Ukraiņu bērni vēlas trīs lietas

Rīgas apspriedes (JEF) laikā prezidents Zeļenskis savā videouzrunā vakar lūdza turpināt palīdzību un uzdāvināt pretgaisa aizsardzības sistēmu, pēc kuras ilgojas visi Ukrainas bērni. Savās vēstulēs Ziemassvētku rūķim viņi visi lūdzot trīs lietas: pretgaisa aizsardzības sistēmu, ieročus un uzvaru. Daudzi nedod ukraiņiem to, kas viņiem tiek lūgts. Piemēram, nedod artilērijas sistēmu Archer, Jas Gripen un Robot 98 (zviedri), Leopard (Vācija), Cesar (Dānija) utt. Žēl.

Zeļenskis runāja uzreiz pēc krievu uzlidojuma Kijivai. 35 krievu droni nesa nāvi galvaspilsētai, bet tika notriekti. Diemžēl strāva pilsētā atkal ir pazudusi. 

Krievu „droni pašnāvnieki“ uzsākuši lidojumus virs ukraiņu atomelektrostacijām. Viens tāds apsēdis naktīs dienvidu AES, netālu no Mikolajivas (Telegram). Ukraiņu Energoatom pieprasa, lai krievi pārtrauc šādu bīstamu spēlēšanos ar AES. (DN)

Sakarā ar orku vadoņa Vladimira Putina viesošanos Baltkrievijā, abiem diktatoriem tur tiks demonstrētas armijas parādes.(Interfax). Ukraiņu mediji uzskata, ka krievu līdera viesošanās nozīmē, ka viņš vēlas piespiest Lukašenko atklāt otro fronti pret Ukrainu. 

Bahmutas nejēdzīgo uzbrukumu sesijas laikā, liela loma piešķirta Vāgnera grupējumam. Pašlaik tur šeit taktika mainīta. Tāpēc, lai iespējami efektīvi „izlietotu“ čmobikus un no cietumiem izlaistos bandītus, kas karo slikti. Attieksme pret karavīriem esot apbrīnojami nežēlīga un tie, kas neklausa tiekot nogalināti turpat ierakumos. (Lielbritānijas AM ziņojums). Vāgnera grupas priekšnieks visu novēro ar drona palīdzību un seko, lai krievu karavīru padevība pavēlēm būtu 100%.

Mainījusies arī Šoigu taktika PR jomā. Tiek filmēti viņa „apmeklējumi frontes tuvumā“, lai krieviem izskatītos, ka vietējie karavadoņi ir norūpējušies par zaldātu dzīvi ierakumos un ērtībām. (ISW) Šādi video sižeti televīzija cenšas apklusināt tos, kas Krievijas nacionālajās nomalēs protestē pret karu Ukrainā. Tieši Šaoigu ideja bija sūtīt uz fronti dziedātājus, dejotājus un cirka māksliniekus. (DN)

Leave a Reply