Frontes līnijas sasalšana un tanku gaidīšana

Turpinās diskusijas par Arestoviču. Oleksejs Arsetovičs ir 47 gadus vecs, profesionāls aktieris. Dzimis Gruzijā. Mamma krieviete, tētis – polis no Baltkrievijas. Harizmātiska persona, mazak pazīstama Rietumeiropā, kur viņa komentārus par karu Ukrainā neizmantoja. Tā kā to darīja Latvijas mediji. Kopš kara pirmās dienas tuvu stāvošs prezidentam Zeļenskim. Viņš lieliski prot izmantot sociālos medijus un tur izdevās panākt viedokli, ka karš pret „neuzvaramo Krieviju„ pekšņi kļūs iespējams. Krievijā un bijušajās postpadomju valstīs viņš līdz šim bija ļoti iecienīta sarunu tēma. Es maz esmu dzirdējusi un lasījusi viņa komentārus, bet lasītāji šeit FB/Meta zina vairāk par Arsetoviču nekā visas enciklopēdijas kopā. Tikko viņš atkāpās no amata. Starp citu, viņam ir labēji radikāli uzskati. Jaunībā pat esot barucis pie Dugina uz lekcijām. Taču pēc Krimas aneksijas palicis uzticīgas Ukrainai.

Le Monde uzskata, ka Arestovičs labi izmantojis krievus interneta diskusijām. Viņš ir populārs un tēmē kļūt par Ukrainas prezidentu. 2024.gadā.

Vācija vēl nav paziņojusi savu galīgo lēmumu pasaulei par tanku Leopard -2 piegādēm Ukrainai.  Neraugoties uz to, ASV aizsardzības ministrs nodēvējis Vāciju par uzticamu sabiedroto. 

Vakar Kijivā notika piemiņas ceremonija helikoptera avārijā bojā gājušajiem 14 cilvēkiem. Ceremonijā piedalījās arī prezidents Zeļenskis un viņa sieva Olena. Joprojām nav zināms kāpēc šī avārija notika.   

Briti uzskata, ka pašlaik Ukrainas karš nonācis pie kritiskā punkta – krievi Bahmutā vēlas pagriezt šo kara gaitu sev par labu. Kremlis apgalvo, ka esot ieņēmuši Klisčivku, ko nav apstiprinājuši neatkarīgie avoti. Nekas gigantisks tas nav, taču Krievija pašlaik nepieciešami jebkādi, pat vismazākie panākumi. Frontes līnija paliek uz vietas. Izņemot Bahmutas rajonu. (SvD)

Periodiskas kaujas notiek arī pie Zaporižjes. (AFP). Krievi savos medijos stāsta, ka esot iekarojuši Lobkoves ciemu. Tas atrodas apm. 50 km uz dienvidiem no Zaporižjes. (TT) 

Vāgnera grupa tagad tiek klasificēta kā terorisma grupējums un mēs to jau apspriedām diskusijās. Pašlaik 80% šajā privātajā armijā karojošo Ukrainā ir bijušie cietumnieki. (TT) Ieročus (raķetes, dronus) viņi saņem no Ziemeļkorejas. To pierāda amerikāņu satelīta novērojumi. Ir pamats prognozēt, ka Zemeļkoreja turpinās ieroču piegādes Vāgnera grupējumam Ukrainā. Šādas piegādes un ieroču pirkšana no ziemeļkorejiešiem ir ANO rezolūcijas  pārkāpums.

ASV aizsardzības štāba šefs Marks Milijs vakar preses konferencē pavēstīja, ka Putins var pārtraukt karu jebkurā brīdī. „Viņš šo kara uzsāka un viņš to var arī apturēt, pirms tas attīstās par iznīcinošu katastrofu pašai Krievijai“. Pēc Marka domām, šo karu vajadzētu apturēt nekavējoties. Tas pieprasa pārāk daudz upuru. Vienlaikus viņš netic, ka ukraiņi spētu šogad izstumt krievus ārā no savas teritorijas.(AFP, TT)

Daudz optimistiskāk reaģē Polija. Polijas aizsardzības ministram Mariušam Blaščakam šķiet, ka šis karš ir uzvārāms un sabiedrotie to palīdzēs paveikt. 

Pakistāna uzsākusi pirkt naftu no Krievijas. (Reuters) Kremlis arī viņiem degvielu piedāvā lēti, tāpat kā Indijai un Ķīnai. Pakistānas mediji ziņo, ka no Krievijas valsts iegādāsies 1/3 no valstij nepieciešamās degvielas. Tātad atkal atrodas cilvēki, kas gatavi maksāt Putinam un finansēt šo karu. 

Leave a Reply