Krievija pastiprina uzbrukumus rietumvalstīm un trenc bēgļus pāri Vidusjūrai 

Polijas iestādes atmaskojušas apjomīgu un aktīvu krievu spiegu bandu, kura darbojusies Polijā. Uzraudzījusī ieroču piegādi un loģistikas ceļus uz Ukrainu, lai vēlāk visu šo informāciju nodotu Kremlim. Otrdien šie krievi tika aizturēti un pret viņiem izvirzītas apsūdzības tiesā. (PR1)

Poļu drošībnieki atklāja, ka krievu grupējums bija izvietojis vairāk nekā 100 novērošanas kameru pie dzelzceļa mezgliem, autoceļiem, lai izsekotu visa veida transporta kustību uz Ukrainu. Šī spiegu grupa galvenokārt strādāja Karpatu virzienā. Viņi bija izvietojuši novērošanas kameras un ierakstīja videomateriālu pie Žešovas – Jasionkas lidostas. (RMF) Šajā lidostā ielido galvenā militārā un humānā palīdzība ukraiņiem. Caur šo lidostu tika piegādāts arī amerikāņu Patriot sistēmas. 

Kopš krievu spiegu grupas aresta, poļi pastiprinājuši drošības līmeni stratēģiski svarīgajos punktos. Poļu mediji ziņo, ka minētā krievu spiegu grupa bija gatavojusies spridzināt Polijas dzelzceļa līnijas. Pēdējo mēnešu laikā aizturēti arī citi Krievijas spiegi. Piemēram, kāds Varšavas domes ierēdnis, kurš piegādājis stratēģiski svarīgu informāciju Kremlim. (DN)

Ar krievu spiegu noķeršanu Latvijā līdz šim dzirdēts nepiedodami maz. Pārsteidzoši maz. Taču aktivitātes notiek. To faktiski jūt. 

Pēdējo nedēļu laikā var manīt, ka ļoti aktivizējusies Kremļa troļļu darbība arī latviešu valodā mūsu sociālajos medijos. Viņi rīkojas šādi: izveido sev profilus, kuros it kā aizstāv Ukrainu, taču faktiski darbojas pret Ukrainas un Rietumeiropas vai ASV interesēm. Iesaistās diskusijās latviešu valodā un mēģina uzsākt sarunu par to cik slikti ir novākt Puškina pieminekli Rīgā cik nejauki, ka maziem krievu bērniem nāksies mācīties latviešu skolās latviešu valodā. „Cik drausmīgi“, ka Staķis piedalījies geju bāra atklāšanā Rīgā. Tātad – vēlas saglabāt rusifikācijas politiku Baltijas valstīs. Neiesaku ieklausīties šajās vaimanās. Nevajag strīdēties ar viņiem un iesaistīties diskusijās ar troļļiem. Viņus nekas nevar pārliecināt, drīzāk viņi noslīcinās ar savu demagoģiju jūs pašus. Viena no pašām aktuālākajām tēmām pašlaik ir aicinājumi kritizēt Kariņa valdību „kā galīgi nederīgu“. Šo Kremļa līniju ļoti aktīvi atbalsta Ainara Šlesera stallis Facebook slejā. Iesaku neuzķerties uz šiem “atmaskotājiem“ un nepiedalīties Kariņa valdības “pārkāpumu“ uzskatīšanā. Šī nav godprātīga rīcība, bet  Kremļa sabotāžas akts. 

Aizvadītā gada laikā aktīvas krievu spiegu šūniņas tika atklātas arī Austrijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Slovēnijā un Zviedrijā.  2022.gada laikā no Rietumeiropas valstīm izmeta ap 400 krievu profesionālu spiegu, kas darbojās tur kā „diplomāti“ vēstniecību ēkās (The Washington Post)

Lai kompensētu šos zaudējumus, tagad krievi liek lielāko akcentu uz kiberspiegošanu. Kā arī iesūta savus spiegus Rietumvalstīs it kā bēgļus no Tuvējiem Austrumiem. (DN)

Pirms diviem mēnešiem vācieši aizturēja kādu krievu spiegu. Viņš bija it kā parasts vācietis, taču strādāja Vācijas ārējās izlūkošanas dienestā (BND) un, protams, varēja nodot un pārdot ziņas. Tikko (pirms mēneša, Minhenes lidostā) aizturēts vēl viens viņa kolēģis (Arturs E), kurš sadarbojies ar decembrī arestēto vācu izlūkdienesta dubultaģentu. 

Aizvakar parādījās ziņas, ka krievu Vāgnerarmija gatavojās izsludināt prēmiju 15 miljonu dolāru vērtībā par Itālijas aizsardzības ministra Guido Kroseto slepkavību. „Novākšanas“ pasūtītājs it kā esot Krievijas ekprezidents Dmitrijs Medvedjevs. (Il Foglio)

Kāpēc Itālijas ministrs traucē Medvedjevam? Tāpēc, ka itālis tikko publiski paziņoja, ka krievu Vāgnera armija organizē bēgļus plūsmas no Āfrikas uz Eiropu. Pāri Vidusjūrai. Tas nozīmē, ka krievi vēlas izmēģināt vēl vienu – ļoti efektīgu ieroci pret Rietumvalstīm. Proti – izraisīt jaunu migrantu krīzi. Līdzīgi tai, kas notika 2015.gadā. Interesanti, ka premjerministrs ir ļoti aktīvs Ukrainas brīvības atbalstītājs, kamēr Silvio Berluskoni un Forza Italia, protams, atbalsta Putinu.  Itālijas Iekšlietu ministrs Guido Kroseto pierādījis, ka bēgļu straumes no Āfrikas uz Eiropu tiek apzināti organizētas. To dara Vāgnera armija, kas aktīvi darbojas Lībijā, Mali un Centrālāfrikas Republikā. Tieši no šīm valstīm ir pašlaik lielākās bēgļu plūsmas uz Eiropu. Prigožins šos apgalvojumus noliedz, taču Itālija izlūkdienests liecina, ka ir pierādījumi šādai vāgneriešu darbībai – bēgļu kontrabandai. (DN)  Tās mērķis – apgrūtināt Rietumeiropu ar bēgļu „uzmākšanos“. Tas traucēs aktīvi sekot Ukrainas kara vajadzībām.

Vakar sācies liels ugunsgrēks krievu drošības dienesta FSB ēkā Rostovā pie Donas. Pilsēta atrodas netālu no Donas ietekas Azovas jūrā un apmēram 120 km attālumā no Ukrainas robežas. Pieļauj, ka šī ir ukraiņu dronu diversija. (TT)

Zviedrija šajās dienās nosūtīs uz Ukrainu pieprasītos Archer. Tā ir ļoti moderna artilērijas sistēma. Pirmajā sūtījumā būs astoņi „Arčeri“ un desmit tanki Leopard 2. (TT) 

Microsoft ziņo, ka pašlaik krievi gatavo masīvu kiberuzbrukumu ukraiņu militārajām sistēmām. Vadošā šajā uzbrukumā ir krievu hakeru grupa Sandworm, kas tieši saistīta ar izlūkdienestu Maskavā GRU. Pērn Sandworm izmēģināja šantāžu pret tiem uzņēmumiem, kas vada loģistikas procesus Ukrainai. (TT)

Vakar samazinājās krievu uzbrukumu blīvums pie Vuhledaras pilsētas Doņeckas rajonā.  (DN) Šis virziens nav no veiksmīgajiem.      

Attēlā Bahmuta 7.martā 2023

Leave a Reply