Kāds liktenis gaida vadoņus?  

Kā lai tiek no viņa vaļā? Kā atbrīvot Ukrainu un pasauli no posta, kuru izraisījis šis cilvēks – Vladimirs Putins? Par šo tēmu jaungada naktī runāja un domāja daudzi. Iespējams, ka arī viņš pats vēlas aizbēgt no tumšā stūra, kurā Putinu (kā žurku) iedzinuši ukraiņi un civilizētā pasaule. Taču nav izslēgts, ka aprobežotais Pēterburgas bandīts pats nesaprot savu situāciju. Jūtas nemirstīgs un neaizstājams joprojām. Liekuļu un pielīdēju ir daudz. Ap tirāniem un diktatoriem vienmēr pulcējušies tikai tādi līdēji, kas vadonim runā pa prātam. Turpinot viņu iešūpot komplimentu narkozē. Domāju, ka Putins šajā virzienā nav izņēmums. Taču vēlākais liktenis viņam būs tieši tāds pats kā citiem diktatoriem.

Nav nejauši, ka franču avīze Le Point pašlaik piedāvā rakstu sēriju par to kā pretīgi diktatori ir pametuši savus troņus. Tur var izlasīt par pazemojumiem, kuri gaida izlutinātus un paštaisnus despotus. Tādus kā Putins. 

Interesanti tika aizturēts Benito Musolini, kurš pēc 20 savas diktatūras gadiem Itālijā, tika aizturēts pie Šveices robežas. Tērpies vācu uniformā. Viņu notvēra, nosita un nogādāja uz Milānu. Tur Musolini pakāra kā lelli apskatei 1945.gada aprīlī. 

Lai izvairītos no šādiem pazemojumiem, Hitlers pieprasīja, lai viņu (un visu viņa ģimeni) pēc pašnāvības sadedzina 1945.gada maijā. 

Vēl skarbāk izrēķinājās rumāņi ar Čauseku un viņa uzpūtīgo kundzi. 1989.gada Ziemassvētkos viņus abus ievilināja armijas kazarmās. Pēc tam nošāva. Viss tika filmēts un notikušais nedaudz atgādina šausmu filmu. 

Irākas diktatoru Sadamu Huseīnu izvilka no caurules kā žurku, lai pēc tam pakārtu (2006).Līdzīgā veidā tika noķerts Kadafī un nogalināts Sirtā, Lībijā (2011). Domāju, ka Putinu piemeklēs līdzīgs liktenis. 

Pagaidām Kremļa despots neko nesaprot un jūtas kā vadonis. Turpinot graut Ukrainu tālāk.

Krievijas uzbrukumi Ukrainas elektrotīklam panākuši arī slimnīcu darba pasliktināšanos. Operācijas nevar notikt, jo nav elektrības. Nedarbojas svarīgas iekārtas. Personālam jānēsā pacienti pa stāviem, jo lifti vairs nefunkcionē. 

Ļvivā ir tieši šīs problēmas. Strāva pēkšņi pārtrūka operācijas laikā un ķirurgam Oļeham Didam nācās pabeigt operāciju bez apgaismojuma, jo netālu nogranda sprādziens un elektrība pazuda vienā rāvienā. Visu operācijas turpinājumu vajadzēja veikt ķirurga “pieres spuldzītes“ apgaismojumā.  Riskanti, grūti, gandrīz neiespējami. „Šī minūtes bez gaismas varēja maksāt pacientam ļoti daudz. Proti – dzīvību“, – vēlāk atzinās ķirurgs AP žurnālistiem.

Hersonā notiek tas pats. Ārsti un medmāsas, sanitāri un apkalpojošais personāls kustās pa tumsu. Horizontāli un pa vertikāli. Liftu nav. Tiek galā. Debesis satumst ap 16.00 pēcpusdienā un vairākum izmanto kabatas spuldzītes, mobilos telefonus, lai pārvietotos un transportētu pacientus. „Skābekļa maskas nedarbojas, jo elektrības nav. Ir tikai viena pārnēsājamā iekārta, kuru glabājam kā acuraugu“, – stāsta bērnu ārsts Volodimirs Mališčuks AP.

Krievu vadītāju atsakās piekrist, ka apzināti tiek grauta slimnīcu sistēma. Nē, viņi bombardējot tikai militārus mērķus. Iespējams, ka slikti tēmē. Iespējams, ka tēmē labi, bet netrāpa. Nav izslēgts, ka melo.  Taču pasaules veselības aprūpes sistēmas organizācijas, ieskaitot WHO, apstiprina, ka 700 krievu uzbrukumi bija vērsti pret veselības aprūpes sistēmu. Neraugoties uz smago situāciju, slimnīcas netiks slēgtas. 

Visām slimnīcām pašlaik tiek nosūtītas iekārtas, kas ražo elektrību ar degvielas palīdzību. Problēma ir tā, ka šīs iekārtas spēj darboties 3-4 stundas, taču darba diena slimnīcās ir daudz garāka un tur strāva nepieciešama visu diennakti. WHO šefs Hans Klūge uzskata, ka Ukrainas  veselības aprūpes sistēma ir ārkārtīgi komplicētā situācijā. Slimnīcām nepietiek ne tikai elektrības un siltuma, bet trūkst personāla. Liela daļa pašlaik karo frontē. Cerams, ka visi izturēs līdz galam. Līdz uzvarai.   

Leave a Reply