Bahmuta turas, bet bērni – nozagti

Bahmuta turas. Nav kritusi. Taču situācija šajā frontes zonā ir ļoti sarežģīta. Īpaši Vuhledarā, kas atrodas uz dienvidiem no Bahmjutas, jo tur jau vairākus mēnešus notiek smagas kaujas starp ukraiņiem un krievu uzbrucējiem. Krievi uzbrūk vairākiem viļņiem. Katru dienu. Viņus atbalsta krievu kaujas lidmašīnas. (TT) Kā norāda Washington Post, amerikāņi esot ieteikuši ukraiņiem atkāpties no Bahmutas un gatavoties pavasara kaujām.Vai viņi to darīs? Šķiet, ka principa lieta – kamēr visa pasaule runā, ka ir atkāpušies, viņu zemessargi tur turpina kaujas.

Vakar virs Kijivas tika notriekti seši krievu baloni.(Reuters) Visi šie baloni bija aprīkoti ar spiegošanas iekārtām. To esot nesis vējš. To mērķis bijis izpētīt Kijivas pretgaisa aizsradzības sistēmas izvietojumu. 

Lielbritānija un Dānija diemžēl nenosūtīs tuvākajā laikā kara lidmašīnas uz Ukrainu. Vismaz tuvāko mēnešu laikā – nē. (BBC) taču vācieši tomēr dos ukraiņiem tankus Leopard 2. (TT)

Tikko noskaidrojies, ka arī parastā krievu armija sāk piesaistīt kaujām Ukrainā cietumniekus. (ISW). Vāgnera armija ar ieslodzīto palīdzību praktizēja smagas kaujas pie Bahmutas, upurējot šo „lielgabalu gaļu“ primitīvām akcijām. Tās aprakstīju jau iepriekš. Tagad tas pats tiks darīts vēlreiz, citā režijā. (SVD)

Jēlas universitāte ASV publicējusi materiālu par to, ka vairāk nekā 6000 ukraiņu bērnu no okupētajām teritorijām ar varu aizvesti uz Krieviju. Pētījumu veikusi analītiķu grupa The Conflict Observatory no Yale University  kas nodarbojas ar kara noziegumu analīzi. Tātad ir pierādīts, ka Maskava apzināti  ar varu nolaupa bērnus, pārvieto tos, indoktrinē Kremļa ideju gaismā, piespiež adoptēt šos mazuļus un pusaudžus krieviem. Pie kam, reizēm liek šiem bērniem mācīties kara skolās, lai vēlāk cīnītos pret Ukrainu. „Šajā procesā ir iesaistītas Krievijas valsts valdības iestādes visos līmeņos“, – komentē Natanels Raimonds. 

Tātad, šādi krievi izrīkojušies ar 6000 bērniem: no dažiem mēnešiem līdz 17 gadu vecumam. Ir jāpieļauj, ka šis skaitlis varēt būt daudz lielāks.

Zinātniekiem izdevies pierādīt, ka šis “bērnu nozagšanas process“ ir organizēts un tajā iesaistītas 43 krievu iestādes.  Galvenais mērķis – politiski pārskolot šo ukraiņu bērnus. (TT)    

Leave a Reply