Terors pastā un diplomātiskajās sarunās

Vairākas Ukrainas vēstniecības ārzemēs saņēmušas sūtījumus, kuros ievietoti dzīvnieku iekšējie orgāni, acis vai spridzekļi. „Laikam grib mūs nobaidīt, bet neizdosies“, –  konstatē Ukrainas ārlietu ministrs. Runa ir par vēstniecībām Ungārijā, Spānijā, Nīderlandē, Polijā, Horvātijā, Itālijā, Polijā un konsulāti čehu Brno. Visās „dāvanās“ bijusi sarkana krāsa,  dzīvnieku acis un tās smirdējušas. Pie viena izgāztas arī durvis Ukrainas vēstniecībā Vatikānā un personāls Kazahstanā saņēmuši draudus par nošaušanu. Izskatās pēc plānotas terorisma akcijas. Ja neizdodas diplomātiskā ceļā panākt savu, tad krievi ķeras pie bruņota terora. 

Pašlaik krievi aktīvi sūta spridzekļus vēstulēs ne tikai ukraiņiem, bet arī viņu atbalstītājiem ārzemes. Vienu no šādām vēstulēm atrada Spānijas premjerministra Perdro Sančesa pasta kastē. Izskatās, ka Spānijā GRU darbojas īpaši aktīvi. Spridzekļi esot amatieru ražoti (El Pais) tajos ievietotas metāla lodītes, lai eksplozijas brīdi radītu maksimāli lielus postījumus. (RTVE, DN) 

Vācija nosūtīs septiņus Flakpanzer Gepard tankus ukraiņiem. Šis ir samērā vecs modelis un ukraiņiem jau ir ap 30 līdzīgu vācu tanku, kurus viņi pašlaik izmanto (Der Spiegel).  

Ceturtdienas apspriedes laikā Baidens un Makrons publiskoja faktu, ka ir gatavi tikties ar Putinu, ja viņš vēlas pārtraukt šo karu. Kremlis atbildēja ironiski, jo amerikāņi neesot gatavi akceptēt krievu iekarotās Ukraiņu teritorijas. (TT) 

Putins ir sarunājies pa telefonu ar Šolcu. Ukraina infrastruktūras sagraušana esot „neizbēgama akcija“. Tas, ka Ukraina nav gatava sākt miera sarunas ar Kremli, esot rietumvalstu vaina. Pārāk daudz ukraiņi tiekot atbalstīti un viņiem palīdzēts. Šolcs esot aicinājis Putinu atvilkt savu armiju no Ukrainas un tikai tad sākt miera sarunas. (AFP, TT).

Ceturtdien kļuva zināms, ka Krievija atvelk savus spēkus no Zaporižjas. Izskatās, ka tā patiešām ir, (ISW) jo krieviem esot ļoti grūti noturēties šajā zonā. Taču īsti atkāpšanās tā neesot.

Pašlaik krievu spēki turpina graut Ukrainas infrastruktūru un armiju austrumu zonā – Bahmutā un Avdijivkā.(AP) Uzbrukumi notiek ar artilēriju, raķetēm un kara lidmašīnām.

Turpina pienākt jauna informācija par Putina prasībām miera sarunām. Viņam vajag lai rietumi atzīst četrus okupētos Ukrainas reģionus kā Krievijas teritoriju. Tātad Luhanskai, Doņeckai, Hersonai un Zaporižjai turpmāk jābūt Krievijai. Makrons uzsvēris, ka šādu kompromisu nezin vai izdosies panākt ar ukraiņiem (BBC). Tikmēr krievu armijas virsnieki turpina pārdot iegādātās vasarnīcas Krimā.  

Leave a Reply