Taktisko kodolieroču izvietošana uz Latvijas robežas

Kremlis izraidījis piecus zviedru diplomātus no Krievijas un slēdzis zviedru konsulātu Pēterburgā. Tā esot atriebība, jo aprīlī Zviedrijas izraidīja piecus krievu diplomātus. Tas tika izdarīts pēc sabiedrisko mediju atmaskojoša raidījuma par to kā šie „krievu diplomāti“ faktiski nodarbojas ar spiegošanu. Ziemeļvalstu mediju sadarbības rezultātā tika noskaidrots, ka Skandināvijā un Somijā aktīvi pašlaik darbojas vismaz 38 krievu spiegi. 10 no tiem „strādā“ Zviedrijā. (DN)

Nepatīk Krievijai arī Norstreem sprādziena izmeklēšanas komisijas rezultāti. (Reuters)

Iznākt tā, ka neviens neko šajā pasaulē nedzīvo un nerīkojas Kremlim pa prātam.

Ukraiņu kara lidotāji uzsāks mācības Zviedrijā, lai apgūtu Jas 39 Gripen.(TV4) Nodarbības sākumā notiks simulatoros, bet pēc tam lidmašīnās. Pagaidām nav ziņu par to, vai Zviedrija gatavojas dāvināt vai pārdot šīs lidmašīnas Ukrainai.

Tas pats tuvākajā laikā notiks F-16 jomā. Pašlaik tiek noskaidrots kuras valstis uzņemsies ukraiņu kara lidotāju apmācību. (TT)

No gūsta atbrīvoti 106 ukraiņu gūstekņi. (Reuters)

Līdz šim no gūsta ir atbrīvoti 2430 ukraiņi. No tiem 139 civilpersonas. (Reuters)

Ukrainā gājis bojā 36 gadus vecs zviedru karavīrs, kurš karojis ukraiņu pusē, starptautiskajā leģionā. Atradies Ukrainas frontē jau gadu, nāves iemesls nav zināms (Aftonbladet)

Nepatīkami, ka Krievijas parakstījusi līgumu ar Baltkrieviju par taktisko ieroču kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā. (Belta)

Tas ir ļoti tuvu mums. Pārāk tuvu.

Zeļenskis uzrunājis Irānu ar lūgumu pārtraukt piegādāt Krievijai Shahed dronus. Krievija šo ieroci izmantojusi jau 12 uzbrukumiem Kijivai,  tikko – maijā. „Kāda jēga Irānai no šīs ciniskās ukraiņu slepkavošanas? Tas notiek ar krievu rokām, taču ar jūsu ieročiem. Naktīs terorizējat Ukrainas tautu. Tas nozīmē, ka irāņu tauta iestieg aizvien dziļāk vēstures melnajā pusē. Jautājums šeit ir pavisam vienkāršs: „Kāda ir jūsu ieinteresētība kļūt par krievu nozieguma līdzdalībniekiem? Piedalīties krievu terorā pret citu tautu?“ – vaicā Zeļenskis (Tagesschau)

Prigožins tikko draudējis Kremlim, ka Krievijā briestot jauna 1917.gada revolūcija. Toreiz pret carismu sacēlās karavīri. (SvD)

Kurš sacelsies šoreiz?

Ļeņina taču vairs nav.

Attēlā Mikolajiva (SvD)

Leave a Reply