Jaungada kaujas un mēģinājums piespiest IT speciālistus atgriezties Krievijā 

Ukraina ziņo, ka jaungada naktī izdevies nogalināt ap 400 krievu karavīru netālu no Doņeckas. Uzbrukums noticis kādā ukraiņu ciemā, kas pašlaik ir krievu kontrolē.  (TT)

Krievu puse šo faktu noliedz un pagalvo, ka bojā esot gājuši tikai 63 krievu karavīri. (The Guardian) 

Spriežot pēc tā informācijas daudzuma, kas mums pieejams, nākas secināt, ka ukraiņi jaungada naktī uzbrukuši daudzstāvu ēkai Makijivkā kurā atradušies nesen mobilizētie krievu karavīri. Lielākā dala nogalināti, bet liels skaits upuru joprojām atrodas zem ēkas gruvešiem. Iznīcināti arī ieroči un munīcija. Uzbrukumam izmantota Himars sistēma.  

Naktī virs Kijivas atkal tika notriekti 40 krievu droni. Izdevies notriekt arī septiņus dronus, kas tika „nosūtīti“ uz Mikolajivu (Ukrainas dienvidos) un trīs uz Dņipropetrovsku.

Pašlaik smagas kaujas notiek par automaģistrāli P66, kas atrodas uz ziemeļiem no krievu kontrolētās Keminas (Luhanskas austrumu daļā), – ziņo britu Aizsradzības departaments. (TT) 

Krievu uzbrukumi gadu mijā Ukrainai rādot, ka Kremlis ir mainījis savu uzbrukumu taktiku. Viņus vairs neinteresē fronte. Nē, tagad pats galvenais – nogalināt maksimāli daudz Ukrainas civilo iedzīvotāju. (TT)

Putins izdomājis jaunu likumu, kas piespiedīs atriezties Krievijā IT jomā strādājošos. Tos pašus, kuri rudens mobilizācijas apstākļos aizbēga uz ārzemēm un strādā pa distanci no turienes. Kremļa šefam šķiet, ka viņi darbojas ar pārāk slepenu informāciju, lai drīkstētu atrasties naidīgajās ārzemēs. Viņš piegriež “skrūves“ ar mērķtiecīgi domu pakļaut visus krievus sev bez ierunām. Tiek lēsts, ka ārzemēs pašlaik strādā ap 100 000 krievu IT ekspertu. Tiem visiem tagad būs jāatgriežas atpakaļ. Lielāka daļa no viņiem pašlaik strādā krievu darba devējiem no Latvijas, Gruzijas un Armēnijas. Šis esot ērtas valstis, jo „tur daudzi runā krieviski“ (DN). Ja draudi par atlaišanu no darba nedarbosies, tad Putins ir gatavs viņus baidīt arī citādi. Ar varu atgriežot šos cilvēkus „atpakaļ mājās“. Piemēram, paaugstinot nodokļus visiem tiem, kas strādā ārzemēs. Viens no viņiem, IT eksperts Romans Tulnovs pašlaik ir Argentīnā. Ziņu aģentūrai Reuters viņš atzīstas, ka nekad, nekādā ziņā nebraukšot atpakaļ uz Krieviju. Viņš jau iepriekš bija vēlējies emigrēt uz ārzemēm, taču neesot varējis saņemties to izdarīt. Masu mobilizācija bijis starta signāls aizbraukšanai. Vairums citu, ārzemēs strādājošo krievu IT speciālistu atbild līdzīgi. Drīzāk aizies no darba krievu uzņēmumos vai iestādēs, nekā atgriezīsies Krievijā.   

Leave a Reply