Kopimisms -jauna reliģija Zviedrijā.

2011. gada 7. janvārī.

http://gizmodo.com/ missionary-church-of-kopimism/

Zviedriem tagad ir jauna reliģija ar nosaukumu ”Kopimisms”.

Zviedrijas Komerckolēģija (valsts institūcija, kas pakļauta Finanšu departamentam, dibināta 1539. gadā, karaļa Gustava Vāsas valdīšanas laikā) trešajā piegājienā šo ticību beidzot ir apstiprinājusi.

Komerckolēģijas funkcijās (starp citu) ietilpst arī ticības kopienu reģistrācija.

Tagad tas ir noticis – kopimisms ir fakts.

Savā būtībā tā ir tīmekļa pirātu ticība, ka failu kopēšana un tālāknodošana ir Svēta Lieta.

Ārzemēs (ieskaitot Latviju) šis fakts  – ka kopimisms faktiski nostājies līdzās Zviedrijas Baznīcai, sacēlis lielu kņadu.

Paši zviedri par to interesējas daudz vārgāk.

Kopimisma ticības kopa deklarē, ka gatavojas misionāru darbībai.

Jaunā ticība sakņojas interneta pirātismā. Uz šo faktu uzskatāmi norāda viņu pasta adrese c./o. Ung Pirat un moto ” kopē un izplati tālāk”.

Kopimisms ar savu ierašanos ir sacēlis neizpratni daudzos jautājumos. Piemēram, kā tagad būs ar jaunās ticības piekritējiem, kuri jau ir kādas baznīcas draudzes locekļi. Galu galā noteikums – ” Tev nebūs svešu Dievu pielūgt!” paliek spēkā joprojām!

Hm…

Varbūt kopimisms tomēr ir tikai aizraušanās (pasija)? Reliģijas statusā ieceltas darbības par kurām valstī draud sods.

Hm…

Nē, Finanšu departamentam pakļautā kolēģija Stokholmā zina ko dara un jaunā reliģija ir klāt.

Nesaukta un neaicināta.

Failu lejuplādēšana tagad ir ticības, reliģijas statusā un tās augstākais garīgais priesteris ir Upsalas universitātes Filozofijas fakultātes students Izaks Gertsons.

Tēvreizes elementāra: CTRL + C vai CTRL + V.

Kopē un ielīmē!!!

Yes!

Kopimistu draudzē šobrīd ir jau 3000 draudzes locekļu, kas uzskata sevi par piederīgiem šai ticībai.

Kopimisti tagad var pieprasīt Zviedrijas valsts pabalstus savas ticības attīstīšanai.

No vienas puses valsts likumi aizliedz tīmekļa pirātismu, no otras puses maksās par draudzes locekļu aizliegtajām kaislībām.

Kā šajā kopimistu baznīcā var iestāties?

Pavisam vienkārši.

Nekur nav jāreģistrējas. Kristības, iesvētības neeksistē.

Galvenais – sev atzīties, ka atbalsti šo ticību un esi gatavs vai gatava pielūgt vissvētāko fenomenu – Viņas Augstību – INFORMĀCIJU. Lūgšanu vietā var izmantot failu apmaiņu. Dievkalpojums kopimistiem nozīmē non-stopp ņemšanos internetā, jo informācijai ir jāpārvietojas nepārtraukti.

Sakraments ir kopēšana.

Pēc kopimistu domām – informācijas kopēšana un tālāknodošana citiem ir ētisks process.

Remix ir viens no vissvētākajiem kopēšanas veidiem. Labāks par perfekto un tīro digitālo kopēšanu. Pats remiksēšanas vai kopēšanas process tiek traktēts kā dievišķs akts pret informācijas autoru. Kā vieda kopimisma ticības izpausme.

Internets ir svēts.

Kods ir likums.

http://c4sif.org/2011/07/ my-new-religion-kopimism/

Kopš Zviedrijas baznīca ir šķirta no valsts,  te notiek dažādu ticības kopu reģistrācija. Reģistrācijas process nozīmē, ka tiek reģistrēts un patentēts ”nosaukums”.

Tas arī viss.

Pēdējo desmit gadu laikā šādi reģistrētas vairākas savādas reliģiskas kopienas. To dibinātāji, lielākoties ir studenti un dzīves laiks samērā…īss.

Redzēsim kā klāsies kopimistiem.

Diskutēt par to kas ir reliģija laikam nav vērts, jo ticības ir kultūras fenomeni, kas nepakļaujas definīcijā un loģikai.

Parasti šādas diskusijas pārvēršas strīdos par tēmu – ” kura reliģija ir vislabākā”.

Lai dzīvo kopimisti un lai viņiem veicas!

Laiks rādīs vai viņu attiecības ar visumu izturēs.

Laiks rādīs.

5 comments


 1. Paldies, principā, tātad reliģija kā tāda nenopietna (no budisma viedokļa, šķiet ka varētu uzskatīt par “neziņas veicinātāju”, jo pasludinot “informāciju” par svētu, apziņā var nostiprināties uzskats par tās eksistēšanu objektīvi, pašai par sevi), neticu, ka pat kāds pusaudzis ko tādu uztvertu nopietni, bet tēlot “svētuma aizskārumu’, to gan. Patēlot – nedzen mammu mani prom no datora, es veicu rituālas darbības!
  Lūk, tikko pats kā ‘kārtīgs kopmists… tfu, tas ir kopi- mists” pārpublicēju vienu labu komentāru no tā paša TVNET, vēl viens aspekts – “ģeniālā doma aiz šī projekta ir sekojoša – ja persona atsaucas uz reliģisko faktoru, tad ļoti daudzām darbībām automātiski ir slepenības statuss. Piemēram, ja traktē failu apmaiņu kā grēku izpirkšanas vai grēksūdzes aktu saskaņā ar šo reliģiju, tad šī darbība kļūst slepena un, piemēram, interneta provaiderim vai citai personai ir ļoti problemātiski jūs sodīt, jo jūsu labā darbojas reliģijas neaizskaramības princips – jūs veicāt reliģisku rituālu savas oficiāli atzītās reliģijas ietvaros un neviens nav tiesīgs to zināt. absurdi un smieklīgi, bet laba jurista rokās šāds failu apmaiņas fanāts paliktu neaizskarams un nesodīts…”
  Var jau protams, arī skatīties vieglāk – zēni paspēlējās ar sistēmu… gandrīz vai “Eko garā’. Ja aiz šīs “reliģijas’ nesāks slēpties tīmekļa kriminālisti, tad ok.


 2. Kas ir reliģija?
  Latīniski religare – atkalpiesiet. Atkalapvienot cilvēku ar pārjutekliskajām pasaulēm. (R.Mūks.Antropozofija)


  • Ne bez pamata jau vērojot to ”atvienošanas” procesu no reālās pasaules – un ”atkalapvienošanu” ar kādu citu, filosofs K.Markss secināja: ‘Reliģija – tas ir opijs tautai.’
   Interesantas atziņas par šo reliģisko sektu parādīšanos atrodu intervijas rakstā ar Karaliskās Gustava Ādolfa akadēmijas Goda locekļa, Upsalas universitātes Filozofijas fakultātes ārkārtas profesoru Haraldu Biezo:”(..) Amerikā ir 367 kristīgās denominācijas. Kas ir tā pamatā? Tās ir sociālās parādības, sociālā vide. Katra no šīm grupām apjauš svēto savā veidā un to pārdzīvo kā absolūto vērtību. Tādai absolūtā vērtībā pamatotai reliģiskās grupas pārliecībai ārpus tās esošais netiek klāt. Tas var tikai par sevi teikt, kāda ir tā reliģiskā pārliecība. No teiktā izriet atbilde uz jautājumu, kāpēc ir šķietama reliģiskā bezjēdzība ar milzīgu sektu un grupu skaitu. kas viena otru apkaro. Tā sakņojas reliģijas sociālajā struktūrā….” (Reliģiju zinātne atver brīvības vārtiņus. – Labrīt, 11.07.1994.).

Leave a Reply