Masu slepkavas verbālā smirdoņa

2012. gada 21. aprīlis
Terorisma akts Norvēģijā, 2011. gada 22. jūlijā
Terorisma akts Norvēģijā, 2011. gada 22. jūlijā

Vakar turpinājās Breivīka pratināšana Oslo. Mums visiem katru dienu avīzēs jāturpina lasīt nejēdzības. Vakar viņš stāstīja pats. Tērpies tumšā uzvalkā un greznojies ar pelēku zīda kaklasaiti. Puisis no Oslo priekšpilsētas turpināja tēlot bagātu, pārtikušu pārcilvēku.

Viņš stāstīja sistemātiski, ar militārpersonai raksturīgu precizitāti.

 • Daudzi lūdza apžēlot, bet es neļāvos. Ņemu ieroci un šauju. Galvenokārt galvās. Vienmēr izšauju arī sekojošos rezerves šāvienus, lai pārliecinātos, ka neviens no zemē guļošajiem nav palicis dzīvs. Piemēram, viens vīrs man pa priekšu mēģinā skriet zig-zag veidā, lai es nevarētu viņam trāpīt, bet es sašāvu viņu pamatīgi, tieši ķermenī, – ar lepnumu verbāli vemj Breiviks. Pēc tam turpina:
 • Uz mīlestības takas bija desmit AUF-ieši (Strādnieku Partijas Jauniešu apvienība), kas vairs nebēga. Piegāju viņiem klāt un nošāvu visus pēc kārtas.-

Klausīties to visu ir pretīgi, pretīgi, pretīgi, pretīgi.

Viņš lieto jēdzienus ”AUF- ieši”, it kā runa būtu par naidnieku armiju, nevis norvēģu bērniem uz salas.

Iekšēji viņš neesot gribējis ”to darīt”, taču saņēmies un ”veicis pienākumu”.

”Sekojošie šāvieni” ir nākamais viņa mīļvārdiņš. Tas nozīmē, nošaut tos, kas ir nokrituši vai guļ, lai 100% pārliecinātos, ka visi ir pagalam. Tiesas procesa laikā tika demonstrēts viņa maršruts cauri Utoijas salai, kas pierāda, ka viņš vienmēr pārbaudījis upurus, kas nošauti iepriekš.

Pirmos viņš nogalināja salas apsargus iešaujot viņiem galvā. Pēc tam novācis visus, kas atradušies tuvumā. Blakus esošajā ēkā meitenes lūgušas apžēlot, taču viņš visas nogalinājis.

Pēc tam uz takas saticis puisēnu ar austiņām ausīs, kas, laikam, šāvienus nebija dzirdējis, jo klausījies mūziku. Breiviks uzreiz nošāvis arī viņu. Pēc tam nogalinājis kādu sievieti ar bērnu, kas lūguši apžēlošanu. Pēc tam aizdedzinājis ēku, kurā slēpušies pāris bērnu un pie kuģīša pieturas cerējis saskatīt ierodamies bijušo Norvēģijas premjerministri Grū Hārlemu Bruntlandi, taču viņas neierašanās dēļ nošāvis vēl vienu mazu zēnu un lielu grupu jauniešu, kas mēģinājuši aizpeldēt projām no krasta. Viņš apstaigājis visu salu un sistemātiski medījis visus cilvēkus. Lēni un metodiski.

Pēc tam nolicis ieroci un gaidījis ierodamies īpašo vienību karavīrus (starp citu, Breivīks pats mēģināja piezvanīja no salas pretterorisma vienības Delfa vadītājam ar kāda nogalināta jaunieša mobilo telefonu).

Pēc vienības ierašanās salā, viņš aizsviež ieroci un ļaujas apcietināties.

It kā būtu paveicis kaujas operāciju.

Jā, vienu brīdi esot domājis par pašnāvību, bet pēc tam pārdomājis.

Viņam esot manifests un ideoloģija un tās dēļ viņš cīnīšoties tālāk.

Jā, uz cietušajiem skatīties esot nepatīkami, taču palīdzot  japāņu meditācija un dažas zāles. Pārējais viss OK.

Klausīties visu šo verbālo smirdoņu ir pretīgi.

Riebīgi.

Nākamnedēļ atkal viss turpināsies un paradoksāli, ka vairāk tiek runāts par ideoloģiju nevis par slepkavībām.

69 upuri.

Loģika sāk nedarboties.

5 comments


 1. Paradoksāli ir tas, ka ideoloģija vienkārši pievilkta. Slepkavību brīdī šis subjekts vienkārši jutās liels un nozīmīgs…


  • Jā, klausījās austiņās videospēļu mūziku un iedomājās, ka redz dzīvi uz ekrāna. Bažas rada tas, ka viņš nav vienīgais, kas visu dienu tup pie datora, sapņo un smadzenes saraujas. Cik mums tādi “breivīki” nestaigā apkārt?


 2. Es nesaprotu, kā tas nākas, ka viņam “dod tribīni” savu slimo ideju popularizēšanai? Vēl viņš sūdzējies par lēnu internetu un vēl dažām neērtībām viesnīcā – tieši tā, jo par cietuma kameru to nenosauksi – vidusslāņa cienīgs miteklis. Izdevniecības stāv rindā pārpirkt tiesības publicēt viņa memuārus – nu kā tā var? Nav ētikas izdevējiem. Varbūt arī latviešu pedofīla Miķelsona Nīderlandes memuārus publicēt? Tos, kas tādus breivīka memuārus lasīs grūti nosaukt par veseliem. Neesmu totalitārisma piekritējs, bet ai kā derētu te Staļina tēze – nav cilvēka, nav problēmas – vienu lodi viņam pašam galvā un aprakt kā Bin Ladenu kaut kur nezin kur, lai “fani” neiet ziedus likt. Bet breivīks visu liek uz norvēģu gļēvulīgo demokrātiju – lūk cilvēktiesības. Mans uzskats – cilvēktiesības ir tiem, kas paši ievēro cilvēktiesības. Tādejādi, tādiem slepkavām nav tiesību.


  • ‘ Кадры решают всё / Kadri izšķir visu ‘ – šo Staļina teikto der atcerēties, jo padomju sistēmas sagatavotie kadri 1941-1945 g. izrādījās pārāki par vācu sistēmā izaudzinātajiem. Norvēģijas policijai, slependienestiem un specvienībām ir tiesības APTURĒT – jebšu tikai novērot, uzskaitīt un ziņot, kā Latvijas ‘saabiem’, ‘knabiem’, valsts kontrolēm u.c. n-ājam organizācijām, kuras uztur nodokļu maksātājs?
   Starp citu, der pārlasīt S.Veinbergas par Eirovīžiju un Ažerbeidžānas ‘ne-demokrātisko’ režīmu – tur aprakstīta teicamā drošības organizācija Maskavas olimpiādes laikā 1980.g.

Leave a Reply