Laimīgu, gaišu un drosmīgu 2023!

Jaungads bikli tuvojas un jau rītdien atvērsim kalendāru ar uzrakstu 2023. Aiz muguras paliek pandēmija, kas spokojas Ķīnā joprojām. Atradu ceļojumu mugursomā 3 melnas maskas. Vai tās mest ārā vai paturēt?

Visapkārt deg krievu sagandētās ukraiņu ēkas un izmisuši stāvi cenšas izbēgt no liesmojošām ēkām kopā ar maziem bērniem un pēdējo cerību par brīvu un laimīgu Ukrainu. Virs galvas viņiem (kā veci mopēdi) rūc irāņu droni un kaut kur tālu austrumos Putins dod nākošo pavēli par infrastruktūras sagraušanai Ukrainas pilsētās.

Krievija nometusi politisko masku un nostājusies mūsu priekšā ļauna, atbaidoša, smirdoša melos un pretīga savā lopa padevībā diktatoram Putinam. Kā pūķis, kurš spļauj nāvi, melus un etiķa esenci vienlaicīgi.

Stāvēt pretī šim ļaunuma garīgi un praktiski ir nepieciešams. Īpaši tagad, kad ukraiņiem smagi. Atbalstīsim viņus savās domās un darbos. „Ir lietas, kas jādara arī tad, ja viss ir bīstami. Kāpēc? Tāpēc, ka pretējā gadījumā vairs neesam cilvēki, bet vienkārši mēsli“ (Astrida Lindgrēna)

Starp citu, klusēšana nemazina, bet tikai pavairo ļaunumu.

Ceru, ka rītdiena atnesīs sauli, gaismu, optimismu un enerģiju visās formās. Spēsim turpināt stāvēt ar taisnu muguru, palīdzot tiem, kas cieš no ļaunuma. Arī tad, kad to darīt nav nedz ērti, nedz arī izdevīgi. Vienkārši tāpēc, ka esam godprātīgi taisnīgi un cēli cilvēki.

Iemācīsim katru dienu sev ko jaunu, jo zeme griežas, pulkstenis skaita sekundes un tāpēc cilvēka laiks ir pārmaiņu un mūžīgās skološanās sekvenču cikls. Kas nemācās visu mūžu, tas nemanāmi ripo lejup – tumsonības un stagnācijas ēnā. Šāds šļūciens lejup Latvijai nav vajadzīgs. Tad nu saņemsimies un mācīsimies katru dienu ko jaunu. Mūsu pašu un valsts vārdā.

Nebūsim pasīvi pret to, kas notiek mūsu valstī, jo Latvija ir mūsu kopējā māja, nevis politiķu vai oligarhu SIA. Tā pieder mums, nevis viņiem. Tāpēc neuzticēsim politiķiem, ierēdņiem šīs valsts un nācijas likteni, jo šis darbs faktiski jāizdara mums pašiem. Par to neviens ordeņus nedod. Jo aktīvāka būs mūsu tauta, jo labāk mēs dzīvosim nākotnē.

Visbeidzot – būsim kritiski domājoši, iedziļināsimies lietās, kas no malas izskatās sarežģītas. Pasmaidīsim gadu mijā un iedzersim šampanieti vai cidoniju sulu jaunajam 2023.par godu!

Lai mums visiem laipns un laimīgs 2023. gads!

2 comments

Leave a Reply