Krievi cīnās ar sabotieriem, bet ukraiņi ar droniem

Pagājušajā naktī atkal gaisa trauksme Kijivā. Visus 16 krievu dronus notriekusi Ukrainas galvaspilsētas pretgaisa aizsardzības sistēma. Dronus krievi sūta no austrumiem (Krievijas) un ziemeļiem (Baltkrievijas). (TT) Iznāk atkal klapatas – velti izdota krievu nauda par irāņu droniem, ja tie nevienu nenogalina un nevienu ēku nesagrauj. Tad nav vērts pirkt ieročus. 

Putins gatavojas sagaidīt viesos Maskavā Ķīnas prezidentu Sji Dziņpinu. Valsts vizīte tiek plānota uz pavasari, bet Kremļa saimnieks nevar sagaidīt un jau tagad priecājas: “Šī vizīte parādīs visai pasaulei, ka saites starp mūsu valstīm Krieviju un Ķīnu ir spēcīgas.“ (TT)  Putina prieks ir saprotams. Šodien, kad lielāka daļa cilvēces novēršas no viņa un Krievijas, ir palikuši vairs tikai daži valstu vadītāji ar kuriem Putinam ir pa ceļam. Rietumu ekonomiskās blokādes apstākļos, Ķīna ir viens no retajiem darījumu partneriem, kas pērk par dempinga cenām krievu naftu un gāzi. Taču viss nav ideāli, jo Sji Dziņpins vairākas reizes ir pieprasījis uzbrukumu pārtraukšanu Ukrainā. Vai šos izteikumus var uzskatīt par Putina kritiku? Zināmā mērā tā tas ir. Ķīnas vadītājs šādi tiecas distancēties no Krievijas ambīcijām Ukrainā. Pagaidām nav zināms valsts vizītes norises laiks, jo pēdējo reizi abi tikās Samarkandā septembrī (TT) 

Tikko Putins parakstījis 92 jaunus Krievijas likumus. Sabotāža var būt iemesls, lai cilvēku iesēdinātu cietumā uz 10 gadiem.  Tie, kas necienīgi izturas pret „Georga lentīti“ (svētu lietu) var nonākt cietumā vai samaksāt soda naudu trīs miljonu rubļu apmērā. Ārzemju novērotāji uzskata, ka šie likumi ir mēģinājums vēl skarbāk anulēt jebkādu opozīcijas viedokli Krievijā. Neviens, nekur nekādā veidā nedrīkst pat pīkstēt pretī Putinam vai krievu kara mašīnai. Viss ko vēlas Putins ir pareizi. Pārējiem jāklausa un viss. (ISW). Pie viena Putins pieņēmis jaunu nodokļu kārtību okupētajās zonās: Luhanskā, Doņeckā, Zaporižjā un Hersonā. Lai gan pēdējā Ukrainas pilsēta vairs nav krievu pārziņā, Putins tomēr turpina to publiskot kā Krievijas (nevis Ukrainas) daļu. 

Lielbritānija nosūtīs uz Ukrainu 1000 metālu detektoru, lai būtu iespējams attīrīt valsts teritoriju no krievu mīnām. (The Guardian) „ Krievijas aktivitātes Ukrainas teritorijas mīnēšanā un infrastruktūras sagraušanā demonstrē Putina okupācijas šokējošo nežēlību un cinismu“ – vakar uzsvēra Lielbritānijas Aizsardzības ministrs. Detektorus sapieriem ražo vācu uzņēmums Vallon. Šīs iekārtas labi palīdz attīrīt ceļus un celtnes no mīnām, granātām un sprāgstvielām, kas nav eksplodējušas. (The Guardian)

ASV tomēr sūtīs ukraiņiem kaujas transportlīdzekli jeb kaujas mašīnas Bradley. (Bloomberg Press). Šo transporta veidu izmanto, lai pārvietotu kājniekus tanku aizmugurē. Tam ir lielgabals, spēj transportēt 5 -7 bruņotus karavīrus. Šis transporta līdzeklis nosaukts ģenerāļa Omara Nelsona Bredlija (1893-1981) vārdā. 

Attēlā Kijiva (SvD)

Leave a Reply