Šokolāde – labāka par vitamīniem arī kungiem

2012. gada 30. augusts
Šokolāde
Šokolāde

Viens, mazs gabaliņš šokolādes dienā par 20% pazemina insulta risku kungiem. Nav svarīgi, vai lieto balto, melno vai piena šokolādi.

Šo secinājumu šodien publicē zviedru mediji pirmajās lapās (skat. lielākās dienas avīzes, radio un TV), jo to pierādot jaunākā Karaliskā Karolinskas Institūta pētījums, kurā analizēts 37 000 zviedru vīriešu veselības stāvoklis. Noskaidrojies, ka tie, kas dienā apēd vismaz 60 gramus šokolādes par 20% pazemina sev insulta risku.

Līdz šim bija noskaidrots, ka ierobežots, regulārs šokolādes patēriņš nedaudz uzlabo sirds darbību.

Tagad noskaidrojies, ka tas palīdzēs arī pret sirdstrieku un asinsizplūdumu smadzenēs. Līdz šim zinātne bija pierādījusi šokolādes efektu uz sieviešu veselību, tagad kārta pienākusi vīriešiem.

Katru gadu ap 30 000 zviedru cieš no stroke/insulta jeb asinsizplūduma smadzenēs un sirds infarkta.

Pastāv iespēja, ka jaunā atklājuma rezultātā šo pacientu skaits varētu samazināties.

Jau iepriekš ir zināms, ka šokolāde nedaudz samazina asinspiedienu, asinsvadu pārkaļķošos un nelāga holesterīna LDL koncentrāciju organismā.

Ēdīsim šokolādi. Ar mēru! 🙂

7 comments


    • Tik efektīvi nebūs. Diemžēl. Karolinska Institutet pētnieki analizējuši tos kungus, kas ēd regulāri mazliet šokolādi un konstatējuši šai grupai pazeminātu insulta risku. Pašlaik notiek pētījumi šokolādes vizrienā, lai noskaidrotu kura sastāvdaļa ir tā efektīvā. Tā kā nebūs 100%. Diemžēl. Būs tikai 20%.


  1. Šitos pētījumus vajag aizsūtīt Pēterim Apinim, tad tuvākajā laikā varam cerēt, ka Saema izskatīs jaunu likumprojektu kur būs paredzēts visiem iedzīvotājiem uzlikt par pienākumu katru dienu ēst šokolādi. 🙂


  2. Nu bet mums taču ir Pēteris Apinis, kurš rūpīgi seko dažādiem pētījumiem un tikko kā kaut kur ko padzird, tā uzreiz ar likumprojektu uz Saimu. Jāsaka gan, ka viņš pārsvarā meklē kas vēl varētu būt kaitīgs un ko aizliegt. Nu, protams, kaitīgumu var mazināt ar ziedojumu Ārstu biedrībai. 🙂

Leave a Reply