Latvieši draudot ar boikotu

Datums: 07.03.2003
Autors: Sandra Veinberga, Neatkarīgās korespondente Stokholmā
Rubrika: Latvijā

Norvēģijas TV savos interneta ziņu izlaidumos trešdien mainīja toni un pievērsa padziļinātu uzmanību faktam, ka latvieši esot sašutuši par Norvēģijas melodiju festivāla starpbrīža priekšnesumu jeb muzikālo fragmentu, kas esot demonstrējis «pilnīgu nezināšanu par latvisko kultūru». Tagad Norvēģijai draudot latviešu pircēju boikots. Minētais «muzikālais fragments» esot bijis pazemojošs latviešiem, jo grupa Chessy Keys esot dziedājusi «kazaku uniformās ar balalaikām un matrjoškām».

Norvēģijas vēstnieks Latvijā Jans Vesels Hegs esot nekavējoties nosūtījis vēstuli Norvēģijas sabiedriskās televīzijas izklaides nodaļai, paskaidrojot «fundamentālo kļūdu» un apgalvojot, ka minētais «muzikālais fragments» esot bijis šoks arī Norvēģijas vēstniecības darbiniekiem Rīgā. Līdzīgu nostāju Hegs paudis arī avīzei Dagbladet.

Tagad latvieši gatavojoties boikotēt norvēģu Rimi veikalus Latvijā, Statoil degvielas uzpildes stacijas, Varner grupu un norvēģu finālista Josteina Haselgārda uzstāšanos Rīgas EBU finālā.

Norvēģijas Melodi Grand Prix producente Stina Greakere apgalvo, ka nožēlojot notikušo un akceptē kritiku, piebilstot, ka esot bijis nepieciešams vairāk izpētīt tēmu. Turpretī norvēģu finālists Josteins Haselgārds ir optimistiski noskaņots un daudz neuztraucas par notikušo.

Leave a Reply