Okupekļa krišana Ukrainas kara pēdās

Okupekļa nojaukšana Latvijā kļuvusi par mediju ziņu arī ārvalstīs. 90 m augstā betona monumenta aizvākšana nepatīkot 30% Latvijas iedzīvotāju, kas esot krievi. Domāju, ka šie secinājumi ir nepamatoti, jo visi cilvēki, kas ikdienā runā krieviski savā ģimenē, nav nedz staļinisti nedz putinisti. Visi viņi neraud pakaļ staļinisma ideoloģiskajām slavinājumam Pārdaugavā. Nav sajūsmā par Ukrainas karu. Drīzāk pretēji – ikdienā par to satraucās un ir nomākti. Labi, ka šis pirmais sovjetizācijas seku izaicināšanas solis ir sperts. Jāvāc projām visi pārējie mini-okupekļi, ar kuru palīdzību melīgā padomju vara iezīmēja savu teritoriju pēc otrā pasaules kara Latvijā. Pēc tam jālikvidē divvalodības dogma un jādzīvo tālāk modernajā Eiropā, kurā katrs cilvēks ir vērtīgs, neatkarīgi no tā kurā valodā viņš runā savā ģimenē. Maniem krievu draugiem un studentiem latviešu valoda nav nekāda problēma. Tāpēc beigsim ākstīties ar divvalodību un pirmajiem būtu jārāda priekšzīme lielajiem uzņēmumiem ar servisa pārtraukšanu krievu valodā Latvijā. Gaidu šo nākošo soli. 

Ukrainas karā atkal varam lasīt par Kremļa meliem. Pasažieru nogalināšanu Ukrainas dzelzceļa stacijā Kremlis izskaidro ar kārtējo militāro bāzi vilcienā, kurai esot uzbrukušas krievu raķetes. Viņi esot sagrāvuši arī astoņas ukraiņu militārās lidmašīnas Poltavā. Šos apgalvojumus nekādi nevar pārbaudīt, jo nav neatkarīgu informācijas avotu, kas to apstiprinātu. Vairāk izskatās pēc meliem un Krimas notikumu kopēšanas. 

Taču ir skaidrs kas cits – šī uzbrukuma rezultātā gājuši bijā 25 cilvēki. Divi no tiem bērni.  11 gadus vecs pusaudzis gāja bojā zem sabrukušas ēkas un sešus gadus vecs zēns sadega kopā ar automašīnu. (CNN). 31 cilvēki šī krievu uzbrukuma rezultātā ievainoti. 

Tikmēr krievi tuepina ņemties ap Zaporižjas AES. Britu satelītu attēli no 21.augusta liecina, ka krievu bruņumašīnas turpina pulcēties ap reaktoru nr. 5. To visu var labi redzēt, lai gan izskatās, ka šie tanki tiek slēpti aiz trubām, caurulēm un ēkām. Lielākais risks šajā AES ir dzesēšanas sistēma un rezerves elektropiegādes sistēma, kuru krievi nupat pamanījās noslēgt.  

Krievija palielina armiju. No 137 000 u 2,4 miljoniem vīru (Putina dekrēts ceturtdien, TASS).  Tas darīts tādēļ, lai vispārējas mobilizācijas apstākļos iesauktu vairāk cilvēku. Tātad jārēķinās ar 1,5 miljoniem karavīru (dienestā) un pārējie brīvprātīgie (New York Times). Acīmredzot Putins gatavojas tomēr iekarot vēl un vēl. Ja Ukraina kritīs, tad viņš ies tālāk. Krievi pastāv uz savu, ka viņiem ir tiesības dominēt visās valstīs ar kurām tie robežo. Jo tālāk viņi ies, jo vairāk būs valstu ko iekarot. Šo mērķu dēļ ir jāuzspridzina visi, kas Rietumos spēj pretoties un vissvarīgākais jāiznīcina mūsu vienotība pret agresīvo Krieviju. 

Pretīga, atbaidoša kolonizācijas loģika, kurai modernajā laikā nav vietas. Taču atpalikušās valstīs – tādās kā Krievija, tā turpina eksistēt. 

Tagad pats svarīgākais jautājums ir cik lielā mērā krievu tauta atbalsta šo agresīvo loģiku. Viena lieta ir tas ko ziņo Putina kanāli un otra – patiesais stāvoklis. Ja cilvēkiem draud 15 gadu cietumsods par patiesības pateikšanu kara sakarā, tad vairums klusēs. Jevgeņija Roizmana apcietināšana šo situāciju apstiprina. 

Turpināsim graut šo informācijas karu un nenogurt no Putina mērdēšanas taktikas.