„Vāgnerieši“ slepkavo kaimiņus, bet Ogres mēram Kiprā klātos slikti

Krievu politiskā elite turpina baudīt pārticību Rietumeiropā, bet viņu armija nenogurst bombardēt Ukrainu. Viena no „dzīves baudītājām“ ir Krievijas Aizsardzības ministra vietnieka Timura Ivanova šķirtā sieva Svetlana Manioviča. Viņa turpina šaudīties pa Eiropu, pirkt kleitas un kurpes par naudu, kuru Krievijas federācija nodalījusi okupētās Mariopoles rusifikācijai. Viņas naudas avotus un aktīvo iepirkšanās azartu atklājis Navaļnija pretkorupcijas fonds. Filmētajā materiālā var redzēt Manioviču uzdzīvojot Francijas kalnu slēpošanas centrā Kuršvelā, īpaši dārgos apģērbos. Šķiešanos ar naudu finansē bijušais vīrs Timurs Ivanovs no līdzekļiem, kurus valsts piešķīrusi Mariopoles „atjaunošanai“. Viņš pats ir sankciju sarakstā, taču sieva ceļo kā apsēsta. Tā kā tieši Timurs Ivanovs  piešķir finansējumu Mariopolei, tad viņam maksā “otkatus“ celtnieki un visi pārējie, kam gribas tikt pie šiem miljoniem. Zinot, ka Krievijā „starpniecības nauda“  par valsts pasūtījuma saņemšanu mēdz būt vismaz 80%, tad šķirtajai sievai ir ar ko šķiesties. 

Navaļnija fonds aicina krievus Francijā protestēt pret šo korumpētību pie Marinovičas dārgā Parīzes dzīvokļa. Protestu mērķis ir panākt, ka arī šos Maniovičas līdzekļus iesaldē. Vakar šīs protests Parīzē arī notika.

Viņas (un Timura Ivanova) bērni dzīvo ārzemēs un Ukrainas frontē nekaro. Dēls mācās Londonā, bet meita dzīvo Parīzē. Vienā „šopinga tūrē“ Svetlana iztērē caurmērā 8000 eiro. 

Interesanta ir šo krievu – patērētāju loģika: slavē Krieviju un Ķīnu, ņirdz par „geiropu“, bet paši nepavisam nedzīvo Maskavā vai Pekinā, bet gan Londonā vai Parīzē. 

Kāpēc Svetlana M var šādi braukāties pa pasauli, bez bažu un ierobežojumiem? 

Tāpēc, ka viņai ir Izraēlas pase.

Pavisam citas aizraušanās ir bijušajiem “vāgneriešiem“, kas dodas atpūsties no kaujām uz mājām. Prigožins apcietinātajiem solīja grēku atlaišanu un brīvību pēc 6 mēnešiem, kas būs pavadīti Bahmutas frontē. Tagad viena daļa slepkavu un zagļu šo laiku ir nokalpojuši un var būt brīvi no ieslodzījuma cietumā. Diemžēl viņi ir ieguvuši brīvību, bet mācību – nē. Piemēram, viens no bijušajiem „vāgneriešiem“ pagājušajā nedēļa nogalināja 85 gadus vecus sievieti (aiz dusmām) ar cirvi miestiņā Novij Burets. Pēc atgriešanās no frontes 28 gadus vecais vīrietis nekavējoties sācis draudēt saviem kaimiņiem. Vietējais policijas priekšnieks solījis kara varoni savaldīt, bet jau nākamajā dienā viņš ielauzies kaimiņienes Jūlijas māja un viņu nositis. Sieviete bijusi laipns un patīkams cilvēks, nekādu konfliktu viņai neesot bijis. (CNN, Meduza)

Kāds cits, pēc atgriešanās no frontes Dienvidosetijas pilsētā Chinvalā, nodūra 38 gadus vecu vīrieti. Uz ielas. Slepkavību dokumentēja novērošanas kamera. Nogalinātais vīrietis ir bijis cilvēks ar īpašām vajadzībām un “vāgnerietim“ nav uzbrucis. (The Guardian) 

Kā uz šo kara varoņu slepkavošanas maratonu reaģē „vāgnera armijas“ atamans – pats Prigožins? Par šādām slepkavībām vajagot ziņot un tad viņa soda brigādes noķeršot šos kara varoņus viņu mājās un nogādāšot atpakaļ uz Ukrainas fronti, lai „izvēdinātu savu agresivitāti“ (CNN, DN)     

Priholoģijas doktors Davids Bergmanis uzskata, ka šādi agresīvi cilvēki nedrīkst dienēt armijā. „Viņi radīs neskaitāmas problēmas sev un citiem. Jo šādiem ļaudīm ir slikta impulsīvu dusmu kontrole, zemas apdāvinātības līmenis,  pazemināts empātijas standarts un nespēja novērtēt savu rīcību“. 

No frontes saņemtas ziņas par to, ka ukraiņi it kā esot šķērsojuši Dņepru un tagad nostiprinājušies austrumu krastā. (ISW) Krievi sāk evakuēt dažus okupētos ciemus un pilsētas. 

Tas ir Hersonas reģions kuru krievu atstāja novembrī. Pilsēta atrodas Dņepras rietumu krastā. Tagad ukraiņi sāk virzīties uz priekšu. Tātad – uz dienvidiem. To dokumentējusi ISW un krievu militārie blogeri. Pašlaik ukraiņi it kā nostiprinājušies pie Oļeskij ciema. Tātad iegājuši 4 km krievu kontrolētajā zonā. 

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atkal pārskaities uz amerikāņiem. Šoreiz par to, ka ASV nepiešķir iebraukšanas vīzas krievu žurnālistiem, kuri vēlas sekot Krievijas delegācijai ANO. To viņš nepiedošot. Nevienam, nekad. 

Turpinās sašutuma viļņi par Ķīnas vēstnieka Francijā izteikumiem medijos. Intervijā Francijas TF1 diplomāts nav skaidri atbildējis uz jautājumu par to kurai valstij pieder Krima.  Izvirzījis savu pieņēmumu par to, ka valstīm, kas tika iekļautas Padomju Savienībā, nav skaidru robežu. Iespējams, ka ar šo viņš domāja 1922. gada Padomju Savienības dibināšanu un tāpēc uz Latviju, tas neattiecas. Taču arī mūsu Ārlietu ministrs ir „uz kara takas“, jau skarbi par to ir izteicies Twitter un šodien pieprasīs paskaidrojumus par šo tēmu Ķīnas vēstniekam Latvijā.  

Brazīlijas prezidents Lula da Silva ir ieradies Eiropā, lai aģitētu Krievijai par labu. Viņš jau izteicies, ka pie Ukrainas kara izraisīšanas vainīga esot arī Ukraina. Portugālē viņa ierašanos sagaidīja ar protesta demonstrācijām. (TT) 

Lielbritānijas eksperti uzskata, ka Krievijai neizdosies „sazvejot“ 400 000 brīvprātīgos Ukrainas frontei.

Krievijas Ārlietu ministrija neiesaka krieviem ceļot uz Kanādu. Tur krievus diskriminējot. Taču neviens konkrēts diskriminēšanas piemērs nosaukts netiek. Zināms, ka Kanāda aktīvi atbalsta šajā karā Ukrainu un pret vadošajiem krievu līderiem tur noteiktas sankcijas. Krievija ar to pašu atbildējusi Kanādai. Pagājušajā nedēļā sankcijām pakļauti 333 kanādieši. (Reuters)

Kipra ir iecienīts krievu ceļojumu mērķis. Tagad sala mainījusi attieksmi pret krievu naudu un tiks slēgti krievu imigrantu banku konti. 4000 banku klientiem ar Krievijas pasēm jau paziņots, ka viņu konti Kipras bankās tiek anulēti. Valdība informējusi, ka tiks sodīti arī tie vietējie, kas palīdz krievu oligarhiem apiet sankcijas. Tās nozīmē, ka Ogres mērs Helmanis (par aktīvo draudzēšanos ar Putina oligarhu Avenu) tur riskētu nonākt cietumā. Tikko aizturēti 13 vietējie krievu oligarhu labvēļi.  Pavisam slēgti 123 000 banku konti. (TT) 

Attēlā Antonovkas/Antonovskas tilts pār Dņepru

Leave a Reply