Kremļa nelāgie paudumi

Izteikumi, kurus Kremlis publicē pēdējo nedēļu laikā par karu Ukrainā, ir savādi. Tajos ir runa par bietēm, ebreju asinīm un nacistiem. „Ar saviem izteikumiem Putins ir devis piekrišanu genocīdam jeb tautas masveida iznīcināšanai“, – konstatē Krievijas politikas eksperts Martins Krāgs. 

Pēc 24. februāra Putins nosauca visus ukraiņus par „nacistiem“, kas ir nejēdzīga šīs tautas dehumanizācija apgalvojuma līmenī. Krievijas diktatora mērķis bija likt pamatu teroram kā normai. Pieradināt pie šīs nejēdzības krievus. Tātad – radīt viedokli, ka iznīcināt ukraiņus ir „laba lieta“ jeb kārtīga krieva pienākums. Ar šo Putins leģitimē ukraiņu genocīdu jeb iznīcināšanu kā parastu lietu. 

Putina labā roka Sergejs Lavrovs kādā intervijā Itālijas televīzijai sāka eksperimentēt ar jēdzienu „kurš ir ebrejs“. Lai cementētu Kremļa apgalvojumu par to, ka visi ukraiņi esot nacisti (bet tas nevar būt tāpēc, ka prezidents Zeļenskis ir ebrejs!), Lavrovs sāka filozofēt par to, ka Hitlers arī esot bijis ar „ebreja asinīm“ (BBC). Izskatās, ka augsti Krievijas ierēdņi uzdrošinās melot (pierakstīt cilvēkiem īpašības, kas viņiem nepiemīt) tikai tāpēc, lai Kremļa doktrīna izskatītos kaut cik ticama. 

Visi šie izdomājumi, klaji meli un fantāzijas, kuras pašlaik izplata ne tikai Kremlis, bet arī vēstniecības ārzemēs, sāk atgādināt apsēstību. 

Piemēram, aprīlī Krievijas AM pārstāve Marija Zaharova izrādīja lielu sašutumu par to, ka ukraiņi esot nozaguši no krieviem lielisko zupu „borščs“, kas esot tradicionāls krievu ēdiens. Pēc viņas domām šāda rīcība esot krievu ienīšana, ekstrēmisms un nacisms. „Minētā pieeja ir pieskaņota Putina pasaules uztverei, kurā eksistē tikai viena tauta krievi un satelīttautas baltkrievi un ukraiņi. Tas nozīmē, ka Ukrainai nav tiesības eksistēt kā neatkarīgai valstij. Tāpēc tai nevar būt nacionāli ēdieni“ – konstatē eksperts. 

Pēc šīs Kremļa gastronomiskās performances Unesco (ANO) iekļāva boršča zupu kultūras vērtību sarakstā Ukrainā. Zaharova tomēr nelikās mierā un sāka publicēt stāstus par to kā zupu esot vārījuši krievi Kijevā un viņai esot pierādījumi no 16.gs. par to (Washington Post).

Pretrunīgi ir arī Putina apgalvojumi par ukraiņiem. No vienas puses viņi esot „tie paši krievi“, taču no otras puses – iekārtojušies „mūsu teritorijā“ un tāpēc paredzēti iznīcināšanai.  Galu galā Mariopole un Harkiva ir pilsētas, kurās mitinās liels skaits Ukrainas krievu. Kāpēc tad iznīcināt savus tautiešus? 

Eksperts Oskars Jonsons ir pamanījis, ka Putina leksika (kara gaitā) mainās. Viņam raksturīgi lietot rupjības, ja kaujās neiet labi. Jau sākumā Kijevas valdību un Zeļenski Putins dēvēja par „narkomāniem“. Nav saprotams kāpēc. Pielīmēja viltus etiķeti un turpināja savus melus atkārtot. Cerot, ka krievi to uztvers kā patiesību. 

Lai iestāstītu karavīriem, ka Ukrainā ir jākaro, tika izdomāta pasaka par to, ka šis esot otrā pasaule skara turpinājums un krievu zaldātiem jāparāda drosme un gatavība aizstāvēt “tēvu un vectēvu idejas“ šodien Ukrainas frontē. 

Pasekosim kādi brīnumi sekos Kremļa birokrātu jaunrades slejā.