Bahmutas mezgls un nepatiesības par Nordstreem spridzināšanu 

Attēli no satelītiem dokumentē šo karu. Vienā var redzēt saplosīto Bahmutu. Ainava kā šausmu filmā. Viss sagrauts pēc 11 mēnešu kaujām. Neraugoties uz masīvajiem krievu uzbrukumiem, Bahmuta notur fronti uz vietas. Krievu vadoņi lielās ar uzvarām krievu medijos, taču frontes līnija nav pavirzījusies uz priekšu. No vienas puses – visu laiku tiek solīts, ka atkāpsies, jo nav jēgas kauties ar krieviem par nenozīmīgo Bahmutu. Taču no otras puses, redzot cik krieviem šī ukraiņu atkāpšanās ir svarīga, nekas tamlīdzīgs nenotiek. Ukraiņi turpina turēt fronti uz vietas un nelaist krievus uz priekšu. Kāpēc? Lai „izslauktu krievu enerģiju un resursus“ tieši šeit. 

Pašlaik vāgnerieši, kas cīnās tieši Bahmutā, esot apturējuši savus uzbrukumus. Atgūstoties.  Mēģina savākt jaunus spēkus un sadarboties ar krievu valsts armiju. Krieviem šo Bahmutu par katru cenu vajag kā trūkstošo daļu jau okupētajam Doņeckas reģionam.  

Kā norāda Lielbritānijas aizsardzības departamenta ziņojumi, vāgnerieši kontrolē pašlaik Bahmutas austrumu daļu. Frontes līniju starp krieviem un ukraiņiem šajā pilsētā iezīmē upīte Bahmutka. Tā tek cauri pilsētas centram. (DN)

Ir zināms, ka vāgnerieši atvēruši vervešanas centrus 42 pilsētās Krievijā. (AFP) 

Krievu artilērija (pēdējo dienu laikā) atjaunojusi uzbrukumus Hersonai. Vakar trīs civilas personas tur gājušas bojā un viens cilvēks nošauts Doņeckā. (Reuters)

Somijas premjerministre Sanna Marina apmeklējusi Ukrainu un solījusi Ukrainai kara lidmašīnas (Hornet). Prezidents Nīnisto un daļa valdības par šādiem solījumiem ir pārsteigti un neizpratnē.  (DN) Finlaldizācijas sekas šeit labi redzamas. PSRS laikos Somija atradās ļoti nežēlīgā krievu kontrolē un daļa somu sabiedrības iemācījās šo atkarību pieņemt kā normu. Šodienas Pauli Nīnisto reakcija nepatīkami pārsteidz un liek domāt par to, ka neitralitāte  reizēm daudziem nozīmē padošanos un kapitulāciju nelietības priekšā. Somijai pašlaik ir 62 Hornet tipa, A18 (ASV, 70.gadi) kara lidmašīnas un ir jau pasūtītas jaunas amerikāņu F-35.

Vācija un Dānija ir apsolījušas, ka maijā Leopard tanki būs Ukrainā un kaujām gatavi. (Berlingske) Vācijas kanclers Šolcs nesen solīja ukraiņiem pavisam 14 Leopard 2 vācu tankus, kas tiek uzskatīti par pašlaik modernākajiem tankiem pasaulē. (DN)   

Kanādas valdība tikko paziņoja, ka apturēs dzelzs/alumīnija importu no Krievijas. (Reuters) Šāds rīcības mērķis ir traucēt Krievijai pelnīt naudu kara turpināšanai Ukrainā. 

28 000 ārzemju kaujinieku ir iesaistījušies ukraiņu armijā, lai piedalītos izšķirošajās pavasara kaujās pret Krieviju. Treniņi jau notiek un pavisam drīz karavīri būs kaujām gatavi (Kyiv Independent)

Fakti liecina, ka Irāna pērk no Krievijas kara lidmašīnas Su-35. „Tas nozīmē, ka notiek apmaiņas tirdzniecība“, – uzskata Kyiv Post. Šīs lidmašīnas (iznīcinātāji) savulaik tika būvēti kaujām ar amerikāņu kara lidmašīnām. Pirmais izmēģinājuma lidojums tām notika 1988.gadā un masu producēšana 1992. gadā. Tiek pieļauts, ka irāņi ņem no krieviem šī lidmašīnas un dod pretī dronus Shahed 136.(SvD)  

Otra frontes līnija ir sports jeb olimpiskās spēles, kurās krievu lobijs cenšas panākt, lai Krievija un Baltkrievija drīkstētu piedalīties. Zem neitrāliem karogiem. Lielbritānija pašlaik sāk mēģināt ietekmēt olimpisko spēļu sponsorus, lai tie nepiekrīt šādam kompromisam. Runa ir par  Coca-Cola, Samsung un Visa. (The Guardian)

Pēdējā laikā dažādos medijos parādās ļoti savādas ziņas par to kurš uzspridzinājis krievu gāzes vadu Norstreem 2 Baltijā jūrā pie Bornholmas. Ukrainas prezidents Zeļenskis kategoriski noliedz, ka šo atentātu būtu organizējuši un realizējuši cilvēki no Ukrainas. (Ukrinform). Pēc viņa domām, konspirācijas teorija izplata Krievija un kukuļo rietumu medijus, panākot fabricētu „atmaskojumu“ publikācijas. Ar mērķi – kompromitēt Ukrainu un panākt rietumu nepatiku pret ukraiņu cīņu. 

Nepatīkami bija noskatīties pāvesta Franciska interviju Šveices TV kanālam RSI, kurā viņš apgalvo, ka karu Ukrainā esot izraisījušas vairāku impēriju intereses, ne tikai Krievija. Viņš uzsvēra, ka esot gatavs runāt ar Putinu un uzsākt miera sarunas. (TT)

Pirms dažām dienām kāds vīrietis man šeit mana FB/Meta slejā aizrādīja, ka uzbrukumam Ukrainā Krievija neesot izmantojusi Kinžal raķetes. Viņš mani pamācīja un nedaudz strostēja, lai es labāk pārbaudot savus kanālus/avotus. Taču man bija taisnība. Tagad arī Krievija apstiprinājusi, ka pirms pāris dienām bombardējusi ar sonisko Kinzal Ukrainu. Šis raķetes ir ļoti jaudīgas un spēj nest pat kodolieročus. Tagad tiek precizēts, ka no 80 raķetēm 7 bija Kinzal ieroči. Tās trāpīja Kijivai un sagrāva tur ēkas. Tās pagaidām nespēj aizturēt pretgaisa aizsradzības sistēma. (TT)   

Attēlā Bahmuta 6. martā (2023)

Leave a Reply