Gatavo jaunu uzbrukumu Ukrainai

Spriedze savelkas, jo Ukraina gatavojas nākamajam apjomīgajam krievu uzbrukumam. Tā spriež rietumu mediji  un vienlaikus šaubās vai Putinam šis “goda atjaunošanas“ process izdosies. Par iespējamo kauju pēc gadu mijas minēja Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks avīzei The Economist. Ātrākais janvārī, vēlākais – martā. Virkne Ziemeļvalstu ekspertu uzskata, ka krieviem var nepietikt karotāju un līdz šim tie ir bijuši ļoti vāji apmācīti. Vai tie 200 000, kurus Putins pašlaik gatavo kaujai būs pietiekami spēcīgi? Lai pagrieztu Ukrainas kara gaitu un veiksmi krieviem par labu?

„Vai krievi uzskata, ka pietiek, ja karavīrs stāv ierakumos un šauj, jeb tomēr spēj veikt sarežģītus un komplicētus uzbrukumus apdzīvotās vietās un sarežģītas vides apstākļos?“ – retoriski jautā kara eksperts Oskars Jonsons. ISW savos pētījumos rāda, ka tas nav iespējams, jo krievu karavīri šodien tiek sagatavoti ļoti vecmodīgām kaujas stilam, tādam kā pirmajā vai otrajā pasaules karā. Tātad – pirms 100 vai vismaz 80 gadiem. 

Pats svarīgākais ir pretgaisa aizsardzības sistēma. Tā ukraiņiem pašlaik visvairāk vajadzīga. Vienkārši tāpēc, ka krievi uzbrūk nevis pretiniekam frontē, bet parastajiem civilajiem, kas nekaro. Tā nekad karos nemēdz darīt – uzbrukt civilpersonām. Karavīri šādi nemēdz rīkoties. Tas ir zemiski un nožēlojami. Tas pierāda, ka frontē Kremlis uzvarēt nespēj. Tāpēc karo pret ukraiņu sievietēm un maziem bērniem ar artilēriju, kas faktiski paredzēta tanku vai kājnieku iznīcināšanai. 

Kauns un negods Krievijai par šādu masveida civiliedzīvotāju slepkavošanu. Staļins mēģināja nobeigt ukraiņus ar badu, bet Putins šaujot uz sievietēm, sirmgalvjiem un bērniem ar artilēriju. 

Zemiski un pretīgi. 

Ukraiņu ģenerālmajors Andrijs Kovalčuks jau brīdinājis, ka krievi kopā ar baltkrieviem gatavo iebrukumu Ukrainai no ziemeļiem.(Sky News) Par to runājot jau sen un pagaidām zināms, ka šāds uzbrukums varētu sākties februārī. 

Sestdien visu Ukrainu atkal terorizēja trauksmes signāli.

NATO šefs Stoltenbergs informēja medijus, ka Putins gatavojoties ilgam un smagam karam Ukrainā. Jo vairāk ieroču Ukrainai tiks piegādāti, jo ātrāk Kremlis tiks piespiests pārtraukt šo karu. (TT) 

Attēlā: ukraiņi krievu tankos (SvD)

Leave a Reply