Krievija aktīvi atbalsta asiņainu režīmu. Kā rīkosimies mēs?

2012. gada 5. februārī
Krievijas vēstnieks Vitālijs Čurkins bloķē ANO balsojumu
Krievijas vēstnieks Vitālijs Čurkins bloķē balsojumu ANO. Attēls no http://www.sr.se

Vakar Homsā (Sīrijā) armija sāka bombardēt dzīvojamo ēku mikrorajonu. Sestdienā iedzīvotāji bija mājās. Ēkas sabuka, aprokot iemītniekus. Tos, kas mēģināja savus tuviniekus, kaimiņus vai draugus atrakt no gruvešiem, nogalināja armijas snaiperi.

Tāpēc vakar Sīrijas upuru skaits strauji palielinājās.

Pie šī slaktiņa lielā mērā vainojama Krievija un Ķīna, kas ANO balsojumā atteicās bloķēt Asadu klana varas cietsirdību Damaskā.

Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins balsoja pret Sīrijas rezolūciju.

Asinspirts Homsā uz  Putina Krieviju (tātad) neiedarbojas.

Politiskie bicepsi ir jāparāda pasaulei.

Tāpēc diplomātijas paralīze Sīrijas virzienā turpinās.

Vienotu diplomātisku rīcību Sīrijas problēmas atrisinājumam torpedēja abas – Krievija un Ķīna.

 • Starptautiskajai sabiedrībai nav jāiejaucas Sīrijas iekšējā konfliktā, – vakar, sev raksturīgajā stilā notikumu attīstību ANO komentēja Krievijas  Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs Minhenē.

Savukārt ASV vēstniece ANO Susan Rice par notikušo bija sašutusi un konstatēja, ka ”lielvaras kārtējo reizi iejaucās loģiskā procesā, lai paralizētu pasaules organizācijas kopējo darbu”.

 • Atbildība par to, ka Sīrijā šodien plūst mierīgo iedzīvotāju asinis, tagad ir jāuzņemas arī Krievijai un Ķinai, – viņa teica.

Lavrovs, protams, noliedz, ka iedzīvotājus Damaskā un Homsā nogalina ar Krievijas ieročiem. Fakti rāda, ka vakardienas asinspirts tika sarīkota izmantojot krievu artilēriju un mīnmetējus un Krievijā ražotie T-55 pašlaik bloķē pieejas centrālajām ēkām Homsā.

Sīrija, 2008. Autores foto.
Sīrija. Autores foto.

Vai Ķīna un Krievija balsta Asada klanu?

Nē, šķiet, ka šāda rīcība ir kārtējā Krievijas un Ķīnas lielvaru cīņa pret NATO diplomātisko ietekmes pārsvaru pasaulē.

Spiediens, nevis tieša solidaritāte ar Hafeza Asada pēctečiem.

Vecās ”varas receptes” tiek liktas lietā no jauna.

Izskatās, ka šoreiz tās nedarbosies, jo ”pret” nostājas Arābu apvienība no kuras naftas Ķīna ir (lielā mērā) atkarīga.

Tāpēc Lavrovs tagad ar steigu metas uz Damasku, kur otrdien paredzēta viņa tikšanās ar Bašaru Asadu.

Tikmēr upuru skaits Homsā jau sasniedzis 420.

Pagaidām nav skaidrs, kas izraisījis tik lielu asinspirti. Režīms turpina apgalvot, ka pie vainas ir ”teroristi” (skat. Sīrijas valsts TV ziņojumus), bet neatkarīgo žurnālistu tīkls ziņo par citiem iemesliem.

Vakar pirmo reizi tika bombardētas daudzstāvu ēkas. Diemžēl iedzīvotāji nebija paguvuši no tām evakuēties. Tāpēc upuru skaits bija tik milzīgs.

Viens no asinspirts iemesliem esot dezertieri, kas lielā skaitā pārbēguši minētajā Homsas zonā. Cita versija ziņo, ka tieši šeit Sīrijas atbrīvošanas armijas grupējumi esot nogalinājši 10 karavīrus, tāpēc Asada spēki cirtuši pretī pamatīgi un nežēlīgi.

Par kara zonu vakar kļuva 34 augstceltnes ar dzīvokļiem. Ja salīdzinām ar Rīgu, tad vakardienas uzbrukums Homsai atgādina Juglas vai Pļavnieku dzīvojamo ēku bombardēšanu.

Rezultātā 420 upuru, taču reportieri ziņo, ka nogalināto skaits esot daudz lielāks, jo daudzi joprojām ir aprakti zem gruvešiem.

Režīms joprojām neļauj Sīrijā pārvietoties glābšanas dienestiem un žurnālistiem.

Savu vainu notiekošajā Asada kalns pilnībā noliedz. Pēc varas domām notiekošajā vainojami ir ”bruņotie teroristi”, ” ārzemju kūdītāji”.

Šajā nostājā Asada ģimene ir vienota. Prezidenta māte Anisa ir 100% pārliecināta, ka visi demonstranti ir jāapšauj. Līdzīgās domās ir arī Sīrijas Prezidenta Asada brālis Mahers (elites spēku virspavēlnieks), māsas vīrs un drošībnieku šefs – Asefs Šavhats, un visi četri brālēni, kas arī ieņem vadošās politiskās pozīcijas vieīgās partijas – Baat partijas ideoloģijas spicē.

Pašlaik upuru skaits Sīrijā sasniedz 6000, no tiem 380 bērni.

Syria. Autores foto.
Syria. Autores foto.

9 comments


 1. Neesmu iedziļinājies Sīrijas jautājumā, taču:
  vēl pirms brīža Ēģiptes revolucionāri tika slavēti kā “demokrātijas cīnītāji”, tagad jau ziņās parādās apzīmējums “militāristu hunta”.
  Lībijā demokrātiju atnesa uz Nato bumbvedēju spārniem. Tagad klusi, klusi pa retam piemin, ka visas progresīvās sabiedrības atbalstītie cīnītāji pret tirāniju slepkavo un spīdzina daudz vairāk nekā “revolūcijas” laikā, veidojot Kadafi-cilvēkēdāja tēlu, spēja izgudrot žurnālistiskās fantastikas autori no korporatīvajām ziņu aģentūrām.
  Tāpēc rodas aizdomas, ka Asads nebūt neizdomā stāstus par teroristiem provakatoriem, kas Sīrijā izraisa asinsizliešanu. Nez vai drīz nesadzirdēsim arī “satraucošas ziņas” par masu iznīcināšanas ieročiem, ar kuriem Asads grasās iznīcināt pasauli?


  • Viss ir atkarīgs no tā kur smeļas informāciju. Ja uzskatām, ka stabilitāte ir svarīgāka par cilvēktiesībām, tad Krievijas un Ķīnas propagandas mašīna maļ tieši šo repertuāru. Ja raugāmies uz šīm valstīm kā uz indivīdu kopumu, tad runa ir par drūmāku apspiestību nekā mums bija PSRS laikā.


 2. In an increasingly uncertain world, the focus of this new edition is to prepare you for any survival situation you may encounter.
  Tādi nu ir tie pirmie ievadvārdi nu jau manā grāmatā ko nesen kā iegādājos, kādu laiciņu intuitīvi apsverot iespējamības kādas varētu gadīties man esošajā vidē.
  izdzīvojot tie kuri zin kā to darīt, un ir labi, ja bariņā kāds zin vai daudz maz nojaujš ko darīt kad plosās dzelžaina vētra.
  Praktiski tā grāmata pie manis pati atnāca laigan viņa bija viena plašajā grāmatnīcā no tā tumšā kakta zaļi uzsmaidīja.. esmu mazliet satraukts par mūsu Zemes zināšanām šajā jomā pieejot no viedokļa vai mums ir pieejama šāda informācija un cik brīvi tā iegūstama? un kā ir ar interesi? cik ieinteresēti esam mēs piestrādāt pie atkāpšanās ceļiem, ja nu kas notiekās, cik mēs esam gatavi, vai negatavi šokam?
  Domāju ka kaut vienreiz pievēršoties izdzīvošanas tematikai uz pāris min. varēs justies mazliet drošāk.
  Nezinu kā jums bet man tā ideja patīk, to var ieviest kā atrakcijas ģimenēm ar bērniem veselai pilsētai valstij, ja tā padomā uij! kā cilvēki varētu būt labi sagatavoti ne tikai izdzīvošanā!
  kas notiek? kādēļ ir tik šķērsām ka pāris lielas galvas var ripināt tūkstošiem mazo galvu diendienā?
  Kā ir ar mūsu zināšanām,
  ko mēs zinām?
  kā mēs to zinām to ko zinām?


 3. tāda visai klaja eiropas lielvalstu slepkavnieciskā sīrijas tautas izspēkošanas plāna propoganda. sīrijas armijas vienīgais mērķis ir aizsargāt savus civiliedzīvotājus no franč-angļ un kataras bruņoto specvienību bandītiem(ar vietējo labi apmaksāto un bruņoto noziedznieku atbalstu), kuri regulāri amerikāņu uzdevumā slepkavo/izvaro u.c. masveidā iznīcina miermīlīgos sīriešus. nebūtu brīnums, ja arī mūsu letiņi-leģionāri būtu šo neliešu rindās ar liekulīgās un izkurtējušās saeimas atbalstu un rīkojumu. cinisko melu un dezinformācijas līmenis masu mediju vidē par sīriju jau vairs nav pat šokējošs – rodās iespaids, ka runāt un vēstīt patiesību BAIDĀS visi. labi vēl, ka krievija ar ķīnu savu savtīgo interešu vārdā kavē bruņoto intervenci šajā skaistajā valstī. atliek cerēt, ka neatkārtosies lībijas scenārijs. (gan jau kādreiz par šo atbalstu vissmagākajiem noziegumiem pret cilvēci būs jāatbild arī latvijas ārlietu ministram un visam saeimas sastāvam.)


 4. esmu runājis ar cilvēkiem, kas bijuši šajā valstī un stāsta visu to labāko gan par asadu, gan par cilvēkiem vispār – ļoti skaista valsts ar skaistiem cilvēkiem. tāpēc vēl jo vairāk bēdīgi, ka šīspasaules “varenie” nolēmuši to visu izpostīt.
  par asadu – atliek pavērot internetsaitēs plaši pieejamos video(gan intervijas, gan sarunas ar cilvēkiem uz ielām, gan ministru sēdēs u.c) – jēdzīgāks cilvēks kā valstsvīrs sen nav redzēts – kontrasts ar mūsu melīgajiem politiķģīmjiem ir vairāk kā redzams.
  palieku cerībā, ka cilvēces saprāts tomēr būs pārāks pār pašiznīcināšanos


  • Propagandas video nav labākais veids kā iepazīties ar svešu valstu līderiem. Asads nav “jēdzīgs’, viņš ir asiņains diktators. Neredzu nekādu kontrastu starp viņu un demokrātisku valstu politiķiem (labā nozīmē). Par cerību OK. Es arī ceru, ka asinsizliešana Sīrijā drīz beigsies.

Leave a Reply