Bahmuta turpina savu  „Staļingradas kauju“

Simtiem tūkstoši krievu ir pametuši savu dzimteni Ukrainas kara dēļ. Tikai neliela daļa no bēgļiem ir Krievijas politiskās vai ekonomiskās elites cilvēki. Viņi paliek Krievijā, jo izrēķina, ka ir izdevīgāk pielīst Putinam un par to nopelnīt. Tātad – ietekmīgie vai Kremļa „iekšējo loku“ pārstāvji nav pametuši dzimteni Krieviju. Vienīgais izņēmums ir bijušais premjers Anatolijs Čubajs, kurš atkāpās no sava amata 2022.gada martā kā Krievijas pārstāvis starptautiskajās organizācijās.  Vēlāk viņš parādījās Izraēlā. Ir ziņas, ka it kā pieprasījis tur pilsonību un pasi. Viņa māte esot ebrejiete no Lietuvas, kas dod tiesības pieprasīt Izraēlas pavalstniecību. Liecības rāda, ka šī prasība it kā ir apmierināta un Anatolijs, kopā ar sievu Avdotiju Smirnovu, ir saņēmuši Izraēlas pases. Lai gan Čubajs pats esot Krievijas medijiem apgalvojis, ka neesot pieprasījis Izraēlā pastāvīgo uzturēšanās atļauju.

Nē, viņš neesot emigrējis. Šis esot viņa protests pret karu Ukrainā. Lai gan 1999.gadā viņš atbalstīja Putina asiņaino iebrukumu Čečenijā. 

Pagaidām izskatās, ka Čubajs nav asinsnaudā ar Kremli. Visi citi aizbraukušie krievu medijos tiek novērtēti kā „nodevēji“ un „insekti“, kas esot „jāizspļauj“. Taču tas neattiecas uz Anatoliju.

Kad 2022.gada augustā Čubajs nonāca Itālijas slimnīcā, lai ārstētos, tad viņam nosūtīja labas veselības novēlējumus pat Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Tāpēc izskatās, ka Čubaisa aizbraukšana no Krievijas ir saskaņota ar Putinu.  

Viņu ceļi krustojās jau deviņdesmito gadu sākumā Pēterburgā kad Putins un Čubajs strādāja Anatolija Sobčaka kabinetā. Vēlāk viņi abi pārcēlās uz Maskavu un turpināja karjeras tur.

Domāju, ka vairāki Krievijas politiskās elites pārstāvji ir ārzemēs (tieši tāpat kā Avens) un gaida Putina atnākšanu. Tādu iespēju nevajadzētu izslēgt.   

Vakar ziņas no Bahmutas radīja pretrunīgu iespaidu. Krievi apgalvo, ka Bahmuta ir okupēta, bet ukraiņi turpina to noliegt. Preses konferences laikā Japānā, Zeļenskis salīdzināja Bahmutu ar Hirosimu un apgalvoja, ka ukraiņi turpinot savu cīņu par šo pilsētu. Taču Vladimirs Putins jau paguva publiski pateikties Jevgeņijam Prigžinam un viņa privātajai armijai par Bahmutas „atbrīvošanu“. (TASS)

Kijeva noliedz šo “faktu“. Kaujas tur turpinoties. Nekas neesot beidzies. Taču situācija esot „kritiska“.  

Kas tur notiek? Joakims Pāsikivi domā, ka ukraiņiem joprojām pieder 10% Bahmutas un viņi neatkāpsies no šīs kara zonas, lai nedotu krieviem nekās priekšrocības.   

Šis ir vairāk prestiža, nevis kara stratēģijas jautājums. Visas ēkas šajā pilsētā ir sagrautas. Taču kaujas tur turpinās jau astoņus mēnešus. Ja krieviem tas ir izdevies, tad šī ir lielākā Krievijas uzvara šajā karā.  

Attēlā – Buča (DN)

Leave a Reply