Patriotiskā pārgalvība

Amerikāņu The New York Times publicējusi dokumentus, kas liecina par Putina pārgalvību uzsakot šo karu. Karavīriem bijis jāņem līdzi uz Ukrainu 24.februārī ordeņi, parādes uniformas, lai vēlāk grezni maršētu pa Kijivu pēc „atbrīvošanas no ļaunajiem nacistiem“. Bija paredzēts iekarot Ukrainas galvaspilsētu 18 stundu laikā. Taču notika pretējais – krievu karavīri (ar ordeņiem bagāžā) gāja bojā lielā skaitā un strauji tika apglabāti zemē. Ordeņus un parādēs uniformas arī apraka un šie notikumi pierāda cik slikti ir Krievijas vadītāji. Cik neprasmīgi viņi novērtēja situāciju Ukrainā un kā nežēlīgi izrīkojas ar saviem ļaudīm. 

„Putins bija pārliecināts, ka zina un saprot visu vislabāk“, – liecina kāds anonīms avots avīzei. Uzbrukšana notika haotiski ar 40.gadu ieročiem rokās. Atkāpšanās liecināja, ka krievi bija apgādāti pirms uzbrukuma: 1) ar 1960. gada kartēm, 2) no Google „izdrukātām“ instrukcijām par to kā jālieto ierocis, 3) ķiveres un apģērbs viņiem bija no otrā pasaules kara laikiem, 4) ar dokumentiem, kas pierāda, ka veselības aprūpes personāls nav bijis kompetents ievainoto krievu aprūpē,  5) visa veida komunikācija tika veikta pa mobilajiem telefoniem, kurus ukraiņi noklausījās. Piemēram šāda saruna: „ Uz mums šauj savējie, tie idioti nesaprot, ka pašlaik šauj virsū savējiem. Šitā mēs paši sevi nogalināsim ļoti ātri!“ – ziņo, ka krievi nav bijuši brīdināti par to, ka mobilie telefoni nav saziņas veids kara apstākļos.

Diezgan labi palīdzēja arī krievu un čečenu aizraušanās ar sociālajiem medijiem, izliekot filmiņas ar pašiem karotājiem dažādās frontes situācijās. Visai ātri izdevās atrast kur šie kaujinieki Ukrainā atrodas un tāpēc viņus varēja ērti un viegli likvidēt. 

Dokumenti pierāda, ka krievu kaujiniekiem bieži pavēlētas neiespējamas lietas. Likts iet uzbrukumā klajā vidē, kas nozīmēja drošu nāvi vai atkāpties tieši cauri granātu lietum. Tāpēc daudz krievu kaujinieku gājuši bojā pretrunīgu vai muļķīgu pavēļu dēļ. (DN)

Pēc tikšanās ar Netanjahu, Putins tomēr esot atzinis, ka karā viņam neveicas tā kā bija cerēts. „ Šis karš būs grūtāks nekā sākumā likās. Taču tas notiek uz viņu (ukraiņu), nevis mūsu zemes. Tas labi. Esam liela zeme, mums ir pacietība, tāpēc spējam sagraut daudz.“ (DN)  

Lai iedvesmotu karavīrus cīņas sparam, Krievijas Aizsardzības ministrija nolēmusi sūtīt uz fronti māksliniekus „radošo brigāžu formātā“. Tajās darbosies mūziķi, aktieri, operas un cirkus mākslinieki, dejotāji, kas izklaidēs un motivēs karam. (RBC, Telegram)

Šo „mākslas uzmudrinājuma“ iniciatīvu pamanījuši arī Lielbritānijas Aizsardzības departamentā un brīnās par Kremļa aktivitāti. Pēc viņu domām krievu karavīriem vajag nevis dejas un dziesmas, bet gan pavisam citus palīdzības faktorus. Viņiem ir pārāk augsti mirstības rādītāji, tātad slikta stratēģija un medicīniskā palīdzība. Nemaksā algu par darbu, trūkst munīcijas un labu ieroču, kā arī nav saprotama šī kara jēga. Izklaide (šādos apstākļos) nedošot nekādu rezultātu.

Putins domā citādi un tāpēc krievu mākslinieki jau gludina savus skatuves tērpus frontes izrādēm.

Beidzot ukraiņiem atkal pieejama elektrība. Seši miljoni iedzīvotāju var tagad ieslēgt gaismu vai siltumu. Taču visiem šī privilēģija vēl nav pieejama. Daudz ko darīt līdz svētkiem joprojām būs visa veida elektromontieriem. 

Izlemts tomēr, ka vajag izvietot lielu svētku egli Sofijas laukumā Kijivā. Laternas eglē degs pateicoties ģeneratoram. Ap egli būs uzlādēšanas punkti mobilajiem telefoniem, datoriem un citām elektroierīcēm. Egli dekorēs ar 1000 dzelteniem un ziliem stikla baložiem. Apakšējos zaros greznos karodziņi virtene, kurā būs to valstu karogi, kas palīdz ukraiņiem šajā karā. 

Ap egli 2022. nebūs gadatirgus būdiņu vai kāda cita veida izklaides vietu. „Neļausim Putinam nozagt mums Ziemassvētkus“, – konstatēja Kļičko sestdien un apgalvoja, ka 75% galvaspilsētas iedzīvotāju elektrība tagad esot „atpakaļ vados“. (SvD)

Aug cietušo skaits Zeļenska dzimtajā, bērnības pilsētā Krivijrihā. Krievu uzlidojumā nogalināti pieci cilvēki, to skaitā jauna ģimene ar gadu vecu bērnu. (Kyiv Independent). 

Leave a Reply