Džonkojas sprādziens un krievmīļu kongress

Vakardienas informācijas plūsma (par karu Ukrainā) aicina apgūt jaunas ģeogrāfiskas vietas nosaukumu – Džankoja. Tā ir pilsēta krievu okupētās Krimas ziemeļos. Tur iznīcinātas vairākas krievu „Kalibr“ raķetes, kas tika transportētas pa dzelzceļu. Raķetes bija paredzētas izmantošanai Krievijai, Melnās jūras flotes kuģos. „Sprādzieni turpina Krievijas demilitarizācijas procesu, un sagatavo Ukrainai piederošo Krimas pussalu deokupācijai“, – teikts Ukrainas Aizsardzības ministrijas paziņojumā. Uzbrucēji bijuši droni. Daļai pilsētas šī sprādziena reultātā pazudusi arī elektroapgāde.  

„Kalibr“ raķetes spēj sasniegt ļoti tālus mērķus un līdz šim izmantotas no krievu kuģiem, lai uzbruktu Ukrainas pilsētām. 

Otrs notikums pēdējo dienu laikā ir bijis jandāliņš ap tā saucamo Putina dubultnieku.

Kvalitatīvajos Rietumu medijos ironiski apskata histēriju, kas tika sacelta ap tā saucamo „Putina dubultnieku“ Mariupoles apmeklējuma laikā. Idejas autori ir ukraiņu puse. Par to runā daudz sociālajos medijos, bet nekādu reālu pierādījumu šīm konspirācijas teorijām, protams, nav.

Ja Putins dodas impulsīvi uz Mariupoli, tad viss tiek režisēts no Kremļa puses un cilvēki (kurus viņš sastaps) tiek atlasīti un iepriekš instruēti. Nekad neviens nav garāmgājējs. Nekādu improvizāciju šeit nav. Šajā gadījumā lielākā daļa no tiem bija FSB darbinieki, kas tēloja „parastus cilvēkus“. Taču vienā no ierakstiem dzirdama fona balss, ka šim visam nevajagot ticēt. Tagad šī balss no skaņu celiņa ir izdzēsta. (Ria Novosti). Maz ticams, ka tuvumā gadījās garāmgājēja. 

Ukraiņiem ir pamatota vajadzība runāt par to, ka šis ir bijis “dubultnieks“ (nevis Putins pats), tieši tāpat kā izplatīt fotogrāfiju, kurā Putins nometies uz ceļiem Ķīnas prezidenta priekšā. Viena daļa sabiedrības šiem stāstiem notic un nopietni analizē fotogrāfijas. Šo vajadzību kompromitēt ienaidnieku var saprast. Taču noticēt visām šīm konspirācijas teorijām tomēr nevajadzētu. 

Kara apstākļos patiesība parasti nomirst pirmā.

Tagad pie pavisam reāliem faktiem – Ķīna ir pārdevusi Krievijai gan dronus, gan arī dronu rezerves daļas 12 miljonu dolāru vērtībā. (NYT). Nosūtīti DJI un arī citi – mazāk iecienīti droni, kas iegūti ar starpnieku palīdzību. Šis ir donu karš. Tāpēc ķīniešu piegādes līdz šim nodrošinājušas krieviem to pārsvara iespēju, ka viņiem pašlaik rūk mazumā. 

Turpinās kaujas Bahmutā. (Reuters) 

Taču karš norisinās ne tikai frontē, bet arī smalkos salonos.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Maskavā pulcējās pāris „slaveno cilvēku“ un desmitiem pieaicināto, lai izveidotu tā saucamo „Internacionālo Krievijas draugu kustību“. To veido: konspirācijas teoriju radītāji, spiegi, itāliešu princese un izvarošanā apsūdzēts Holivudas aktieris. Grupas mērķis ir demonstrēt savu cieņu Vladimiram Putinam un atbalstīt viņu karā ar Ukrainu. Tikko notika šīs „organizācijas“ pirmais kongress Puškina muzejā Maskavā. Tās dibinātājs ir Stīvens Sigals . Aktieris, cīkstonis, šerifs un dziedātājs, kuram ir ASV, Krievijas un Serbijas pases. 2019.gadā viņš apmetās uz dzīvi Krievijā, iegādājoties māju ciematā Usovā, kas agrāk piederēja Krievijas Valsts cirka vadītājam. Pāris gadus atpakaļ viņš pēkšņi sajuta dziļas simpātijas pret Krieviju un 2016.gadā saņēma par to Krievijas pilsonību. Iepriekš bijis apsūdzēts par vardarbību pret sievietēm un vairākiem izvarošanas aktiem, taču Krievijā, protams, jūtas drošībā. Putinu Sigals uzskata par savu brāli. „Esmu 100% rusofīls un 1 miljonsprocentīgs krievs“, – apgalvoja Stīvens kongresa preses konferences laikā. Otrs šīs organizācijas aktīvists ir bulgāru politiķis Nikolajs Maļinovs. Bulgārijas rusofīlu kustības valdītājs. Dzimtenē Maļinovs tiek apsūdzēts spiegošanā un ir iekļauts arī Magņitska sankciju sarakstā. Februārī Vašingtona piemērojusi sankcijas arī Maļinova partijai „Rusofīli par tēvzemes atdzimšanu“. Atblastu viņa idejai par rusofīlu jeb „“krievmīļu“ kustību esot izteicis pats Putins. 

Trešais ir bijušā Francijas prezidenta mazbērns Pjērs de Golls. Viņš ir pārliecināts, ka Ukrainas karu izraisījušas anglosakšu valstis, nevis Krievija. (Le Parisien).

Kolorīta ir 70 gadus vecā princese Vitoria Aliata di Vilafranka. Viņa faktiski strādā kā tulkotāja, taču sauc sevi par princesi (karaļnams Itālijā neeksistē jau 70 gadus). Ir pārliecināta, ka Krievijai Rietumi dara pāri. Kāpēc viņa arī piedalās šajā krievmīļu kongresā? Tāpēc, ka viņai pašai esot radniecīgas saites ar Romānovu dinastiju. Cik zināms, tad šādu sieviešu ir diezgan daudz. Tās parādās periodiski un sistemātiski tiek arī atmaskotas. Tātad princese Vitorija nav vienīgā viltvārde, kas sevi deklarē kā Krievijas troņa pretendente. Ir pierādīts, ka visa Krievijas cara ģimene gāja bojā boļševiku nošaušanas aktā Sibīrijā. Mirstīgās atliekas ir atpazītas. Mantinieku nav. Taču ik pa brīdim uzrodas jaunas pretendentes uz Krievijas troni, kas deklarē sevi kā cara mantinieces. Gan jau būs vēl un vēl daudz līdzīgu „Romanovu mantinieku“, kas šādi attaisnos savu vajadzību atbalstīt Krieviju. 

Attēlā kongresa dalībnieki (SvD)

One comment

Leave a Reply