā civilā nepiekāpība. Viss būs un notiks!

2011. gada 9. jūnijā
Aizvadītie ”oligarhu kapu svētki” Rīgā ārzemju novērotājiem atbalsojās kā ”oligarhu bēres”. No medijiem spriežot – lielisks pasākums.
Tieši sasaucas ar rietumos tik pierastajām ”civilās nepiekāpības” izpausmēm.
Jā, tas ir OK, un cerams, ka šādi pasākumi šovasar notiks arī turpmāk, visur Latvijā. Jo vairāk šādu pasākumu būs – jo lielāka cerība, ka arī tie vēlētāji, kas nelasa mediju internetā, bet pārtiek no oligarhu kontrolētajām avīzēm un viņu ietekme esošajām radio un TV stacijām, sapratīs reālo situāciju valstī.
Cerams, ka sapratīs.
Līdz šim tauta varu deleģēja oligarhiem un viņu ietekmes partijām.
Līdz šim Latvijā valdīja cerība, ka varas vīri ” ir jau sazagušies pietiekami un tāpēc vairāk nezags”.
Līdz šim bija ticība, ka ”ja cilvēks ir pārticis, tad viņam nav apetīte izlaupīt valsts kasi”.
Neatkarīgās Latvijas līdzšinējā pieredze pierāda, ka apetīte rodas ēdot.
Mēs vēlētāji esam vainīgi, ka pie varas pārāk ilgi esam atļāvuši noenkuroties alkatīgiem, korumpētiem izlaupītājiem.
Viņu varas kāre un arogance pret tautu robežojas ar sadismu.
Šleseram ir pārliecība, ka Saeimas atlaišana bijusi ”nelikumīga”, Šķēle uzskata, ka vakardiena protesti uz viņu vispār neattiecas un Rubikam parlamenta atlaišana šķiet ”farsa solis”.
Ludviga XIV jeb Saules karaļa morāle ir atdzimusi pie mums Latvijas Republikā.
Tāpat kā toreiz – mūsu nekronētie ”karaļi” dzīvo savā privātās greznības un pārticības burbulī uzticot Dombrvskim Žana Batista Kolbēra merkantilās valsts kases glābšanas politiku.
”Valsts – tas esmu es!”- savulaik deklarēja Lui XIV un tupināja dejot saules dejas uz valsts kopējā posta fona. Vēsture viņu šodien raksturo kā Napoleona vai Hitlera priekšteci. Nekrietnībā un cinismā pret saviem tautiešiem viņš bija līdzīgs jebkuram asiņainam diktatoram.
Toreiz, Francijā tauta lielākā daļa nebija apmierināta ar galma greznību, šķiešanos ar naudu. Tauta dzīvoja dziļā postā.
Būtībā tieši tautas pārticības trūkums pret varas slāņu labklājību (nevis karagājieni vai varoņdarbi Briseles gaiteņos) liecina par valsts attīstības standartu.
Mums Latvijā pašlaik šī sprauga ir aizas dziļumā un Nīlas platumā.
Latvijā tautas posts ir kontrasts kaklakungu – oligarhu un viņu svītas pārspīlētajai privātajai greznībai.
Tālāk vairs nav kurp iet.
Nedomāju, ka vakardienas pasākums Rīgā ir bijis ”oligarhu pasūtījums” (NRA) un nesliecos visas pasaules norises vērtēt pēc Krievijai raksturīgās mērvienības – ”kam tas ir izdevīgi”.
Saules nespīd debesīs tāpēc, ka kādam tas ir izdevīgi.
Tieši tāpat arī politikā, lielos krīzes brīžos, notiek pārvērtības, kuru dzinulis nav izdevīgums.
Jakobīņi arī pie mums ir nostājušies uz kara takas. 🙂
Tagad jāgaida, lai viņu iesākto turpinātu citi un šis – civilās pretošanās vilnis turpinātos arī citās Latvijas plisētos un miestos.
”Kapu svētki” ir jāturpina.
Paredzu, ka tur (provincē) tas būs grūtāk, jo provincē dzīvo ”zemnieku partijas” elektorāts un pilsētu galvas lielā mērā ir tieši vai netieši saistītas ar oligarhu partijām vai oligarhu galmu.
Manai tantei Rasmai Reņģē arī šogad būs grūti izšķirties par ko balsot.
Kā jau zemniece viņa sliecas ”uz savējo – zemnieku pusi”, nesaprotot, ka Latvijā partijas nosaukums nenozīmē reālu politekonomisku ieguldījumu.
Partiju nosaukums ir politiska dekorācija.
Āķis ar pludiņu.
Paredzēts naivām, izsalkušām zivīm.
Protams, ka gaidāmajās vēlēšanās oligarhi izmantos jaunu ēsmu.
Centīsies ”ķert mailītes” ar sietu.
Uztraukumā vēlētājs var sabīties.
Tas būtu slikti.
Pastāv cerība, ka kolēģi PR profesionāļi šo palīdzību oligarhiem vēlēšanās nesniegs.
Paši par sevi šie Latvijas oligarhi un viņu līdzskrējēji ar dziļu un analītisku intelektu neizceļas. Tāpēc var prognozēt, ka bez kompetentas palīdzības gaidāmo priekšvēlēšanu kampaņu savā režijā (kā parasti), viņi nopūdelēs.
Viņi to neprot, jo mācās no Krievijas vai ASV un šis laiks Latvijas saitēs ar sabiedrību ir jau garām.
Saskaņas centram arī draud izgāšanās. Lakmusa papīrs ir viņu izgāšanās prezidenta vēlēšanu pasākumā, nesimpātiskā Kravcova un Urbanoviča klātbūtne.
Krievu vēlētāji nav pašnāvnieki.
Tāpēc arī šī partija izgāzīsies tieši tāpat kā Ulmaņa-Šķēles partiju konglomerāts, kas
izgāzās, nesagatavojoties izvirzot Valsts Prezidentu ar vislatviskāko uzvārdu.
Pagaidām no Latvijas politiskās elites puses novērojama izgāšanās sekvenču rinda.
”Bāāc!” – (Dronka pret TV3).
”Bāāc!”- (Sesks par tautas iespējamo, drīzo iemīlēšanos oligarhu prezidentā).
”Bāac!” – (Klaužs pret mediju klātbūtni parlamentā).
Šo sarakstu varētu turpināt.
Pats satraucošākais ir varas cinisms. Spītīga nevēlēšanās atzīt situācijas nopietnību Latvijā.
Latvijas oligarhu agonijā ir arī cilvēcīgi bīstami vaibsti.
Ja līdz šim viņi greznojās ar koncertiem, kuplām ģimenēm un rosola bļodām, kas tika servētas uz Steinway flīģeļa, tad tagad ieskanas bīstamāki akordi.
Piemēram, Kadafī tikko devis savai armijai rīkojumu ”veikt izvarošanas” kā kaujas operāciju Lībijā.
Tātad – valdnieks pavēl izvarot savu tautu un, lai šis nodoms sekmētos – iepērk lielā daudzumā ”Vingras tipa” medikamentus, kurus pēc tam izdala karavīriem.

Lai iznīcinātu tautas pretošanos, diktators pieprasa ne tikai šaušanu, bet arī savējo izvarošanu. Tā vakar ziņoja Starptautiskās krimināltiesas prokurors Luiss Moreno – Okampo.

Līdz šim diktatori un karaļi bija nežēlīgi pret svešiem jeb ienaidniekiem.
Tagad beidzot ir skaidri redzams, ka viņi ir naidīgi arī pret pašniekiem.
Naidīgi pret savējiem.
Mūsējie oligarhi jeb ”rausēji un kampēji” ir tieši tād paši.
Mums jārēķinās ar naida izvirdumiem un neatļautiem kaujas paņēmieniem visu vasaru.
Cinisks riebums pret citādi domājošajiem un ņirgšana par taisnību, patiesību un godīgu dzimtenes mīlestību.
Tālāk viņiem vairs nav kur iet.
Mums ir.
Mēs vēl tikai nāksim!
Viss būs un notiks!
🙂

9 comments


 1. “Cerams, ka sapratīs.”
  ——-

  ?…

  Beidzot? ;)))

  Pēc nu jau 20 gadus (veselas paaudzes) “nesaprašanas” par to, kas / kā / kāpēc notiek šajā MZ siles “valstī”?!

  Pēc nu jau 20 gadus (veselas paaudzes!!!) “ilgtspējīgas” piedalīšanās “urnu talku” FARSOS (ar 4 gadu intervālu + pa starpu šiem “demokrātijas robežstabiem” – daži SISTĒMAI absolūti nekaitīgi “referendumi” un dažas šobrīd aktuālajām “oligarhu bērēm” līdzīgi menedžētas / novadītas “sabiedriskās aktivitātes” – “liekā tvaika izpūšanai caur svilpi”), kuri ir nepieciešami SISTĒMAI, lai kārtējo reiz “pārstartētu” tās izpildfunkcionāru “likumīgās” tiesības uz dajebko, ko paši šie “atsvaidzinātos” mandātus iepirkušie “vienlīdzīgĀKie” radījumi, kā savu privātinterešu motivēti “likumdevēji”, sagribēs sev vai sabīdīs apkalpojot savu saimnieku politekonomiskās intereses?!?

  Diez vai, Sandra, diez vai…

  Man domāt – sapratne (spēja / vēlēšanās / atļaušanās saprast, kaut vai – tikai pašu elementārāko, “iesākumam”) vienkārši vai nu IR un tiek izmantota pastāvīgi (un arī pietiekami paTstāvīgi, tieši proporcionāli pastāvīgi “apgreidotam” objektīvas INFO apjomam / kvalitātei), vai arī – tās vienkārši nav un, diemžēl, arī nebūs. Nu, vismaz – attiecībā uz pieaugušiem ļaudīm. Kuri, vērtējot VSV izpratnē, šajā “valstī” patiešām ir iespējuši “attīstīties” vien līdz 7-gadīgu bērņuku līmenītim, kā Tu to prezentēji nesen.

  P.S. Kas ir noticis ar Tava w-resursa diskusiju zōnu? Šķiet, ka kaut kas mēreni ‘gļuko’ (tīri “tehniski”) – sakāmo kļuvis pagrūti noformulēt & “izlikt uz dēļa”… 😉


  • Zini, man ir sajūta, ka viss būs un notiks superīgi labi! Man ir sajūta, ka mēs uzvarēsim. Tāda forša sajūta. 🙂 Vakar pēcpusdienā atcerējos, ka jāēd kaut kas un nopirku pie desu veča centrā labu desu ar maizi. Viņš dūšīgi grilēja un garām brauca jaunieši, kas laistās ar lētu šampanieti un svin vidusskolas beigas. Brauc kā kolhozneki kravas mašīnās un brēka pilnā kaklā. “Forši, ka cilvēki ir priecīgi!’, – desu vecis teica. Pareizi, ir jāpriecājās, ja ir kaut mazākais iemesls! Citādi dzīve paiet kā eskalators krēslā, kas monotoni kustās nezināmā virzienā… 🙂 Pārrāvuma brīdis ir klāt. Nebūs tiem oligarhiem tik viegli ar mus tikt galā. Yeeesss! Mēs faktiski esam baigi gudri un viltīgi, ja labi gribam. Uh 🙂 Tagad mēs gribam!!!
   Jā, protams ir 1000000 iemeslu, lai tas nenotiktu. Biroktrāti, piemēram. 30 gadīgi, profesionaļi kukuļņēmēji, visādi citādi “zābaki” un “žagatas” visos līmeņos ar trim krunkām smadzenēs.
   Man liekas, ka lietas notiks…galveais mums ir poitiskās elites trūkums…tas slikti


   • 😉

    “Jā, protams ir 1000000 iemeslu, lai tas nenotiktu.”
    ——–

    Ir tikai viens iemesls / CĒLONIS, lai tas (vai arī jebkuras citas SEKAS, neatbilstošas CĒLOŅA “pamatshēmai”) nenotiktu, Sandra – jau iepriekš minētais. Tas, par kuru līdz šim vispār tika aumež konsekventi “politkorekti” klusēts gan “ietekmīgākajos” medijos, gan “oficiālajā” virtuālajā publiskajā telpā (100% visi no kuriem var “lepoties” ar neslēptu vai vāji piesegtu materiālu vai “morālu” angažējumu).

    “Lietas notiks” tikai tad, ja to notikšanai nepieciešamā enerģija u.c. attiecīgie resursi (jebkuri iespējamie, jo – tas būtu to vērts, patiešām!) tiks vērsti pret šo vienīgo CĒLONI, nevis pret tā 1000000 SEKĀM. Un tikai tad, ja tiks izmantoti tie “instrumenti”, pret kuriem CĒLONIS izjūt vislielāko respektu (jo – izmanto šos “instrumentus” pats). Tas taču ir elementāri (manuprāt), Sandra. 😉

    Pretējā gadījumā – arī jau “lietas notiks”, dabiski. Vienīgi – tās notiks tieši tāpat, kā ir notikušas līdz šim, visus iepriekšējos 20+ gadus “ilgtspējīgi”, un kā noteik arī pašreiz.

    Vakardienas “Domburšovā” moderators (zināmais Jānis D.) pat “virkni reižu” centās (manuprāt) šādu secinājumu (par 1 CĒLONI un tā 1000000 SEKĀM) “izvilināt” gan no azartiskajiem “šortaiņiem”, gan no pragmatiskajiem “skūtgalvjiem” – tā arī nekas tur nesanāca. Vai nu dēļ bailēm, vai patiešām dēļ tupuma NEVIENS no šova tiešraidē klātesošās “biedru grupas” tā arī nejaudāja “nosaukt lietas to īstajos vārdos”. Kā jau ierasts šajā “valstī”, diemžēl, un kā to joprojām atļaujas NEdarīt 100% visi mediju ļautiņi, “mālējot acis ciet” gan paši sev, gan tiem, kas viņiem vēl tic (tikai dēļ patrulas inerces, gribētos domāt).

    Atliek vienīgi secināt (kārtējo reizi, nu jau diezkuro, pēdējo pārdesmit gadu laikā), ka šī pašreizējā Muļķu Zemes SILES “valsts” (akcentēts lūgums: “nejaukt” un nekādi neidentificēt šo pašreizējo MZ “valsti” ar mūsu Tēvzemi – Latvijas Valsti!!!) joprojām NAV modusies no letarģiskā miega, 20+ gadus “ilgtspējīgā”. Laikam jau vēl TAS laiks nav pienācis letiņiem…

    Bet, nu – gan jau, gan, Sandra: “cerība mirst pēdējā”, kā ir sacīts. 😉


    • Ja, ta laikam ir, taču nekas neturpinās bezgalīgi . LV muļķības šovu ieskaitot. Pašlaik man te slikti sakari, kad atbraukšu atpakaļ – tad plašāk. Te internets kā kājminamā šujmašīna un temperatūra virs +40, grūti domāt smagas lietas. 🙂 Ir sajūta, ka pašlaik diktatoriem un oligarhiem nav veiksmes gads. Savādi bet fakts. 🙂


 2. Vai tomēr nav savādi, ka oligarhi gandrīz visos medijos (arī vakardienas
  Panorāmā) kļuvuši par sava veida “svēto trīsvienību”? Kaut kā modificēt vai pat
  apšaubīt šo trīsvienību – tā jau ir zaimošana. Mēs kritizējam tikai kaut ko ļoti
  stabilu, gadu desmitos simtreiz pārbaudītu un noskaidrotu. Visbiežāk – tad, kad
  vilciens jau aizgājis.
  Kāmēr kaut kas ir patiešām kliedzoši aktuāls, tas vienlaicīgi ir arī TABU. Visi zin
  un jūt, cik milzīgu “ieguldījumu” mūsu šodienas postā ir devusi, piemēram, Parex
  banka un tās PĀRŅEMŠANA, cik svarīgi būtu savlaicīgi atšķetināt šo kamolu (kā
  to analoģiskā situācijā šodien dara Islande). Mēs pat baidāmies NOPIETNI runāt
  par to, novirzām tautas uzmanību no būtiskā, iemidzinām ar kārtējo mantru…
  Kāpēc tā notiek?


  • Mums ir bailes. Laikam vēl mums nav tik sllkti, lai rīkotos kā sīrieši. Viņiem nav atpakaļceļa. Mēs cenšamies izpatikt. Mazliet liekuļot. Jā Islande dara pareizi. Vienkārši, elementāri un pareizi. Pēc jaunajām vēlēšanām mums arī vajadzētu darīt tāpat.Mediji pieder oligarhiem, tas lielā mērā bojā publisko telpu.


 3. “Kāpēc tā notiek?”
  ———

  Iemesls / CĒLONIS = viens vienīgs = tas pats iepriekš minētais.

  Ne visi baidās NOPIETNI runāt un ne priekš visiem patiešām kliedzoši aktuālais ir TABU. Tikai – tie, kas to atļaujas, tiek jebkuros iespējamajos veidos “neitralizēti”, īpaši jau tā dēvētajā “publiskajā telpā” (t.sk. arī konsekventi ignorēti, bloķēti, ‘banoti’, un taml. “sankcionēti”) kā “nekorektu viedokļu paudēji”, kā arī – tīri personīgi maksimāli diskreditēti, masīvi “presēti” un taml. “ietekmēti”, pat – nekautrējoties “izvērst” šīs metodes (nereti visai radikālās) uz šo “neērto personāžu” tuvākajiem līdzcilvēkiem.

  Izklausās “neticami”, vai pat pēc “sazvērestības teorijas”? 😉

  Zināma privātpieredze (gana “ilgtspējīga”, lai būtu pietiekams pamats to uzskatīt par respektējami objektīvu) liecina par to, ka tā tas patiešām reāli notiek.

  “Muļķu Zeme, XXI gadsimts”, kā ir sacīts…


   • Kas, konkrēti, ir Tevis minētais gļēvums, Sandra?

    Tas, ka tieši tāpat, kā varas turētāju iniciētas / sankcionētas / realizētas pretlikumīgas represijas pret “nevēlamajiem personāžiem” un viņu tuviniekiem tika vērstas “padumjajā” SISTĒMĀ, šadas lopiskas izdarības arī šajā kretīniskajā “valstī” patiešām notiek, nu jau pārdesmit gadus “ilgtspējīgi”?

    Vai arī – tas, ka par to liecina pietiekami apjomīga (gan laika izpratnē, gan arī “piedzīvojumu” daudzveidībā) privātpieredze (kuru / kādu, blakusminot, nenovēlu izbaudīt nevienam sakarīgam Cilvēkam)?

    P.S. Cita starpā – “komunikācijas partneru” nespēja / nevēlēšanās pat “neoficiālās” diskusijās “saukt lietas to īstajos vārdos”, aizstājot “skaidru” valodu ar rotorisku “akrobātiku” (lai arī – gana profesionālu, jāatzīst) visai būtiski “demotivē” tērēt laiku u.c. resursus šādai acīmredzami nelietderīgai “komunikācijai”. Tā vi’š i’, ko šam padarīsi… 😉

Leave a Reply