Joda tabletes un lidmašīnu pārbūvēšana

Baltkrievija ir pārbūvējusi krievu kara lidmašīnas Su -24, lai tās noderētu kodolieroču transportēšanai. Aleksandrs Lukašneko par to vakar ziņoja pasaulei. Tagad viņš „esot gatavs“ „nākamajam etapam“ (Sputnik). Viņa vadītā valsts esot griboša cīnīties pret „briesmām no Rietumiem“, jo tuvu viņa robežām karavīri lidojot ar NATO lidmašīnām (Ria Novosti). 

Ukraiņi publicējuši faktus par krievu uzbrukumiem Doņeckas reģionam un saviem mēģinājumiem iznīcināt Antoņivskas tiltu pār Dņepru, kas arī izdevās. Tas nepieciešams krieviem Hersonas apgādei. Acīmredzot tiek mēģināts neļaut ukraiņu spēkiem sakļauties un sagatavoties lielākam pretuzbrukumam (Britu aizsardzības departaments).

Vēl 9600 civilpersonas vakar tika evakuētas. No Doņeckas reģiona. Tiek plānota masu evakuācija no Harkovas, Zaporižjas un Mikolajivas (TSN). Ukraiņu avoti ziņo, ka katru dienu turpinās artilērijas apšaude lielākajos valsts dzīvotajos punktos. Austrumu zonā, kur ienaidnieks turpina graut infrastruktūru. 

Vakar ukraiņi esot iznīcinājuši ap 200 krievu desantnieku Kadijivkā (Kyiv Post).

Krievi ziņo, ka ukraiņi esot šo apdzīvoto vietu apšaudījuši ar Himars. 

100 krievu karavīri iznīcināti  Lisičanskā 16.augustā. Lisičansku ukraiņu armija pameta 3. jūlijā.

Pašā Krievijā pašlaik tiek dedzināta gāze, kuru neizdodas pārdot vāciešiem. Tas notiek netālu no Pēterburgas, Portovajā (BBC). Pavisam sadedzināta gāze 4,34 milj. kubikmetru apmēros. 

Zarorižjes AES pieslēgta atpakaļ elektrotīklam ar 10% jaudu. Ukraiņu iestādes uzsākušas joda tablešu dalīšanu iedzīvotājiem Zaporižjas apkārtnē, jo krievu nepiesardzība AES var novest pie atom katastrofas (AP). Tabletes tiek dalītas 45 km rādiusā no AES. 

Kāda hakeru grupa uzlauzusi NATO ieroču sistēmu mājas lapu. No tās nopludināta informācija par piegādēm Ukrainai (BBC). Tagad šī hakeru grupa piedāvā zagtos faktus pārdošanai par bitcoin. Nav  skaidrs cik slepena ir šī nozagtā informācija.

Sergejs Šoigu vakar izplatījis informāciju par to, ka Krievija palēninās savu kara darbību Ukrainā. Taču britu aizsardzības departaments šo  ziņu uzskata par viltus  pienesumu (TT).

Labi, ka turpinās graudu eksports no Ukrainas. Caur Melno jūru. Pašlaik izvestas apm. mlijons tonnu uz 15 valstīm.

Leave a Reply