Vācija tomēr dos ukraiņiem Leopardus

Vācija tomēr piegādās ukraiņiem tankus. Tā vakar vakarā ziņoja vācu un ASV mediji. (Der Spiegel). Politico informē, ka oficiāli šo lēmumu šodien paziņošot Olafs Šolcs Vācijas parlamentā. Amerikāņi arī sūtīšot savus Abrams M1 uz Ukrainu (Wall Street Journal).

Rheinmetall apgalvo, ka spējot piegādāt Ukrainai ap 139 Leopard tankus. (The Guardian) 

Eksperti uzskata ka ukraiņu uzvara šajā karā esot cieši saistīta ar modernu ieroču izmantošanu. Polija un Somija ir gatavas sev piederošos Leopard 2 jau tūlīt nodot ukraiņiem.  Pagaidām nav skaidrs cik šādu tanku Kijivai būs. 

Vakar Kijivu apmeklēja Somijas prezidents Sauli Ninisto. (Yle) Viņš apmeklēja arī Buču un Borodjanku. Abi prezidenti pasprieda Somijas atbalstu Ukrainai. 

NATO šefs Jens Stoltenbergs uzskata, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins man mainījis savus plānus Ukrainas agresijas virzienā. „Viņš joprojām vēlas kontrolēt Ukrainu un plāno jaunus uzbrukumus. Tāpēc vienīgais ceļš pie stabila miera Eiropā ir nepārprotami parādīt Putinam, ka viņš šo karu neuzvarēs,“ – konstatēja Rasmusens vakar Berlīnē.  Šī iemelsa dēļ ukraiņiem ir vajadzīgi modernāki un spēcīgāki ieroči, lai atspiestu atpakaļ krievu spēkus, kas  ielauzušies Ukrainā. (TT)

Interesanta ziņa ir par korumpēto ierēdņu un politiķu tīrīšanu Ukrainas varas gaiteņos. Cilvēki, kuri brauc atvaļinājumos uz ārzemēm kara apstākļos, piesavinās kara upuriem atsūtīto naudu utt. Labi, ka Zeļenskis tiek no šī balasta (11 augsta ranga ierēdņi) tiek vaļā. (TT)  

Tikmēr krievu Ārlietu ministrs Lavrovs tupina valdzināt Āfrikas valstis. Nākamā pietura Svatini karaliste. Tiem, kas nesaprot, paskaidroju – tā ir bijusī (līdz 2018.gadam) Svazilenda. Robežojas ar Dienvidāfrikas republiku un Mozambiku. Karaļa rokās ir neierobežota vara un šo pārvaldes ieroci viņš dala ar karalieni māti. Svatini ir viena no mazākajām Āfrikas valstīm (SvD) un grūti iedomāties, ka agrāk Krievijas Ārlietu ministrs būtu šādu valsti apmeklējis oficiālā vizītē. Valstī ir 1,2 miljoni iedzīvotāju, tātad – uz pusi mazāka nekā Latvija. Taču pašreizējos apstākļos noderēs Krievijai kā atbalsta lielvalsts, jo „velns bada laikā pat mušas ēd“. Krievijas diplomātiskās attiecības ar Svatini datējamas ar 1999.gadu (TASS)  

Leave a Reply