Krievu aģentu spiediens Vašingtonā

Vācijas kanclers Olafs Šolcs (SPD) vakar vēlreiz atkārtoja Berlīnes nostāju, ka Ukraina nedrīkst izmantot vācu tālās darbības rādiusa raķetes. Izskatās, ka krievi vāciešiem ir svarīgāki par ukraiņiem. “Šis lēmums netiks mainīts“ – teica Šolcs (TT)

Iespējams, ka vācieši paši tagad jūtas ļoti ētiski un taisnīgi otrā pasaules kara noziegumu priekšā. Taču aizmirst, ka viņi toreiz darīja pāri arī ukraiņiem. Ir gļēvi un nelietīgi, ja kāds šodien atsaka militāru palīdzību tautai, kuru vajā ļaunuma monstrs. Nožēlojami. 

Joprojām nav skaidrs, vai Ukrainai rietumi atļaus izmantot darbības rādiusa ieročus mērķiem dziļi Krievijas iekšienē. ASV vakar nav apbalstījusi šo priekšlikumu. Krievu aģentiem Vašingtonā ir izdevies to nobremzēt. Paredzams, ka diskusijas turpināsies saistībā ar ANO Ģenerālo asambleju nākamnedēļ.

Ukrainas prezidents Zeļenskis arī saka, ka Rietumvalstis “baidās” pat apspriest iespēju palīdzēt Ukrainai notriekt Krievijas raķetes, ziņo AFP (TT).

Kas ir šie premjerministri, prezidenti un visa cita veida priekšnieki, kas šādu lēmumus pieņem? Mucā audzēti un pa spundi baroti? 

Krievija turpina pretuzbrukumu Kurskas reģionā. ISW informācija ziņo, ka  kaujās ir iesaistījušās jaunas krievu gaisa spēku vienības, un, iespējams, ka to būs vēl vairāk. 

Savā jaunākajā ziņojumā analītiskais centrs norāda, ka Krievija, šķiet, ir pavirzījusies uz priekšu divās vietās uz dienvidrietumiem no Korenevo pilsētas.

“Viņi ir guvuši tikai nelielus panākumus, kas, visticamāk, skaidrojams ar to, ka Ukraina šajā reģionā turpina ofensīvu un pretuzbrukumus.” (DN)

Nepatīkami, ka arī Rīgas Meduza arī uzsākusi prokrievisku reportāžu publicēšanu no frontes. 

Polijas premjerministrs Donalds Tusks vakar paziņoja, ka viņu neuztrauc Krievijas prezidenta Vladimira Putina ceturtdien Krievijas televīzijā paustie komentāri. (Reuters) Putina komentārā bija teikts, ka NATO un Eiropas valstis nonāks tiešā konfliktā ar Krieviju, ja Ukrainai “tiks dota zaļā gaisma” izmanot tālās darbības rietumu raķetes un tiks atļauts uzbrukt ar tām dziļi Krievijas teritorijā. „Ir ļoti nopietni jāuztver visi notikumi Ukrainā un frontē, taču es nepievērstu pārāk lielu nozīmi prezidenta Putina pēdējiem paziņojumiem,” preses konferencē sacīja Tusks.

Viņam var piekrist. 

ASV Valsts departaments paziņojis par turpmākām sankcijām pret Krievijas valsts kontrolēto mediju uzņēmumu RT (Russia Today), kas atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā. Šis uzņēmums pašlaik veic naudas vākšanas kampaņas, lai apmaksātu snaiperu ieročus un bruņuvestes krievu kaujiniekiem Ukrainā. Jaunajā lēmumā piebilsts, ka RT ir tieša Krievijas kara mašīnas sastāvdaļa. Jaunās sankcijas  tiks vērstas arī  pret RT mātes uzņēmumu TV-Novosti, kā arī mediju organizāciju Rossija Segodnja un tās vadītāju. (TT)

Attēlā krievu atbrīvotā Vovčanska Ukrainā (AP)