Zviedru Eirodziesmas pirmais ceturtdaļfināls: terminators+misticisms+73 autori.

2012. gada 4. februārī

Šovakar Växjö sākās vietējais eirodziesmas maratons.

Pirmajā kaujā kā uzvarētājas izvirzījās divas dziesmas – Loreen “Euphoria” un Dead By April “Mystery”.

Iespēja cīnīties par finālu tika dota aktierim Torštenam Flinkam un reperim Sean Banan.

Tātad.

73 dziesmu autori piedalījušies 32 fināldziesmu veidošanā un pirmais piegājiens ekrānā vairāk atgādināja iesildīšanos nekā kauju par vietu zem vietējās popmūzikas elites zvaigznāja.

Šovakar viss notika šādi: pirmais startēja reperis Sean Banan, demonstrējot kārtīgu ”starpbrīža numuru”, muzikāli lidojot uz šova paklāja un žonglējot ar ”zviedriskuma klišejām”. Kameras nespēja izsekot ”procesiem” uz skatuves un radās iespaids, ka vai nu nav samēģināts ar operatoriem kā nākas, vai arī ”visā kā” ir par daudz. Bērniem noteikti patiks! Viņi arī cītīgi balsoja. Banāns ticis iekšā otrajā tūrē.

Nākamās startēja zviedru Dixie Chiks vai vismaz The Cors variants ar nosaukumu ”Abalone Dots”. Vispār labi. Godīgi un enerģētiski, daudzbalsīgi un ar stīgām. Pabiezi un pieticīgi stilā, taču patiesi.

Trešais uz skatuves uzlidoja ”The Moniker”, kurš pērn  bija visu zviedru bērnu mīlulis. Mazie no sirds vicināja bērnu dārzos Monikera vimpelīšus un bubināja piedziedājumu ” Oh my god!”.

Tagad Monikers piedāvāja atkal labu piedziedājumu- ” be your lover, do it with you”, taču diezzin vai tas šogad derēs bērnudārzniekiem. Erotiskās fantāzijas viņš šovakar nodziedāja galopa ritmā un trauslu stīdzinieku pavadījumā. Vijolnieki spēlēja zelta maskās un faktiski gala iznākums bija stilā korekts (ja neskaita fona grafiku, kas atgādināja datora ekrāna saudzētāju Windows 95).

Trīs tumšādainās lēdijas ar nosaukumu ”Afrodīte” ir senas zviedru paziņas. Divas vokālistes un viena sportiste. Latvijā viņa uzskatītu par ”pārāk vecām priekš Eirovīzijas” :), taču šeit viņas ņēmās pa skatuvi pasteļkrāsas lupatdrēbēs un demonstrēja kārtīgu disko.

Tritona, Šekoni un Pilara savu darbu uz skatuves realizēja nevainojami, taču mazliet bālāk un nepārliecinošāk nekā 2002. gadā, kad viņas guva ievērojamus panākumus ar ”Never let it go”.

Roks ar nr. 5 mani neuzrunāja (pops + metāls), taču fani iebalsoja arī viņu Globena finālam.

Gaidīju ko vairāk no ļoti pazīstamās un pašlaik zviedriem populārās Marijas Sērnehodtas, kas pazīstama kā A-Teens pusaudžu zvaigzne un iepriekšējo festivālu vadītāja. Šoreiz Marī dziedāja ”kaut ko” pa vidu starp Aqua-popu un kabarē. Gargabalnieku peldkostīmi uz skatuves bija izaicinoši un seksīgi, taču kaut kas visā šajā ”Sāls un piparu” variantā nepārliecināja. Nākamreiz vairāk harizmas. Lūdzu!

Pazīstamais zviedru aktieris un režisors Torštens Franks realizēja kārtējo starpbrīža izklaidētāja lomu kopā ar savu ”Revolūcija orķestri”. Iemīļotais Dramaten aktieris iet tālāk. Loma turpinās.

Paguvu savākt no virtuves tēju un sagatavoties kroņa numuram – Lorēnai. Viņas ”Eiforija” bija kārtīga raganu deja Rihanna stilā.

Dramatiska, tumša, dziļa. Protams, ka tieši šo dziesmu zviedri pirmo iebalsoja finālam. Dziesmas iedvesmotājs esot Švarcenegera Terminatora soundtrack. Futūrisma piesātināta un ļoti vizuāla mūzika.

Misticisms un eiforija.

OK. Viņa arī uzvarēja pirmajā ceturtdaļfinalā.

Te ir visi ceturtddaļfināli un fināls 10. martā.

Raksts par finālu 2012

Leave a Reply