Ja iesi karot, tad saņemsi zāles…

Liela daļa no krievu karotājiem Bahmutā ir HIV- pozitīvi. Ir gatavi kauties Ukrainā tikai tāpēc, ka citādi nevar saņemt vajadzīgās zāles savā ieslodzījuma vietā (The New York Times). 

Priogožins turpina aģitēt cietumos un aicina iestāties savā privātajā armijā. Karojot sešus mēnešus ieslodzītie varēšot ātri un ērti atgūt brīvību. Smagi sodītiem slepkavām šī ir izeja no situācijas – vai nu 6 mēneši frontē vai gadu desmiti cietuma kolonijā. Tagad klāt pienācis vēl viens pievilināšanas māneklis – ja dosies karot uz Ukrainu, tad saņemsi sev vajadzīgās zāles. 

Laikraksts intervē vienu no “vāgneriešiem“. Viņa vārds ir Timurs. Vīrietis ieradies karot Ukrainā „pa taisno“ no cietuma, kur bijis ieslodzīts kā narkotiku tirgonis. Pēc Prigožina aicinājuma brītiņu funktierējis un sapratis, ka lēni nomirs cietumā no HIV, jo zāles ieslodzītajiem netiek piedāvātas. „Padomāju tā – vai nu lēna nāve cietumā no HIV, vai ātra nāve Ukrainas frontē“, – atzīstas Timurs laikraksta reportierim. 

Viņš pašlaik ir karagūsteknis un atrodas Ukrainas pusē. Ukraiņi noskaidrojuši, ka apmēram katrs piektais iesauktais krievu karavīrs, kas ieradies frontē no cietuma, ir HIV pozitīvs. 

Protams, ka Timurs tika nosūtīts uz Bahmutu. Asiņaināko frontes punktu. Lielbritānijas analītiķi jau nākuši klajā ar secinājumu, ka šajā frontes zonā martā gājuši bojā ap 30 000 – 40 000 krievu karavīru. Tātad „vāgnerieši“. Tāpēc viņu līderis Bahmutas fronti nosaucis par „gaļas mašīnu“. 

HIV pozitīvajiem, ierodoties uz fronti, Prigožins izdalījis sarkanās roku saites. Lai izvairītos to tā, ka viņi „sadzīvē inficē pārējos“. Kāds cits gūsteknis Jevgeņijs uzsver, ka tieši šī sarkanā delma saite bijis posts un nelaime, jo kritiskos brīžos citi karavīri baidījušies iet palīgā un glābt šo ievainotos, „lai neinficētos paši“. „Krieviem nav nekādu iemaņu kopt šādus ievainotos. Vai nu vispār neved uz slimnīcu vai tieši pretēji, tos iejauc kopējā haosā un tad sajūk veselie ar slimajiem“ – saka Jevgeņijs. 

Savukārt Maskavā sākušās policistu medības. FSB mēģina notvert krievu policistus un ierēdņus, kas pārdevuši sensitīvu un slepenu informāciju ukraiņiem ar interneta ēnu sektora DarkNet starpniecību. Nopludinātā informācija esot ļoti svarīga. (DN)

Aizdomas krīt uz Ministrijas vai prokuratūras darbiniekiem. (Baza) 

Faktus pārdevuši arī krievu policisti. (TASS)

Ukraiņi regulāri pirkuši informāciju no dažādiem avotiem Maskavā un daudzos gadījumos viņiem iedots atslēgas vārds un kodi, lai iekļūtu krievu slepenajos portālos un uzzinātu tur visu kas vajadzīgs. (BBC) Tāpēc pašlaik Maskavā tiek arestēti ietekmīgi cilvēki un viena daļa no viņiem ir pat no tā saucamās Krievijas gvardes. FSB pašlaik kontrolē un „tīra“ arī visus valsts drošības orgānus (ISW)

Ungārijas diktators Viktors Orbans ieradies vizītē Serbijā. Abas valstis ir saglabājušas ciešus ekonomiskos kontaktus ar Krieviju un finansē karu Ukrainā. Tikko Orbans paziņoja, ka neaizturētu un nenodotu Hāgas tiesai Vladimiru Putinu, ja viņš sadomātu ierasties Ungārijā.  Orbanam par godu notika militārā parāde, kurā tika demonstrēti krievu iznīcinātāji Mig 29. Domāju, ka nekad vairs nebraukšu nedz uz Ungāriju nedz Serbiju. Šis būs mans klusais protests pret šo nejēdzīgo ungāru un serbu valdības attieksmi pret Ukrainas postu. Ceru, ka mūsu parlaments ievēlēs normālu valsts prezidentu un mums nedraud pieslēgšanās orbanistiem vai putinistiem kā to var novērot Budapeštā un Belgradā.  

Latvija nosūtījusi no Rīgas ostas uz Keniju sankcijām pakļauto krievu minerālmēslu kravu. Tas esot pirmais sūtījums no aptuveni 200 000 tonnām Krievijas izcelsmes minerālmēsliem, kas tiek pakļauts Eiropas Savienības sekcijām. Īpašnieks – Putinam pietuvinātais uzņēmējs Dmitrijs Mazepins šo „Uralhim“ kravu dāvināšot bada cietējiem Āfrikā.  (TT)

Vakar un aizvakar Krimā kauca gaisa trauksme. Upuru neesot, iespējams ka droni notriekti, taču satraukums esot sabojājis krieviem nedēļas nogali.(DN)

Lielbritānija jau piegādājusi Ukrainai savus 18 Challenger 2 tankus un 32 haubices AS90, 150 bruņumašīnas un raķetes (TT), bet Spānija – sešus Leopard 2. (Reuters)

Pirms mēneša vācieši piegādāja 18  Leopard 2, bet Polija 10 tādus pašus. Trīs Leopard 2 atbrauca no Portugāles. Zviedrija ir piesolījusi 10 Leopardus 2, kas zviedriski sacās ļoti īsi un vienkārši – „122“. (TT)

Bulgāru žurnālists Kristo Grozevs tagad skaitās Krievijā  bīstamais “ārzemju aģents“. Viņam jau nosūtīts no Krievijas apcietināšanas dokuments. Ko aģentūras Bellingcat līdzstrādnieks Kremlim nodarījis? Izrādās, ka Kristo ir palīdzējis izkļūt ārā no Krievijas pazīstamā portāla „The Insider“  galvenajam redaktoram Romanam Dobrohotovam. (RIA).     

Attēlā ukraiņu karavīri (SvD)

Leave a Reply