Bahmuta joprojām cīņu ugunīs 

Ukraina turpina uzbrukumus Bahmutā, koncentrējoties uz flangiem. Neraugoties uz to, ka krievi nenogurst pasaulei izstāstīt, ka Bahmutu esot  100% ieņēmuši. „Var gadīties, ka šī ir īpaša stratēģija – ielenkt krievus apstākļos, kad viņi iedomājas „atbrīvojuši Bahmutu no ukraiņiem“, – domā pulkvežleitnants Juhans Huivinens. 

Neatkarīgais krievu portāls Meduza ziņoja, ka 25.maijā vāgnerieši atstāšot Bahmutu, jo krievi te ukraiņus esot jau uzvarējuši. AFP ziņo, ka krievi pašlaik papildina savas armijas daļas ar 117 000 brīvprātīgajiem. „Šādi kontingenta nomaiņas brīži armijā ir ļoti komplicēti. No vienas puses nogurušie karotāji jātransportē projām, jo vietā nāk jaunie un „svaigie“.  Taču jauniņie ir iesācēji, nepārzina teritoriju, nesaprot situācijas un ir pārbijušies“, – uzskata pulkvežleitnants Jorgens Elfvings. „Kadru maiņa“ ir laba vide negaidītiem uzbrukumiem.

Sestdien Prigožins paziņoja, ka Bahmuta tagad pieder krieviem. Zeļenskis šo apgalvojumu  pirmdien noraidīja un viņu atbalstīja Ukraina militārie vadītāji. Tikmēr liels skaits pasaules mediju turpina apgalvot, ka Bahmuta nonākusi krievu rokās un Kremlim to vajag tieši tagad, kad panākumu šajā karā viņiem vairs nav. Ja arī Bahmuta nebūtu kritusi, Prigožins vienalga to paziņotu publiski uzvaru un krievi tēvzemē par to būtu ļoti laimīgi un pateicīgi. (The Guardian)

„Bahmuta ir gruvešu kaudze. Pilsētas tur sen vairs nav. Visas ēkas sagrautas. Taču ir pierādījumi, ka ukraiņu spēki turpina uzbrukt. Sistemātiski. Iespējams, ka viņi apzināti izmanto to, ka krievi pašlaik maina karotājus“, – domā Jorgens Elfvings. 

Kāds īsti ir vāgneriešu ieguldījums, to šodien nav iespējams novērtēt. Prigožina lielīšanās nav faktu materiāls. Tā ir propaganda savējiem. Uzvaras tēlošanā viņš pateicās visiem, kas Kremlī viņam palīdzējuši. Pagaidām nav zināms kāda īsti ir Kremļa attieksme pret Prigožinu un viņa armiju. Internetā viņš ir ļoti uzbrūkošs, taču ikdiena var izskatīties pavisam citādi. 

Krievu militārie blogeri atbalsta Prigožina līniju un iesaka krievu amrijas daļām uzbrukt uz rietumiem, ieņemot Hromovu, Ivanivsku un Časivjaru. (ISW)

Ziemeļvalstu eksperti uzskata, ka ir pašmērķīgi ieņemt apdzīvotas vietas, jo tas prasa pārāk sarežģītus uzbrukumus un pieprasa divas reizes lielāku karotāju skaitu. Vieglāk ir „iet uz priekšu“ atvērtā teritorijā. Hoivinens akcetē Avdijivku. Tur kaujas notiek kopš 2015.gada un krievu piekritēji šo teritoriju jau sen deklarējuši kā savējo, lai gan tā neatrodas viņu militārajā kotrolē. „Šis miests atrodas uz paugura. No tā var redzēt Doņeckas lidlauku. Pa gabalu var saskatīt dzelzceļa mezglu un ūdens attīrīšanas staciju, kas apgādā ar dzeramo ūdeni visu reģionu. Iespējams, ka vāgnerieši tagad mēģinās sagrābt šo apdzīvoto vietu“, – prognozē Hoivinens. Citiem šķiet, ka krievi mēģinās virzīties uz ziemeļaustrumiem. Karamatorskas un Slovjanskas virzienā. 

Putins visiem spēkiem mēģina pierādīt, ka ukraiņi veic sabotāžas akcijas Krievijā. Pēc viņa loģikas Krievija nevis karo ar Ukrainu, bet ar NATO. Tad nu izskatās, ka NATO ar šo it cenšoties okupēt Krieviju. Šo murgaino apgalvojumu Putinam vajag, lai  iebaidītu un mobilizētu krievus šim  bezjēdzīgajam karam. Tā teikt – mums uzbrūk! Taču ukraiņi noliedz  jebkādas sabotāžas Belgorodā. (TT)

Okupētā Zaporižjas AES atkal pievienota elektrībai. (AP) Šis ir jau septītais gadījums (kopš kara sākumā), kad AES tiek traucēta elektrības padeve. (TT)

Divas naktis pēc kārtas krievi bombardē ukraiņu pilsētu Dņipro. Astoņi cilvēki ievainoti (Telegram). Dņipro ir ceturtā lielākā Ukrainas pilsēta, kurā pirms kara dzīvoja apmēram miljons iedzīvotāju. (TT)

Krievijas izglītības un zinātnes ministrs Pjotrs Kučerenko gājis bojā lidojuma laikā no Kubas. (SvD)

Attēls ukraiņi Bahmutā (SvD)

Leave a Reply