Ukraiņi ķersies klāt Zaporižjes okupantiem

Šodien sāksies tiesa pieciem ārzemju karavīriem, kuri cīnījās Ukrainā. Ukraiņu pusē. Viņus aizturēja krievu grupējumi Doņeckā un tiesās Doņeckas Tautas republikā. To skaitā – zviedrs, horvāts un trīs Lielbritānijas pilsoņi. Viņiem draud nāves sods par to, ka karojuši svešas valsts teritorijā un „tikuši apmācīti, lai realizētu terorismu“. Tātad – neesoša valsts tiesās „iestādē“, kas izliekas par tiesu. Apsūdzība neiztur kritiku, jo šie cilvēki paši brīvprātīgi pieteicās skarot ukraiņu pusē un nekādi nevar tikt uzskatīti par teroristiem.

„Viņiem netiek dotas tiesības izmantot advokātus un viņi visi 100% noliedz apsūdzību terorismā, taču krieviem ir vajadzība tēlot šo „tiesas procesu“ (Joakims Pasikivi). 

Kāpēc šāds process krieviem vajadzīgs? 

„Tāpēc, lai iesāktu darījumu spēli – piedāvājot izdot šos cilvēkus rietumiem apmaiņai pret sankciju mīkstināšanu pret Krieviju“ (Joakims Pasikivi). 

Vai aizturētais patiešām ir zviedrs?

„Jā, tā varētu būt, Kāpēc gan ne?“

Vai ir zināms kas konkrēts par šo cilvēku?

„Pagaidām nav zināms“. 

Tikmēr Lielbritānijas aizsardzības departaments Twitter vietnē  publicējis faktus par to, ka krievu gaisa flotes spēks dramatiski krities pēc eksplozijām Saki bāzē Krimā. 

Interesants atklājums ir konstatējums, ka Krievijas ekonomikas jauda otrajā kvartālā (2022) kritusies par 4% (Rosstat). Tas ir mazāk, nekā tika gaidīts. No vienas puses, šiem faktiem nav pamata ticēt (Ru nemēdz publiskot savas problēmas), no otras puses – šie 4% rāda tendenci, kas turpināsies mīnusos. 

Zaporižjes AES ēka ir cietusi apšaudes rezultātā. Ieskaitot telpas, kuras tiek uzglabāta „kodoldegviela“ (CNN). Zeļenskis informējis, ka Ukrainas armija sāks aktīvi nodarboties ar krievu karavīru likvidēšanu AES ēkā. „Visi, kas uzturas šajā ēkā un šauj no tās vai uz to, būs mūsu izlūkdarbības uzmanības lokā un mēs ienaidnieku iznīcināsim“ (The Guardian).   

Vakar pirmais kuģis ar labības kravu devās uz Āfriku. Tas ir ANO nolīgts kravas kuģis ar galamērķi Džibuti un Etiopiju.

Vakar Ukrainu sasniedza slovāku haubices (Zuzanna). Oleksijs Rezņikovs Kijevā pateicas slovākiem par dāvanu un informē, ka šī ir jau septītā NATO sistēma, paralēli britu M777, FH70, franču Ceasar, amerikāņu M109, poļu Krab un vācu Panzerhaubitze 2000 (TT).