Latvijas karogs sēru noformējumā šodien uz Rīgas robežas. Kas šajā attēlā ir ačgārns?

2013. gada 25. martā.

Šodien Latvijā piemin Latvijas  pilsoņu deportācijas uz Sibīriju 1949. gada 25. martā.  Valstī karogi ir sēru noformējumā. Lūk, kā sēru noformējumu saprot kāds uzņēmums uz Rīgas robežas starp Berģiem un Juglu.

Vai kāds spēj saskatīt, kas  šajā attēlā ir nepareizi attiecībā uz Latvijas karoga izmantošanas noteikumiem? Vai par to var un vajadzētu arī sodīt?

Atbilde šeit.

Latvijas karogs sēru noformējumā
Latvijas karogs sēru noformējumā 2013. gada 25. martā uz Rīgas robežas Juglā

karogs sēru noformējumā kopplāns

4 comments


 1. Cik saprotu, tad tās divas melnās strēmelītes (ne lentes 2/3 karoga garumā) ir tas, kas apkauno Valsts karoga izmantošanu sēru noformējumā.

  Vācijā pie mājām neesmu redzējis, ka būtu karogu turētāji. Un svētku dienās karogus Vācijā izskar tikai pie pašvaldības un valsts ēkām. Pie daudzstāvu namiem karogi nav redzēti. Vienīgi pie viesnīcām/hoteļiem, vai publiskās svinību vietās.

  Kad pirms 2 gadiem Vācijā notika traģēdija kādā pasākumā, kur gāja bojā daudz cilvēku un tika izsludināta sēru diena, karogi sēru noformējumā bija tikai pie tām pašām publiskām ēkām un atsevišķās publiskās vietās. Melnās lentes tik tiešām bija lentes ar atbilstošu platumu un garumu.
  Redzot šodienas karogus ar melnām strēmelēm, arī pat nogrieztiem no melniem atkritumiem domātiem plastmasas maisiem, esam degradējuši gan Valsts karoga nozīmi, gan sēras dienas nozīmi. Tas ir kauns! Kauns par mūsu valsti.

  Nav dzirdēts lai kāds tiktu sodīts par neatbilstošu karoga izskāršanu sēru noformējumā. Soda tikai par karogu neizskāršanu. Taču tas neradīs patriotiskās izjūtas, gan pretēji, radīs dusmas, naidu pret Latviju, kā valsti.

  Tāpēc laiks būtu atsākt diskusiju, vai vispār vajag regulēt ar likumu karogu izskāršanu jebkurā noformējumā.
  Patrioti, patriotiski noskaņoti cilvēki to darīs bez norādījumiem un likuma bardzības, kā to ne reizi vien esmu novērojis tai pašā Vācijā, Zviedrijā, ASV un daudzās citās valstīs.

  Arī Latvijā ir pie savrupmājām un uzņēmumiem Latvijas valsts karogi plivinās cauru gadu, kas liecina par to, ka šajā mājā ir Latvijas patrioti.


  • Latvijas valsts karoga likums

   15.pants. Latvijas valsts karogs sēru noformējumā

   (2) Mastā uzvilktu Latvijas valsts karogu nolaiž pusmastā bez sēru lentes.

   PS. Uzņēmumu karogi nav valsts karogi un uz tiem sēru noformējums neattiecas.

   Piekrītu Jums, ka šīs lietas ar likumu nepiespiedīs darīt un tāpēc ar likumu tās nebūtu jāregulē. Ar varu par patriotu nevienu nepadarīsim. Tikai vairosim šādus komiskus gadījumus kā ar Ekogāzi.


  • Es pilnīgi piekrītu. Ar valsts karogu nedrīkst sodīt un to nedrīkst atļaut izkārt pie ēkām tā ka cilvēks to var aizsniegt ar roku. No kurienes tie mūsu “valdnieki” aizņēmās pašu muļķīgo ideju par “melno lenti” sēru situācijā pie karoga”? Normāli rietumeiropā tā nedara.


 2. Papildus gribu piebilsts, ka Latvijas valsts karogs ir nolaists pusmastā un tāpēc tās melnās strēmelītes ir liekas.

  Taču tas pierāda, ka cilvēki nelasa likumus un tādas nejēdzības pieļauj.

  Nav patīkams skats, kad Ekogāze Valsts karogu nolaida pusmastā, bet sava uzņēmuma karogu gan nenolaida.

  To var saprast tā: ja, mēs izpildām likuma prasības un sēru dienā valsts karogu nolaidām pusmastā, bet sava uzņēmuma karogu gan nenolaidīsim, jo tas taču uz mums neattiecas, valsts mums to nevar uzspiest.

Leave a Reply