Ukraiņi palīdz mums, nevis mēs viņiem

Kijivā atsākušās bezmiega naktis. Dobjš troksnis izrauj no miega un ēka raustās kā zemestrīces konvulsijās. Ausīs ietriecas zema skaņa, kas ziņo par spārnoto raķešu veiksmīgu atvairīšanu. Par šo modinātāju būtu jāpriecājas. Atlikušās stundas jārēķinās ar pretīgām gaidām dronu sakarībā. Tie atlido kā neredzami irāņu sikspārņi, lai gan faktiski ir krietna ēdamgalda lielumā. Jaunie krievu Šahedi (Shahed) ir jaudīgāki par pērnā gada variantiem. Tie spēj transportēt ap 8 kg sprāgstvielu un ar to pietiek viena bruņutransportiera vai tanka iznīcināšanai. Šie lido ātrāk nekā pagājušajā gadā – 600 km/h un līdz šim grāvuši: gadu mijas dekorācijas, cilvēkus, egļu virtenes, ēkas, egles un apbūvi pilsētā. 

Krievi šos uzbrukuma dronus tagad ražo paši. Tūkstošiem katru dienu. Pateicoties šiem „šahediem“, Krievija atguvusies pēc pērnā gada zaudējumiem Ukrainā. 

Taču, neraugoties uz visām šīm krievu Kremļa rīkotajām nejēdzībām, Kijivā ir miers. Labs garastāvoklis un 100% ticība savai uzvarai. Viņi zina par ko karo. Vienīgie strīdi ir par to kā labāk Putinu uzvarēt. Vieniem šķiet, ka „vajag tā“, bet citiem liekas pavisam citādāk.  Krievija ir jāaptur, citādi mums visiem draud: verdzība, posts, pazemojumi, apzagšana un nāve.

Viena lieta ir skaidra – viņi cīnīsies līdz pēdējam ukrainim. Nepadosies. Neatkarīgi no tā vai mēs palīdzēsim vai nē. Taču ejot bojā, viņi automātiski dos ceļu Putinam iesoļošanai citās valstīs. Diemžēl visi pie mums Eiropā to tā līdz galam nesaprot ko šis Ukrainas karš spēj atnest pārējiem. Tāpēc vajadzētu izbeigt domāt, ka palīdzot ukraiņiem, mēs sniedzam viņiem pakalpojumu. Izpalīdzam vai nodrošinām servisu. Nē, tā tas nav.

Te nav runa par servisu vai pakalpojumu – „cik nu varam atļauties“. Te ir runa par to, ka mūsu durvju priekšā ālējas asinskārs nezvērs, kurš pašlaik plosa vārtu sargu. 

Ja saplosīs to, tad ķersies klāt mums – pārējiem. 

Krievija ir jāaptur visiem iespējamiem līdzekļiem, lai neļautu tai parādīt pasaulei, ka drīkst un „ir OK“ okupēt kaimiņvalsti, sagraut to, iznīcināt iedzīvotājus un pievākt saplosīto teritoriju sev. Krievi vēlas panākt haosu pasaulē. Uzjundīt paniku. Sēt nedrošību un hroniskas bailes. Panākt, lai visas pasaules valstis pārvalda pāris reliģiozi diktatori un visa veida demokrātijas tiek iznīcinātas uz mūžīgiem laikiem. Pēc Putina un Irānas, Lukašenko un ķīniešu Sjī domām, cilvēka vienīgā misija ir verdzība. Bezierunu paklausība kungam. Padevīgs, paklausīgs, pārbiedēts vergs. Tāds ir ideālais Kremļa „kodes Putina“ cilvēka veidols.  

Putins ir jāaptur arī kā migrantu krīzes organizētājs pasaulē. Viņš kūda ne tikai jaunus vīriešus bēgšanai no Āfrikas uz Eiropu, bet arī rīko apvērsumus Latīņamerikā, lai dienvidamerikāņi turpinātu mukt projām no savām valstīm uz ASV un bēgļu krīze apturētu Vašingtonas palīdzību Ukrainai. 

Krievi pašlaik piegādā jaunāko kara tehnoloģiju Ziemeļkorejai, ar mērķi destabilizēt Āziju. Vienlaikus Putins turpina palīdzēt ķīniešiem ar Āfrikas zemes bagātību izpirkšanu utt.

Putins ir jāaptur, lai viņš nepagūtu sagraut civilizāciju un pārveidot pasauli pēc savas Krievijas trūcīgās sādžas modeļa. 

2024. gada krievi ir jāaptur. 

Tas ir katra civilizēta cilvēka pienākums.    

Tāpēc Norvēģija un Dānija atkal piegādājušas Ukrainai F-16.(NTB)

Eiropa ievieš sankcijas pret Alrosa. (AFP)

Krievijas pierobežas pilsētu Belgorodu un Krimu turpina plosīt ukraiņu droni. (BBC)

Lielbritānijā turpinās atbalstīt ukraiņus cīņā pret krievu okupantiem. (TT) 

Laimīgu jauno gadu mums visiem!

Leave a Reply