Žurnālistu vajāšana un dronu ražošana

Putins esot nolēmis iegūt sev visu Luhanskas un Doņeckas reģionu līdz marta beigām. Tā vakar ziņoja ukraiņu izlūkdienests.  Ar jaunām uzvarām viņš atzīmēšot kara gada jubileju. Pēc ukraiņu domām tas nebūšot viegli. (DN)

Daudz tiek darīts arī propagandas jomā. Piemēram, vakar tiesā Maskavā pazīstamais žurnālists Aleksandrs Ņevzorovs tika notiesāts ar astoņiem gadiem cietuma savas prombūtnes apstākļos. Viņš esot vainīgs pie viltus ziņu izplatīšanas par krievu armiju.(Reuters) Mariopoles ofensīvas laikā Ņevzorovs ziņoja sociālajos medijos par to, ka krievu armija apzināti bombardējusi dzemdību namu. Žurnālists pašlaik neatrodas Krievijā, jo esot emigrējis uz Izraēlu (Yle).

Turpinās smagas kaujas Bahmutā. Izskatās, ka krievi to drīz pārņems savā kontrolē, taču dižas skaidrības par to, kas tur notiek, joprojām nav (ISW) 

Līdzīga problēma ar Blahodatni, kuru it kā esot ieņēmuši krievi. (Reuters) Taču neatkarīgi avoti šo faktu nav apstiprinājuši. (TT)

Turpinās arī regulāra Hersonas apšaudīšana. Viens cilvēks nogalināts un otrs ievainots (TT) 

Spānija plāno piegādāt Ukrainai 6 vācu Leopardus 2. (El Pais)

ASV gatavo nogādāt Ukrainā tālās darbības rādiusa ieročus 2 miljardu eiro vērtībā. Tātad: GLSDB (150 km distance) Patriota sistēmas, munīcija un Javelin. Starp citu, GLSDB projektēšanā un ražošanā līdzdarbojušies SAAB un Boeing un to palaiž no zemes. (Reuters)

General Atomics piedāvā Ukrainai dronus Reaper MQ-9 par vienu dolāru, ja ukraiņi ir gatavi samaksāt par piegādēm (10 mijoni dolāru) un tehnisko apkopi (8 miljonus dolāru). (Wall Street Journal) . Šāda ideja ir jāatbalsta arī ASV prezidentam, lai to varētu realizēt. 

ASV ārlietu ministrs Entonijs Blinkens gatavojas diskutēt karu Ukrainā ar ķīniešiem. Viņš apmeklēs Pekinu nedēļas beigās. 

Lielbritānija plāno pāris nedēļu laikā pārskaitīt 2,3 miljonus mārciņu  no krievu oligarha Romana Abramoviča konta uz Ukrainas fondu. Starp citu, tieši Abramovičam piederēja futbola klubs Chelsea. Nauda palīdzēs Ukraina skara upuriem.  (The Telegraph).

Tai pat laikā ukraiņi paši ir izvērsuši dronu ražošanu. 2023.gadā tiek plānots attīstīt apjomīgu ražošanu un jau pašlaik tiek slēgti 16 līgumi  šī mērķa labā. 

3 comments


  1. Šodien tieši noklausījos И Грянул Грэм interviju ar Šeitelmanu, kurš izteica bažas par to, kā noformulēta tā apņemšanās, kam pārskaitīs un ka nav skaidrs pie kā tā nauda nonāks (formulējums esot – Ukrainas karā cietušajiem, bet nav skaidrs, kas ar to tiek domāt)

Leave a Reply