Krievu karavīra „mantojums“ un mānīšanās ekrānā

Lai pierunātu krievus doties karot ar ukraiņiem, Putins piedāvā dažādas privilēģijas. Pēdējās ir iesauktā zaldāta spermas iesaldēšana un ienākumu deklarācijas atcelšana. Tātad – nauda un vairošanās. To Putins apsolās garantēt arī tiem, kurus ukraiņi nošaus. 

Minētās aktivitātes liecina, ka ar vīriešu piesaistīšanu armijai Putinam neveicas tik viegli un ērti kā gribētos. Neraugoties uz milzīgo skaitu propagandas filmu, visu masu mediju pakļaušanu Putina idejām un vajadzībām, smadzenes tomēr visiem nav izskalotas.  Propaganda taurē cik spēka, bet visi ziedot savu dzīvību krievu fīreram tomēr nevēlas. Puiši, vīri un veči negrib karot un taisās projām no valsts. Bēg no nākamā iesākuma, kas sākšoties tuvākajā laikā.

Līdz šim Putins mēģināja savaldzināt mājas palikušās mammas, māsas un līgavas ar siļķu muciņām, vafelēm, griķu paciņām. Citos rajonos tika dāvinātas cūkas un vēl šis tas, kas noderēs saimniecībā. Vīri aizies, pazudīs Putina vārdā nosāktajos kapos, un večām, sievām un līgavām būs vismaz laba paēšana. „Krievija ir ļoti konservatīva valsts. Tur pieņemts, ka tikai vīrs skaitās pelnītājs. Pie viņiem nav tā kā pie mums, kad pelnītāji ir divi – vīrs un sieva. Ne, viņiem tā nav pieņemts. Tāpēc vīriešu aiziešana uz fronti ir būtisks ekonomisks zaudējums ļoti daudzām ģimenēm“, – skaidro Aizsardzības augstskolas eksperts Pēteris Lindēns. Viņam liekas zīmīgi, ka pagaidām lielākie zaudējumi (visvairāk karā nogalināto) ir no ekonomiski mazattīstītajiem Krievijas reģioniem.   

Ukraiņu pētījumi rāda, ka Krievijā tūliņ atkal sāksies kārtējais čmobiku iesaukums. Taču gludi viņam neklāsies. Viens no savādiem privilēģiju veidiem būs iesauktā karavīra spermas iesaldēšana (BBC, Fontanka). Ja karavīrs ies bojā, tad vismaz sievai paliks sperma mākslīgajai apaugļošanai. 

Visi šie jaunie likumi iekļaujas 92 Putina parakstīto likumu klāstā. Tur ir vēl daudzas priekšrocības, kas tiek piedāvātas tiem, kuri gatavi doties karot uz Ukrainu. Piemēram, augstākā izglītība bērniem (bez rindas) utt. Lindēns nedomā, ka šie pasākumi būtu ar kādu konkrētu, mobilizējošu jēgu. Nē, tas ir tikai PR pasākums. 

Pašlaik Krievijā ir modē teikt, ka krievi neskatoties TV. Nē, viņiem esot pašiem savi informācijas avoti par karu Ukrainā.  Domāju, ka šis liecina par to, ka pašiem krieviem ir aizdomas, ka viņus māna. Tāpēc deklarē televīzijas skatīšanas noliegumu. No otras puses ļoti populāra ir frāze: „Visu jau mēs nezinām…visu mums nestāsta“. Lai radītu iespaidu, ka ir vēl kāda tumša vara, kas neredzama kaut ko regulē. Apmēram tas pats, kas bija populārs pandēmijas laikā, kad daudziem patika piesaukt “masoņu sazvērestību“ + „ bagāto un vareno eksperimentu ar tautu“ utt. Radot iespaidu, ka noteicošais ir kaut kas visuvarens, kas nosaka visu par visiem….tātad klasiska, izfantazēta konspirācijas teorija. 

Tagad Kremlis to pašu mānīšanos ir iedarbinājis vēlreiz. Arī pie mums ir cilvēki, kas Ukrainas kara sakarībā smaida, groza galvu un saka, ka „viss jau mums nav zināms par šo karu“… liekot saprast, ka „varenie tur augšā“ šo visu ir izdomājuši un „vada“. Kremlim šāda pieeja patīk. Tad vairs Ukrainas karš nav tik vienkārša lieta kā tas patiešām ir: krievi bez pamata uzbruka kaimiņvalstij un viss. Nē, ja ievelk iekšā šādas „teorijas“, tad Kremlis, Putins un krievi vairs tik vainīgi neizskatās. 

Krievu propaganda ir panākusi savu – radījusi iespaidu, ka šis karš ir neizbēgams. „Ir apstākļi“ un tāpēc jāturpina karot. Tāpēc krieviem jāiemācās mīlēt karš + ticēt, ka viņi vienmēr visu ir uzvarējuši. Tātad – uzvarēs arī šoreiz.

To pašu pasaku izplata ne tikai valsts TV, bet arī Telegram kanāls, kuru ļoti plaši lieto un izmato arī tepat Latvijā. Tur tiek izplatīta tieši tā pati Putina propaganda. Tikai daudz smalkākā veidā apstrādāta, lai uzreiz nebūtu pamanāma. To daudz lasa jaunākas paaudzes cilvēki un ārzemnieki. Pašlaik tiek melots vienā konkrētā virzienā: ja krievi karu neuzvarēs, tad visus krievus tiesāšot Hāgā. Tās ir 100% muļķības, bet Telegram par to raksta un arī mūsējie lasa un tam tic. 

Vēlos ieteikt nelasīt krievu kanālus. Arī šeit FB ir cilvēki, kas izplata melus un muļķības par Ukrainas karu latviešu valodā. Neticiet, ja kāds stāsta, ka viņa esot kādi īpaši informācijas avoti Ukrainā par kuriem tiek ziņota patiesība. Tie ir meli. Šādu informācijas avotu kara apstākļos nav un nevar būt. Visa kara informācija tiek ļoti rūpīgi slēpta un nekādu „avotu“, kas pastāsta vairāk – nav. Par šādu stāstīšanu kara apstākļos ierindniekam vai virsniekam draud nāves sods. Arī tad, ja informāciju lūdz sabiedrotie vai palīdzētāji. Tā kā nav pie mums Latvijā cilvēku, kuri saņem vairāk informācijas par mums pārējiem. Nav.

Lūdzu esiet kritiski. Vienīgais, kas kaut cik pieturas pie patiesības ir Meduza.  

Gadu mijā krievi atkal mēģināja bombardēt Kijivu. 45 irāņu dronus notrieca. No tiem 32 tieši pusnaktī un 13 pēc pusnakts.

Leave a Reply