Divi spiegi un apdraudētā AES

Ukrainas drošības dienests SBU aizturējis divus krievu spiegus, kuri nodarbojušies Himars lokalizācijas dokumentēšanu Ukrainā. Izskatās, ka krievu spiegi cīnās labāk nekā Krievijas armija. Spiegošana notikusi pie valsts austrumu robežas. (DN) Aizturēšanas brīdī abiem krieviem bija pieraksti par ukraiņu armijas daļu izvietojumu Kramatorskas rajonā. Abi sazinājušies ar FSB caur savu radinieku Maskavā. Komunikāciju demonstrēja konfiscētie mobilie telefoni. Abi vīrieši piekrituši spiegot pirms kara sākšanās (jau 2021.gadā) un iekļaujas FSB tīklā Ukrainā. Kā norāda Royal United Services, tad FSB uzsāka spiegošanu Ukrainā jau 2021.gada jūlijā. Krieviem (tātad) ir izdevies izveidot apjomīgu spiegu tīklu Ukrainā un visi lielākie viņu panākumi līdz šim ir bijuši saistīti ar spiegu piegādātas informācijas izmantošanu. Noskaidrojies, ka FSB bija izdevies savervēt ap 800 ukraiņu (zemāka ranga) valsts vai pašvaldību ierēdņu spiegošanas darbā Krievijas labā. Daļa no viņiem piekritusi strādāt krieviem naudas dēļ, mazākā daļa pārliecības vadīti, bet vēl viena daļa – šantāžas dēļ. 

Nepatīkami, ka džudo starptautiskā federācija piekrīt Krievijas un Baltkrievijas sportistu startam starptautiskos mačos. Putinam par to prieks, jo šis ir viņa sporta veids. Priecīga arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja, kuras vairākos sektoros pie varas tikuši Krievijas oligarhi. Tas nozīmē, ka Dohā atkal startēs krievi un baltkrievi. Ukraiņi protestē pret šādu sporta organizētāju rīcību un šo pasaules čempionātu boikotē. Vlads Martinesku izliekas, ka nesaprot ukraiņu sašutumu. (AFP). Lūdzu neaizmirstiet, ka Vladimirs Putins ir šis federācijas goda priekšsēdētājs un pašreizējais šīs organizācijas vadītājs, rumānis Marius Vīzers – tuvs Vladimira Putins draugs.   

Prigožins tikko paziņojis, ka tomēr nepārtrauks cīņu Bahmutā un10.maijā fronti nepametīšot. Šis esot bijis šantāžas gājiens Maskavai. Ieročus viņi saņēmuši. Al Jazeera informē, ka krievi pašlaik pievelk papildspēkus tieši Bahmutā. 

IAEA šefs Rafaels Grosi brīdina, ka Krievijas okupētā Zaporižjas AES atkal nonākusi kritiskā un bīstamā stāvoklī.  Pirms pāris dienām krievu okupācijas vara pavēlēja visiem rajonā dzīvojošajiem pamest savas mājas un iedzīvotājus pašlaik evakuē uz Energodaru.  Iespējams, ka tieši šeit Krievija gaida ukraiņu uzbrukumu. Rafaēls Grosī uzsvēra, ka ir traģiski, ja AES nonāks kauju krustugunīs, jo šādi apstākļi var izraisīt katastrofu. (BBC). Seši AES reaktori pašlaik nedarbojas. Pagaidām sešas reizes bija nepieciešamība pieslēgt avārijas ģeneratorus, lai atdzesētu reaktorus. Tagad tas nebūs vajadzīgs, taču AES ir ļoti jūtīgs mehānisms, kas var izraisīt neparedzamas sekas arī pasīva režīma stāvoklī. (DN) 

Attēlā Himars (DN)

2 comments


  1. Sandra, pielabojiet! Himars nav pretgaisa aizsardzības sistēma, tā ir reaktīvā artilērijas sistēma.High Mobility Artillery Rocket System — “Augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēma”

Leave a Reply