98% kara tehnikas ir klāt un maijs tuvojas

Amerikāņu satelīti turpina novērot krievu ierakumus Ukrainā. Tos izrok līdz padusēm dziļus, nodrošina ar smilšu maisiem, akmeņiem un visāda cita veida aizsardzības „dekorācijām“. Šādus grāvjus krievi izrakuši šķērsām pāri Ukrainai no Voronokas cauri valsts austrumiem līdz pat Krimai. (Reuters). Īpašus nocietinājumus krievi izveidojuši okupētajās teritorijās pie Tokmakas, Bilmakas un Mihailivkas, kur Kremlis gaida pirmos ukraiņu uzbrukumus maijā. Tranšejas krievi izrakuši kā zig-zag līniju. Tiek izmantotas visāda cita veida aizsardzības sistēmas. Rodas iespaids, ka krievi sagatavojušies aizsargāties pret iebrucējiem, lai gan viņi paši ir okupanti Ukrainas zemē un aizstāv tikai savas okupanta intereses. Skaidrs, ka aizstāvēties ir vieglāk, nekā uzbrukt. Šo privilēģiju Kremlis tagad vēlas izmantot.  

Viens no smagākajiem ukraiņu darbiem būs mīnu lauku likvidēšana. Miks Raiens, pensionētais Austrālijas armijas ģenerālmajors uzskata, ka izšķirošais būšot moderna kaujas uzbrukuma tehnika, kas krieviem nav raksturīga. Taču ukraiņiem ir zināma. 

Tas varētu dot priekšrocības Ukrainai. (SvD)

Cerams, ka tā arī būs un notiks.

Vāgnera armija Bahmutā pēkšņi paziņojusi par uguns pārtraukšanu. Vai tā būs ilgstoši? Nē, tas nav skaidrs. Prigožins paziņojis, ka uguns pārtraukšana esot saistīta ar to, lai otrā frontes pusē amerikāņu žurnālisti varētu netraucēti veidot savas reportāžas. Reuters pagaidām neapstiprina, ka artilērijas uzbrukumi Bahmutai no Krievijas puses patiešām būtu pārtraukti. 

NATO šefs, norvēģis Stoltenbergs ir deklarējis, ka 98% no pieprasītas kara tehnikas ukraiņi ir saņēmuši. Tātad 1550 bruņu mašīnas, 230 tankus un vēl virkni „noderīgu lietu“. Tagad ukraiņiem ir pietiekami tehnikas, lai atgūtu sev atpakaļ krievu okupētās teritorijas.  

Krievu kara blogeru vidū pastāv bažas, ka ukraiņi varētu uzbrukt 9.maijā, lai sagandētu krieviem iemīļoto „uzvaras dienu“.   

Tikmēr krievu artilērija katru dienu turpina graut Ukrainas zemi. Vakar viens cilvēks gājis bojā un 23 ievainoti Mikolajivā. 170 km no Melnās jūras. Parasti šie uzbrukumi notiek naktī, kad cilvēki guļ. (TT)

Krievi turpina uzbrukt civiliem mērķiem arī Zaporižjā. Pēdējo 2 dienu laikā tur notikuši 83 uzbrukumi ar kara lidmašīnām un droniem. Bijā gājuši 2 vīrieši 40 gadu vecumā (Ukrinform). Britu izlūkdienests ziņo, krievu ļoti gatavojas ukraiņu uzbrukumam tieši Zaporižjes rajonā. Uz reaktoru jumta krievi jau sanesuši smilšu maisus un sagatavojušies uz lielu šaudīšanos.

Vakar nošauts kāds ukraiņu žurnālists, kurš palīdzējis itāliešu medija La Repubblica žurnālistam Corado Zunino veidot reportāžu pie Antonovskas tilta pāri Dņeprai. Frontē bijis klusums. Miers. Visi mediju darbinieki bijuši tērpti uzkratošās vestēs ar uzrakstu PRESS. Taču kāds krievu snaiperis izvelējas nogalināt tieši viņus. Bohdans tika nogalināts, bet Corado – ievainots (Kyiv Post)

Turpinās slepeno, publiskoto Pentagona dokumentu apspriešana. Kādā no tiem minēts, ka Krievija varētu izturēt šo karu vēl vienu gadu. Kādā veidā tas noskaidrots? Amerikāņi noklausījušies krievu virsnieku sarunas par šo tēmu. Sankcijas neskarot valsti tik spēcīgi, kā tika gaidīts. Domāju, ka krievi pašu viedoklis par šo tēmu nav fakts. Tā ir vēlme. 

Attēlā Ukraina (SvD)

Leave a Reply