Mobilizācija kā ukraiņu iebaidīšanas pasākums

Nedēļas nogale Ukrainā bija asiņaina. Krievijas artilerija uzbruka 30 ukraiņu ciemiem un pilsētām. Vissmagāk tika bombardēta Nikopole Dņipropetrovskas rajonā. 30 ēkas paguva sagraut jau svētdien, priekšpusdienā. „Krievi neļāva nevienam gulēt, šāva visu nakti un rīta stundās.  Apšaude izraisīja apjomīgus ugunsgrēkus, taču glābēji un ugunsdzēsēji to jau ir apdzēsuši“, – ziņoja gubernators Valentīns Rezņičenko (Telegram). Pēc krievu uzbrukumiem apmēra 1500 mājsaimniecību palika bez elektrības. Pāris raķetes trāpīja arī pa elektrostaciju pie Kijivas.  Galvaspilsētas iedzīvotājiem nācās iztikt ar svecēm. Tumsas apstākļos (DN). 

Naktī bombardēšanai tika pakļauta no jauna Zaporižja, Doņecka, Harkiva un Hersona (TT).

Bombardēšanas trakums pamazām rimstas, jo šauts tiek vairāk, nekā piegādāts munīcijas (Lielbritānijas AM ziņojums). 

Smagākās kaujas notika Bahmutas tuvumā. Konkrētas informācijas par šo kauju iznākumu pagaidām nav. Gaidīsim. 

Novērojumi rāda, ka Krievija piegādājusi sava karaspēka daļas Baltkrievijai un gatavojas iebrukt Ukrainā kopā ar baltkrieviem. Zviedru eksperts Ilmari Keiko šos mēģinājumus novērtē kā neauglīgus. Lai gan Lukašneko šo iniciatīvu iztēlo kā „atbildi uz gaidāmo NATO uzbrukumu“, nekas neliecina, ka šāds solis varētu ko mainīt Ukrainas kara iznākumā. Vienīgais ko šīs armijas daļas var izdarīt ir pamēģināt ierobežot ukraiņu loģistiku no rietumiem uz austrumiem. To reāli izdarīt būšot ļoti grūti, jo rietumu robeža Ukrainai ir gara no Polijas līdz Slovākijai. Bez tam – darboties šajā zonā, esot sarežģīti jo zeme klāta bieziem mežiem, kurus vietējie partizāni labi pārzina un var būtiski apgrūtināt okupantu mērķus. 

Piektdien Putins ziņoja, ka vairāk armijā krievus neiesaukšot, jo vajadzīgie 300 000 esot savākti. No tiem 16 000 jau atrodoties Ukrainā. Ilmari Keikjo netic šiem skaitļiem un uzskata, ka karavīru krievu pusē Ukrainā esot daudz mazāk. Ja patiešām krievu pusē karos 300 000 karavīru, tad šis esot milzīgs kara jaudas palielinājums. Pēc viņa domām, visa šī mobilizācijas esot iebaidīšanas pasākums ar mērķi apturēt ukraiņu uzbrukumus. Iesaldēt fronti un pēc tam turpināt uzbrukumus pavasarī (DN). Viņam šķiet, ka šie plāni neizdošoties. 

Tikmēr krievi turpina ar varu izsūtīt ukraiņus uz Krieviju. Sašutumu pasaules medijos izraisīja krievu TV sižeti par to kā tiek „pārvesti uz Krieviju“ bāreņi un ukraiņu vecākiem nozagti bērni (DN). 

Līdz šim Ukrainas karā nogalināti 423 bērni, bet 810 smagi ievainoti (TT).

Jaunākais skandāls Ukraina skara sakarībā ir  11 jauniesaucamo nogalināšana Krievijas pilsētā Belgorodā. Šaušana esot sākusies pēc „reliģioza rakstura strīda“ iesaukto karavīru starpā un šāvēji bijuši divi tadžiki. 15 cilvēki ievainoti. Krievu mediji pēc tam ziņoja, ka abi slepkavas vēlāk arī nošauti (TT; SvD). 

Laba ziņa, kā parasti, beigās. Ukrainā pienākuši ASV ieroči.Tie var būtiski mainīt visus krievu plānus. Līdz šim Ukrainai piegādāti 16 Himars sistēmas ieroči un plānoti vēl 18. 

Šajā sūtījumā būs 20 modernas radarsistēmas, 300 militārie transporta līdzekļi. Protams, ka varētu sagaidīt vairāk no Eiropas, līdzīgus sūtījumus. Taču pagaidām ir tā kā ir. 

Nav izslēgts, ka ASV palīdzība Ukrainai atturēs Ķīnas vadītājus no idejas atkarot sev atpakaļ Taivanu. Nāksies izvērtēt savas armijas spēku stratēģiski un operatīvi un var apturēt citu imēriju atpetīti pēc kaimiņvalstu iekarošanas (SvD).  

Leave a Reply