Bahmutas slaktiņš un parakstu vākšana Krievijā

Turpinās smagas kaujas pie Bahmutas.  Abām pusēs lieli zaudējumi (The Guardian). Mirst ap simts karavīru katru dienu savos ierakumos. Vienlaikus iet bojā civilpersonas, kas nav pilsētu pametušas. 

Krievijas izsaukusi uz skarbām sarunām Norvēģijas vēstnieku Maskavā. Iemesls – vairāku krievu apcietināšana par filmēšanu ar droniem neatļautās vietās. Protesta vēstule norādīts, ka norvēģiem būtu jāizbeidz vajāt Krievijas pilsoņus viņu nacionalitātes dēļ. Vēl Kremlim liekas, ka visas norvēģu tiesas esot politiski motivētas un tām neesot nekāda sakara ar taisnīgumu vai bezkaislību. Aizvadīto nedēļu laikā Norvēģijā aizturēti turpat desmit krievu – dronu dancinātāju. Gaisa filmēšanai neatļautās vietās – pie lidlaukiem, kara bāzēm u.c. Norvēģija sāk bargāk sodīt šādus cilvēkus kopš Ukrainas kara sākuma. (TT) 

Krievija atlikusi sarunas ar amerikāņiem par kodolieroču samazināšanu. Šai apspriedei bija jānotiek Kairā šonedēļ. Pašlaik nav zināms, vai iecerētā apspriede notiks vai nē. (Reuters)

Vakar Kijivu apmeklēja Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ārlietu ministri. Šis apmeklējums paredz paplašināt palīdzību ukraiņiem un atbalstīt viņus cīņā pret Krievijas uzbrukumu. (TT)

ASV valdība pašlaik apsver iespēju nosūtīt uz Ukrainu GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb). Šo ieroci gatavo zviedru Saab kopā ar Boeing un to uzskata par perfektu tālās darbības raķešu sistēmu, kas izmantojama gan uz sauszemes, gan arī jūrā. Pie kam, tai raksturīga augsta precizitāte. Ar šo ieroci ukraiņi varēs šaut tālāk. Piegādēs sāksies 2023.gada pavasarī. (Reuters)

Slikti, ka krievi turpina regulāri bombardēt Hersonu. 24 novembrī viņiem izdevās šādi nogalināt 10 cilvēkus. Visvairāk Hersona tiek bombardēta ar BM-22 Grad sistēmas raketēm. Patiešām pretīgi, ka šādi notiek dzīve pilsētā, kura tikko svinēja atbrīvošanos.

Kijiva turpina labot elektroenerģijas pārrāvumu. Pagaidām vēl tas nav pabeigts. 55& iedzīvotāju vēl gaida strāvas pieslēgšanu. (TT)

Krievi izvietojuši melnajā jūrā savu kara kuģi ar kuru paredzēts bombardēt Ukrainu. (AFP, TT)

Sergejs Lavrovs atcēlis savu vizīti Baltkrievijā. Turienes Ārlietu ministra Vladimira Makeja pēkšņās nāves dēļ. Iemeslus baltkrievu mediji neizpauž. (TT)

Meduza ziņo, ka 10. decembrī sāksies nākamā mobilizācija Krievijā. Kremlis šādus plānus noliedz. 

Krievu mātes uzsākušas parakstu vākšanu pret karu Ukrainā. Viņa sprasa atsaukt atpakaļ no frontes vīrus un dēlus. Vakar jau savākti 1500 paraksti. Ir iespējams parakstīties arī digitāli. (CNN, TT)

Attēla: rinda pēc ūdens Kijivā