Vācija nedos ukraiņiem tankus, bet Lavrovs meklē draugus Āfrikā

Polija uzņēmusies iniciatīvu. Tā organizē valstis, kuras ir gatavas nosūtīt ukraiņiem sev piederošos vācu tankus Leopard 2. Tos pašus, kurus vācieši atteicās piegādāt Ukrainai. Šie tanki pieder apmēram 10 Eiropas valstīm. Ieskaitot Dāniju, Somiju un Zviedriju. Minētās valstis arī apņēmušās apmācīt ukraiņus tanka lietošanā. (TT)

Kāpēc vācieši nespēj palīdzēt ukraiņiem?  „Vācieši vēlas, lai viņus uzlūko kā partneri, nevis uzbrucēju. Īpaši svarīgi tas esot reģionos, kur kādreiz vācu ieroči izmantoti, lai nogalinātu cilvēkus“, – uzskata American Council for Germany vadītājs Stīvens Sokols avīzei The New Yor Times.  Savādi, ka demokrātiskā Vācija uzskata sevi labāk par agresora – Krievijas partneri, nevis jūt cilvēcīgu solidaritāti ar ukraiņiem šajos smagajos kara apstākļos. Izskatās ka šī ir smaga diplomātiskā un politiska kļūda un liecina, ka Šolcs iet Merkeles pēdās. Proti – apzināti pakļauj Eiropas drošību Putina agresīvajām ambīcijām.  

Beidzot noskaidrojies kurš sūtīja savādās „vēstuļu bumbas“ rudenī dažādām Eiropas valstu valdībām un Ukrainas vēstniecībām ārzemēs. Tā organizēja un nosūtīja īpašā Krievijas GRU nodaļa (The New York Times), izmantojot krievu labējo ekstrēmistu organizāciju „Krievijas imperiālistiskā kustība“ (RIM), kuras bāze atrodas Pēterburgā. Šie sūtījumi esot bijuši brīdinājuma signāls tiem, kas palīdz un atbalsta ukraiņus. Izmeklēšanu šajā lietā veica Lielbritānijas, ASV un Spānijas eksperti. (DN) 

Uzbrukumu laikā Krievija ir nogalinājusi vismaz 459 ukraiņu bērnus. 13.961 bērni ar varu pārvesti uz Krieviju, kur tikšot asimilēti.(DN)

Zeļenskis turpina cīņu ar korumpētajiem politiķiem un ierēdņiem. Šī iemesla dēļ no amata atbrīvots infrastruktūras ministra vietnieks Vasils Lozinskis, atmaskoti vēl divi skandāli – nepamatoti dārgi pārtikas iepirkuma līgumi un kukuļņemšana ģeneratoru lietā (Aizsardzības ministrija). Daudzi zaudēs amatus. (TT)

Norvēģijā sākušās problēmas ar “vagnerieti“ Andreju Medvedjevu, kurš pārbēdzis no Krievijas uz Norvēģiju un vēlas liecināt par Krievijas varas aizkulisēm Ukrainas kara kontekstā. Viņš nav apmierināts ar ieslodzījuma vietu, jo esot spiests Oslo cietumā uzturēties kopā ar nelegālajiem imigrantiem. Par to viņš telefoniski sūdzējies organizācijas „Gulag“  vadītājam Vladimiram Osetkinam. Pašlaik Andrejs skaitās apcietināts un viņu pratina norvēģu policisti. 

Privātās krievu armijas šefs Prigožins joprojām tiekot ignorēts no Kremļa puses. (ISW) Izskatās kā liela Putina nepateicība, jo tie bija „vagnerieši“, kas pēdējos mēnešus sistemātiski uzbruka Bahmutai un lielījās, ka esot ieņēmuši Solidaru. (SvD) 

Krievijas Sergejs Lavrovs turpina braukāt pa ārzemēm un meklēt sabiedrotos. Pašlaik viņš apmeklē Dienvidāfriku. Viņam tur paredzētas trūkšanās valdības līmenī. Februārī gaidāmi kopīgi manevri Krievijai, Ķīnai un Dienvidafrikai. (17. – 27.02). Šis brauciens esot sākums Lavrova Āfrikas turnejai. (TT) 

Krievu propagandas kanāls RT (agrākais Russia Today) slēgts Francijā. Tā bankas konti iesaldēti. Kara sankciju rezultātā (AFP) Kā Twitter norādīja kanāla priekšniece Ksenija Fedorova, franču iestādes „piecus gadus esot viņus vajājušas“ (TT)

One comment


  1. Vispār jau Vācija ir viena no valstīm, kura visvairāk finansiāli un militāri palīdz Ukrainai. Laikam 3. vai 4. vieta ar apmēram 5-6 miljardiem euro uz šo brīdi. Otrs – ņemot vērā lielo skaļo uztraukumu un cepšanos par tanku nedošanu, viss izklausās tieši otrādi, tas ir, tanki ir piešķirti, tankistu apmācības notiks, bet tas nav visiem jāzin. Trešais – šobrīd karadarbības zonā no tankiem, aktīva uzbrukuma nebūtu jēgas, jo dubļi, slapjdraņķis to padara praktiski neiespējamu. Tehnika tiktu bezjēdzīgi zaudēta.

Leave a Reply