Krievu zārku uzvaras

Kāda krievu sieviete tikko saņēmusi no kara Ukrainā sava vīra mirstīgās atliekas zārkā. Kopā nāves dokumentu un medaļu par drosmi kaujās. Aizgājējs bija karojis Vagnera grupas rindās un nogalināts kaujās. Karā tā gadās. Sieva noorganizēja bēres, apglabāja dzīvesbiedru. Pēc krietna laiciņa noskaidrojās, ka vīrs nav miris, bet gan atrodas ukraiņu gūstā. (Dožģ, ISW) 

Šis neesot vienīgais šāds stāsts. Līdzīgus notikumus varot noklausīties bieži. Nepareizi cilvēki tiekot apglabāti un mirušie „augšāmceļas“ ļoti savādās vietās. Īpaši slikti savus kaujas biedrus sistematizē „vagnerieši“. Viņiem jūk nogalināto vārdi un uzvārdi, bieži kritušo piederīgos vispār nevarot atrast. Ir pat mēģināts iebiedēt tuviniekus, lai tie pat nemēģina vērt vaļā atsūtīto zārku, lai noskaidrotu vai vīrs, tēvs vai brālis tajā patiešām atrodas. Kā ziņo ISW, tad „Vagnera grupai“ trūkstot administratīvu resursu, lai saprastu kurš dzīvs, kurš nogalināts un kā komunicēt ar Krievijas iestādēm un karavīru tuviniekiem.(DN)

Līderis Prigožins ir neapmierināts ar visu: 1) viņš nesaņemot atbalstu no Kremļa, 2) vagneriešu uzvaras Kremlis nenovērtējot un pēdējā epizode esot bijusi Krievijas oficiālo iestāžu skepse sakarā ar viņa paziņojumiem par uzvarām Soledarā.  Nepieņemams viņam šķietot arī Kremļa aizliegums karavīriem lietot mobilos telefonus. Pēc Prigožina domām katram karavīram ir tiesības filmēt un rādīt savus varoņdarbus internetā. 

Pašlaik šī krievu privātā armija sastāv no 50 000 kaujiniekiem no kuriem 40 000 ir bijušie cietumnieki. Pašlaik uzsākta kaujinieku vervēšana arī Serbijā.  Nevienam nav noslēpums, ka šī privātā armija ir konfliktā ar Kremli un tieši šī iemesla dēļ varam paredzēt interesantu notikum u attīstību nākotnē.   

Vācijas nestāšoties ceļā poļiem vācu tanku Leopard 2 piegādēs Ukrainai. Taču paši ukraiņiem Leopardus (tankus) tomēr nedos. Šī lēmuma dēļ vācieši un Vācija kļuvuši par izsmiekla objektu sociālajos medijos uz ārzemju presē. Rodas iespaids, ka viena no lielākajām Eiropas valstīm – Vācija, atrodas ciešā Krievijas kontrolē.  Jo Kremļa rīkota histērija saistībā ar Rietumu ieroču piegādēm Ukrainai, ir ietekmējusi Vācijas lēmumus. (The Guardian, TT).

Kaujas Bahmutā turpinās.

Leave a Reply