Trūkst munīcijas, bet pietiek žogu un cietumu 

Publiskotie Pentagona dokumenti liecina, ka ukraiņiem (tāpat kā krieviem) drīz sāks pietrūkt munīcijas ar ko šaut. Tāpēc Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis vakar lūdza NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam (vizītes laikā Kijivā) ieročus un munīciju.

Pagaidām riņķa deja ap munīciju turpinās. Francija bloķē ES valstu gatavību piegādāt kārtējo munīcijas kravu Ukrainai. Formālais iemesls ir it kā nevēlēšanās akceptēt, ka šo munīciju iepirks no ražotājiem, kas atrodas ārpus Eiropas. Tas Makronam nepatīk. Tad nu projekts pašlaik uzlikts „uz bremzēm“ un Zviedrijā (kā prezidējošā valsts) mēģina izveidot jaunu kompromisu, lai ukraiņi munīciju tomēr varētu saņemt.  

Vēl Zeļenskis lūdz pretgaisa aizsardzības sistēmas. (Financial Times) 

„Ukraina gatavojas uzbrukumam, tiek vākti kopā kājnieki. Tos koncentrē noteiktās zonās“- skaidro Juhans Hoivinens. Šīs zonās, tieši tāpat kā pilsētas, noteikti jāapsargā ar pretgaisa aizsardzības sistēmu. Ja šo sistēmu nav pietiekošā skaitā, tad nākas pakļaut savas pilsētas vai armijas daļas krievu gaisa uzbrukumiem“.

Nopludinātie Pentagona dokumenti (kurus apzināti publiskoja kāds Donalda Trampa piekritējs, lai ieriebtu Baidenam) vēsta, ka ukraiņiem vajag lādiņus tieši šīm pretgaisa aizsardzības sistēmām. To šobrīd nepietiek. (The New York Times)

„Visu kara gaitu, Krievija mēģina sagraut Ukrainu ar gigantisku skaitu raķešu. Krievi šauj nenormāli daudz, bieži nejēgā. Posta un viss. Rudenī uzsāka dragāt kopā infrastruktūru un elektrības sistēmu. Šādos sistemātisku uzbrukumu apstākļos, pretgaisa aizsardzības sistēmai ir ļoti liela nozīme“- domā Hoivinens.  

Līdz šim ukraiņiem izdevies apturēt 50-70% krievu raķešu uzbrukumu. 

Ja ir tā, kā dokumentos konstatēts, tad ukraiņiem nav pietiekami lielas pretgaisa aizsardzības rezerves un tas – slikti. Jācer, ka (iespējami ātri) izdosies šo robu izlīdzināt. 

Vakar beidzot Bahmuta saņēma Patriotus.(DN)

Baidens informēja, ka nosūtīs ieročus 3,3 miljardu vērtībā un Dānija ar Nīderlandi jau piegādājuši ukraiņiem vēl 14 tankus Leopard 2. (DN)

Konfidenciāli avoti liecina, ka Krievija ir griezusies pie Irānas un lūdz irāņiem spārnotās raķetes. Ja mullas viņiem šo ieroci dod, tad ukraiņu aizsardzība būs nepatiekoša.

Taču problēmas iespējams atrisināt un šo risinājumu sagaidīsim pavisam drīz. 

Polija un Somija turpina būvēt žogu pret Krieviju.  Poļi pašlaik aprīko (savu dzeloņdrāts žogu pret Kaļiņingradas rajonu) ar elektronisko aizsardzības sistēmu. (Wpolityce)

Pagājušajā gadā līdzīgs žogs Polijā tika uzbūvēts uz robežas ar Baltkrieviju. Tur Krievija uz Baltkrievija mēģināja noorganizēt Āfrikas migrantu plūsmu, lai „noslīcinātu“ Rietumeiropu migrantu straumēs un tādejādi apklusinātu mūsu vēlmi palīdzēt ukraiņiem. 

Krievijā sākusies jauna aģitācijas kampaņa, lai vilinātu vīriešu uz kaujām Ukrainas frontē. Video reklāmā visi tiek aicināti kļūt par „īstiem vīriem“ un doties kauties karā. Šo reklāmu pašlaik „griež“ visas lielākās mediju platformas Krievija. Tiek ziņots, ka vajadzīgi vēl „400 000 kārtīgi veči“ frontei. Kāpēc pēkšņi Putins pārsviedies uz aģitāciju?  Tāpēc, ka sabijās no krievu masveida bēgšanas projām no dzimtenes, kas tika piedzīvota rudenī. Neraugoties uz to, ka nesen tika paziņots, ka iesaukšana armijā notiks digitāli un neviens vairs nevarēs izvairīties no pavēstes saņemšanas. (Reuters)

Vakar naktī Ukrainā tika notriekti 10 droni. Tie bija Irākas Šaheda droni. Vienu nenotrieca. 

Kāda 70 gadus veca sieviete Krievijā notiesāta ar par to, ka „diskreditējusi krievu armiju“. Viņa esot publiski pateikusi, ka Zeļenskis ir glīts un patīkams politiķis. Par to viņa notiesāta un būs spiesta maksāt ar soda naudu (The Suday Times)

Kopš kara sākuma Krievijā aizturēti un notiesāti 20 000 krievu. Kopš Staļina laikiem, nekas tamlīdzīgs Krievijā nav pieredzēts. 

Attēlā Polijas – Krievijas robeža (SvD)

One comment

Leave a Reply