1938 – 1940 – 1941: Varas maiņa unikālos fotoattēlos no tēva fotoarhīva

Nesen pārlapojot tēva padomju laikā rūpīgi slēptos fotoalbūmus, atradu interesantas fotogŗafijas, kas liecina par to, kāda Rīga un Latvija izskatījās varu maiņas gados sākot no 1938. gada, kad Latvijas Republika svinēja 20. gadadienu 18. novembrī un kāda tad bija izdekorēta Rīga. Par to pirmajā attēlu galerijā.

Otrajā galerijā  tēva uzņemti skati no Latvijas un Rīgas neilgi pirms padomju okupācijas, apceļojot Latviju.

Trešajā fotogalerijā Rīgas centra vietas jau ar padomju dekorācijam 1940. gada 7. novembrī, kad Rīga bija spiesta svinēt padomju režīma svētkus. .

Ceturtajā fotogalerijā Rīgas skati 1941. gada 1. jūlijā pēc baigā gada, kad PSRS armija bija pametusi Rīgu un pilsētai tuvojās jau vācu armija, kas vēl nebija ienākusi. Tēvs tolaik bija padsmitgadnieka vecumā un tāpēc arī kadros jūtama skats uz notiekošo no nepieredzējuša jaunekļa skatu punkta.

Taču fotohobijs tēvam vēlāk kara laikā palīdzēja atrast darbu kā kara korespondentam laikrakstā Daugavas Vēstnesis un izvairīties no iesaukuma vācu armijā.Tēvs bija tas, kurš arī iedvesmoja mani studēt žurnālistiku.

© Hermanis Veinbergs / Sandra Veinberga, NordicBaltic Communications

Attēlu izmantošanas nosacījumi šeit.

Pirmā fotogalerija: Rīga 1938. gada 18. novembrī. Latvijas Republikas 20. gadadiena.

Otrā fotogalerija: 1940. gada vasara neilgi pirms PSRS okupācijas

1940. gads pēc padomju okupācijas: Rīga 1940. gada 7. novembris

1941. gada vasara Rīga: pēc Sarkanās armijas atkāpšanās © Hermanis Veinbergs / Sandra Veinberga, NordicBaltic Communications

2 comments

Leave a Reply