„Kara spēles“ kā izklaide Krievijā, Ukrainas kara apstākļos

Ķīna ir jau sakrāmējusi savus karavīrus, tankus, mantas vilcienā un jau paguvusi to visu nosūtīt uz Krieviju. Tur augustā notiks starptautisks festivāls Army Games. Pasākums, kuru kopš 2015.gada organizē Krievijas Aizsardzības ministrija. Mači notiek dažādās disciplīnās: loka šaušanā, artilērijā, kaujās starp tankiem un niršanā. Citur tās sauc par „kara spēlēm“ un tajās paralēli piedalās arī Irāna, Indija, Kazahija, Ķīna un Venecuēla. Ķīnā notiks viena no disciplīnām – mači regatēm, bet Venecuēla organizē šaušanu mērķī ar dažādiem ieročiem. Šogad pirmo reizi šīs kara spēles notiks Krievijā, kas ir samērā neparasti (South China Morning Post). 

Ir pamats paredzēt, ka šīs kara spēles Krievijai pievērsīs lielu sabiedrības uzmanību. Tā cer un vēlas Kremlis. Tai pat laikā notiek pavisam reāls karš, kurā nekas nav jāspēlē un Krievija turpina tēlot, ka asinsizliešana Ukrainā nav nekas vērā ņemams. Tikai tāda „specoperācija“. 

Tas, ka Ķīna pēdējā laikā aizvien vairāk tuvinās Krievijai un ir attīstījusi militāro sadarbību, nav apsveicami. Kā ziņo ķīniešu mediji, tad vara Pekina rūpīgi seko krievu kaujām Gruzijā, Sīrijā un Ukrainā. Ķīniešu armija pēdējo reizi kaujās ir piedalījusies 1979.gadā Vjetnamā.  Toreiz vjetnamieši bija ieņēmuši Kambodžu. Ķīna draudēja okupēt Hanoju, taču saņēma pretsparu un no tālākajiem plāniem atteicās. Usūrijas konfliktu ar Padomju Savienību ķīnieši izskatās aizmirsuši.

Ķīna un Krievija apgalvo, ka pašreizējā sadarbība nekādi neesot vērsta pret citām valstīm.  Taču Japāna tam nepiekrīt, jo ķīniešu manevri regulāri apdraudot Japānas drošību. 

Tikmēr Ukrainā atkal notikuši raķešu uzbrukumi Odesai. Krievi atkal šāva no lidmašīnām, kas atradās virs Melnās jūras. Vienlaikus tika uzbrukts Harkivai un Čuhujevai. Šie uzbrukumi ir vienošanās pārkāpums, kuru tikko noslēdza Ukraina, Krievija, ANO un Turcija. 

Tika nolemts, ka Krievija netraucēs labības eksportu no Odesas, taču jau nākamajā dienā krievu armija sāka Odesas atkārtotu bombardēšanu. Neraugoties uz Krievijas apgalvojumiem, ir konstatēts, ka krievi nav šāvuši pa militāriem, bet gan civiliem mērķiem. 

Šis apstāklis ir ļoti traģisks, jo šādi krievi traucē eksportu pa Melno jūru, kas ir Ukrainas ekonomikai ļoti svarīga zona. 

Tiek ziņots, ka Erdogans gatavojas tikties ar Putinu Sočos 5. augustā. Iepriekšējo reizi abi tikās Irānas galvaspilsētā Teherānā 19.jūlijā un Erdogans lika Putinam gaidīt uz savu ierašanos. Interesanti kā būs šoreiz. Vai tagad gaidīs Erdogans? 

Tikmēr Doņeckas fronte jau nonākusi līdz Bahmutai. (CNN). Pirms kara šajā pilsētā dzīvoja ap 70 000 iedzīvotāju. Līdz šim krievi to nebija sagrāvuši, taču tagad ķeras klāt un loģiski, ka pēc šiem artilērijas uzbrukumiem paliks vienīgi krāsmatas. Pagaidām nekas neliecina, ka krieviem izdosies šo pilsētu iekarot. (ISW, TT). 

Somu mediji ziņo, ka četras no parlamenta partijām vēlās apturēt tūrisma vīzu piešķiršanu krieviem. Tā kā Igaunija, Lietuva un Latvija kara apstākļos nepiekrīt krievu tūristu iebraukšanai, tad Somijai būtu jāseko savu kaimiņu piemēram. Tā uzskata Aki LIndēna, kas atvaļinājuma laikā aizvieto premjerministri Sannu Marinu. „Krievijas brutālais karš turpinās katru dienu un šādā situācijā normālas attiecības nav iespējamas“, – uzskata Anti Lidtmans, sociāldemokrātu grupas vadītājs Somijas parlamentā.   

2 comments

Leave a Reply