Turpinām palīdzēt Ukrainai

Pēc metāla krūzīšu grabināšanas un kāda vietējā celtniecības uzņēmuma + Kronobergas reģiona politiķu atbalsta, ir sarūpētas šīs ātrās palīdzības mašīnas. Tagad tās brauc uz Ļvivu. Pirmā šajā autokolonnā stūrē ķirurgs Katja Blanka un viņai pakaļ (ar deviņām dzeltenraibajām mašīnām) brauc vēl virkne mediķu. Stellans nosēdies pie stūres un ļoti vēlas pamēģināt nospiest sarkano pogu. Pamēģina ar. Mašīna iekaucās un zili gaismas pirksti sāk durstīt debesis. 

  • Bez eksperimentiem lūdzu!“, – strostē puikus Katja. 

Visi smejas.

Neviens no viņiem agrāk nav bijis nedz Ukrainā, nedz sēdējis pie stūres šādai braucošai slimnīcai. Tagad ir pienākuši liktenīgā reize, jo sabiedriskā organizācija HUG (Help Ukraine Gothenburg) ir savākusi  23 avārijas un ātrās palīdzības automašīnas un tā būs dāvana ukraiņiem. 

Šis fakts man liekas ļoti svarīgs, jo liecina, ka Eiropa nav nogurusi ukraiņiem palīdzēt. Kamēr valstu galvas ES centrā ķīvējas ap munīcija piegādēm, tauta vāc līdzekļus un turpina kaimiņiem – ukraiņiem palīdzēt.  

  • Esmu sajūsmā, ka mums tas izdevās. Ir jāparāda ukraiņiem, ka mēs neesam noguruši un gribam turpināt viņiem palīdzēt, – saka Katja. 

Pati ir dzimusi Ukrainā. Taču pašlaik dzīvo Zviedrijā. Šis pasākums ir viņas roku darbs. 

Kad mašīnas piebrauks, pie Ukrainas robežas, tad tās pārkrāsos, lai nav tik uzkrītošas. Mašīnu „izoderēs“ ar ložu necauršaujamām plāksnēm. 

  • Ātrās palīdzības mašīnas ir krievu iecienītākie mērķi.  Šīs te ir ar četriem velkošajiem riteņiem, jaunas un niknas. Tās tiks „kārtīgi uzlabotas“ un nosūtītas uz frontes pirmo līniju.  Tātad uz „ground zero“ – saka Katja. Tas nozīmē visskarbāko vietu frontē. 

Labi, ka Kronobergas pašvaldība atsaucās aicinājumam, citādi autiņu nebūtu tik daudz. Lai nogādātu mašīnu kolonu uz Ukrainu, tika uzaicināti arī daži ukraiņu šoferi, kas vadīs kolonu. 

  • Vai visiem ir pases kārtībā?
  • Jā, ir!
  • Vai visiem ir Whatsapp, lai braucot cauri Polijai, mēs nepazaudējam cits citu?

Daži sāk  „lādēt“ aplikāciju telefonos. Apmainās ar informāciju, pieklaudzina pie koka un  klausās ko māca pieredzējuši ātrās palīdzības automašīnu šoferi. 

Pēc tam uz ostu, lai tiktu uz kuģi un tālāk uz kontinentu. 

Pirms došanās ceļā visi (pēkšņi!) vienlaicīgi nospiež „sarkano pogu“. Sirēnas iekaucās kā fanfaras, kā audiāla uguņošana. Kā uvertīra dramatiskam procesam, kas pavisam drīz sāksies Ukrainā un, iespējams, ka pabeigs šo karu. 

Piedomāsim, lai tā notiek. Lai dzeltenajām „mārītēm“ izdodas izglābt daudz ievainotu ukraiņu pašā frontes centrā. 

Lai viņiem patiešām tas izdodas un visi mūsu dāvinājumi un labās domas spēj palīdzēt ukraiņiem šajā karā uzvarēt.

Jens Stoltenbergs, iespējams, paliks savā NATO šefa amatā. (NRK) Viņa darbības termiņš ir noslēdzies, taču Ukrainas kara dēļ, to pagarināja. Cerams, ka nekādi „brīnumi“ šajā virzienā nenotiks. Svarīgi, ka Stoltenbergs paliek amatā. Tas ir mūsu visu interesēs. 

Tikmēr krievi atkal ir atsākuši dronu uzbrukumus Kijivai. Divas naktis pēc kārtas metušies virsū Irānas droni. 

Apstiprinājušās baumas par to, ka Putins neveiks masu mobilizāciju pavasarī. Pirms nedēļas satraukumu radīja jaunais likums par elektronisko iesaukšanu armijā, kas nozīmē, ka visiem krieviem (kas saņēmuši pavēsti), jāierodas kara komisariātā 20 dienu laikā. Ja attiecīgais cilvēks Krievijā neieradīsies karot, tad viņš nedrīkstēs izbraukt uz ārzemēm, nedrīkstēs būtu privātuzņēmējs, nesaņems aizdevumus un nevarēs reģistrēt īpašumus. (TT). Tagad izskatās, ka Putins ieslēdzis atpakaļgaitu. Baidās tautu nokaitināt. 

Amerikāņi turpina apmācīt 250 ukraiņu armijas ļaudis tanka Abrams finesēs. Tas notiek Vācijā. Maija beigās no ASV tiks atgādāti 31 „Abramsi“. (DN)

Jautrākais kara notikums ir fakts, ka ceturtdienas vakarā krievi paši it kā sabombardējuši  savu Belgorodu. Pilsētu, kas atrodas tuvu Ukrainas robežai. (TASS) It kā nelaimes gadījums.  SU.34 piezemējoties nometusi munīciju un sarūpējusi pilsētas centrā krāteri 20 m diametrā.  

Attēlā – dāvana brauc uz Ļvivu (DN)

Leave a Reply