Krievijas fans Armani un ģeneratoru tirgonis pie Depo Berģos

Privātās krievu “Vāgnerarmijas“ šefs  vakar pusdienlaikā paziņoja, ka ieņēmuši Bahmutu. (Meduza). Esot „to beidzot paveikuši“ un 25.maijā nodošot teritoriju Krievijas armijai. Ukrainas armijas vadība šo informāciju neapstiprina. „Tā nav taisnība. Mūsu spēki turpina cīnīties Bahmutas zonā“, – noliedz šo paziņojumu ukraiņi (Reuters). Kļūdaini Prigožina apziņojumi ir bijuši aktuāli arī agrāk. Taču šodien uzzinājām, ka Bahmuta tomē nonākusi krievu rokās. Šo slēdzienu it kā esot paudis pats Zeļenskis Japānā. Preses konferences laikā. Tagad noskaidrojies, ka tā nav taisnība, ka Ukrainas prezidentu žurnālistu pārpratuši. Bahmuta neesot kritusi.

„Ar muti var aizbraukt“ tālu, taču reizēm acis redz labāk nekā sludinātāji vēlētos.  

Ukraiņu aģenti jeb “partizāni“ turpina savu graujošo darbu Krievijā. Viņiem izdevies „novākt“ vairākus, īpaši enerģiskus krievu propagandistus. Maija sākumā, sprādziena rezultātā gāja bojā Putinam labvēlīgā krievu nacionālboļševika, rakstnieka Zahara Priļepina miesasargs Ņižņijnovgorodā. Priļepins ir karojis Čečenijā un piedalījies Donbasa okupācijā 2014.gadā.  Pirms tam atentātā Pēterburgas kafejnīcā gāja bojā krievu kara blogeris Vladlens Tatarskis. Krievu nacionālās frontes Kiber Z Front dibinātājs. Vēl agrāk tas pats notika ar Darju Duginu – kara propagandētāju un krievu nacionālisma ideologa Aleksandra Dugina meitu.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs ar ģenerālmajora pakāpi Kirilo Budanovs nevēlas šos notikumus komentēt. Taču neslēpj The Times, ka Ukrainai ir izdevušies vairāki veiksmīgi uzbrukumi noteiktu krievu propagandistu novākšanā. 

Ukraiņu YouTube kanālā viņš nesen informēja, ka krievu dzelzceļa un degvielas depo sprādzieni arī esot ukraiņu partizānu organizēti. Budanovs arī apgalvo, ka pēdējā laikā diezgan daudz krievu esot pieslējušies Ukrainas militārajam izlūkdienestam, lai beigtu šo karu un pārtrauktu asinsizliešanu frontē.  

Karš paliek karš. 

Portugāle ir gatava pieslēgties F16 paktam un paziņojusi savu gatavību apmācīt ukraiņu kara lidotājus lidot ar F-16. (SvD)

Karš maksā naudu. Beidzot to ir sapratis arī Putins Kremlī. 

Viņš izdomājis jaunu likumu, kas palīdzēs papildināt Krievijas kara kasi. 

Kopš kara sākšanās, ap 1000 uzņēmumu pametuši agresorvalsti. Lielākā daļa uzņēmumu ir pametuši Krieviju: Renault, McDonald’s, Ikea un Shell ir tikai daži no garā saraksta, kuru apkopojusi Jēlas universitāte.  Taču viena daļa ir palikuši Krievijā un turpina tirgoties turpat uz vietas. Nodevēju skaitā ir: pastas (makaronu) ražotājs Barilla, modes koncerni Armani, Diesel un Clarins. No Krievijas nav pazudis Red Bull, Bosch un alus darītava Carlsberg. Amerikāņu pārtikas ražotājs Mondeley International, kuram pieder zviedru šokolādes klasiķis Marabou, arī joprojām ņemas pa Krieviju.

Krievija palikušas arī dažas rietumu bankas. To skaitā: vācu Deutsche Bank  un austriešu Raiffeisen Bank International. Protams, ka labi nopelna. Protams, ka ignorē apstākli, ka ar šo finansē Putina karu Ukrainā.  

Tagad pienācis soda laiks. Putins izveidojis likumu, lai ārzemju uzņēmumam vairs nebūtu iespējams viegli un ātri pamest Krieviju. Stratēģiskie uzņēmumi, tādi kā bankas vai enerģijas ražotāji, būs spiesti prasīt Finanšu ministrijai atļauju. Pašlaik šajā rindā jau stāv ap 700 ārzemju uzņēmumu, taču rinda nekust no vietas. (Euobserver). Jaunais likums paredz noteikumu, ka ārzemju uzņēmumu Krievijas filiāles pārdošanas apstākļos, 10% no peļņas pienākas Krievijas valstij.  Šādā kārtā tiek nobremzēta ārzemju formu aiz plūšana no Krievijas. Vēl eksistē jauns 25% nodoklis, kas nozīmē, ka ārzemniekiem tagad  nāksies negribot apmaksāt Putina karu Ukrainā. (SvD)

Protams, ka visi šie “pasākumi“ ir Putina reakcija uz Rietumu ekonomisko blokādi. 

Starp citu, ir arī dažas nepatīkamas lietas. Šodien pie Depo Berģos kāds ukrainis jau otro reizi mums mēģināja pārdot elektroģeneratoru. Sākumā runāja krieviski, pēc tam ukrainiski. Nepārprotami, ka šis elektrības ģenerators bija no piegādēm, kas tiek dāvinātas Ukrainai. Mjā… nepatīkami. 

Neesam pasargāti no negodīgiem cilvēkiem. Taču tas nemazina manas simpātijas pret godīgajiem Ukraiņiem un viņu cīņu. Armani ir negodīgs pret demokrātiju un turpina tirgoties Krievijā. Viens ukrainis – negodīgs pret savu valsti un tirgo Latvijā savai valstij dāvinātus elektroģeneratorus. Tādas lietas notiek. Nepatīkami, taču zeme tāpēc neapstājas ēnas pusē. 

Attēlā ukraiņi Zaporižjā (DN)

2 comments


  1. Nav pasaules bez kretīniem. Ikvienā nostūrī atradīsies pa kādam. Katrs atsevišķi un pa vienam vēl nav liela nelaime. Nelaime sākas, kad kāds liels kretīns savāc šīs smirdīgās blaktis un iesviež normālu cilvēku dzīvē. Vēl sliktāk, kad jādzīvo blakus kaimiņam, kura mājoklis ir tīrā blakšu audzētava.

Leave a Reply