Krievu nauda (Rietumu bankās) jānodod ukraiņiem

300 miljardi dolāru (no Krievijas valūtas rezervēm) pašlaik iesaldēti ārzemju bankās. Manuprāt nebūtu slikti šo naudu piešķirt Ukrainai. Tieši tāpat domā arī Lietuvas bijušais premjerministrs Andrjus Kubiļus un zviedru politologs Anders Oslunds. 

Pašlaik ukraiņu tauta varonīgi aizstāvas pret krievu pārspēku. Šis karš ir pierādījis, ka Krievija nav nekāda „brāļu tauta“ (kā viņi apgalvo paši), bet primitīvs uzbrucējs ar impēriskās domāšanas ambīcijām, kuram vajadzīga tikai un vienīgi sveša teritorija, sava revira paplašināšanai. Šis karš pierāda, ka ukraiņu nākotnes ceļš ir kopā ar Eiropu, nevis duetā ar Maskaviju. Vairums ukraiņu šodien vēlas, lai viņu dzimtene kļūtu par pilntiesīgu Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. Savukārt Eiropa ir patīkami pārsteigta par ukraiņu varonību un vēlmi atbrīvoties no Maskavas pazemojošās ietekmes. 

Nav nozīmēs pašlaik uzskaitīt summas, kas būs nepieciešamas Ukrainas atjaunošanai. Tās ir gigantiskas. Skaidrs, ka Krievijai nāksies maksāt par nodarīto. Taču jau tagad var konfiscēt tos 300 miljardus dolāru, kas pašlaik atrodas 7 rietumvalstu bankās, un nodot Ukrainas rīcībā kā Krievijas maksu par kara postījumiem. Šīs septiņas valstis ir: Vācija, Francija, ASV, Lielbritānija, Japāna, Kanāda un Austrija. ANO jau izlēmusi, ka Krievijai būs jākompensē izdarītie postījumi Ukrainā. 

Krievija vakar deklarēja, ka atradīšot Melnajā jūrā iekritušo dronu. (TASS, Reuters). Amerikāņiem šķiet, ka to izdarīt nebūšot iespējams, jo drons iekritis vietā, kurā dzelme ir ļoti dziļa. Protams, ka pastāv bažas, ka „drona atradējs“ iegūs arī slepenu informāciju un tas nebūtu vēlams. Pagaidām amerikāņi nav paziņojuši, ka drona meklēšana būtu pabeigta vai tiks pārtraukta (CNN)

Tikmēr Ukrainā krievi turpina bombardēt skolas. Vakar S-300 sagrāva kādu dzīvojamo namu Harkivā. (Suspilne) Uzbrukums notika īsi pēc desmitiem no rīta. Blakus atrodas ēka, kurā ir skola bērniem ar īpašām vajadzībām. (CNN)

Maskavā ieradies Sīrija prezidents Asads. (The Guardian) Sīrija ir viens no tuvākajiem Putina sabiedrotajiem. Putins lielā mērā nodrošināja to, ka Asads palika pie varas Damaskā Sīrijas kara laikā. (TT) Var paredzēt nākamās sazvērestības stratēģijas un mēģinājumus tikt pie ieročiem ar Sīrijas starpniecību.

Dānija gatavojas izveidot tā saucamo Ukrainas fonu, kurā tiks koncentrēta nauda Ukrainai. To vakar paziņoja finanšu ministrs Nikolajs Vamens. Fondā jau tagad ir astoņi miljardi kronu, kas paredzēti civilas un militārās palīdzības mērķiem (DN)

Pienāk ziņas, ka Krievijā ierēdņiem, amatpersonām un lielai sabiedrības daļai tiek atņemtas ārzemju pases. Proti, viņi vairs nedrīkst atstāt valsti un izbraukt uz ārzemēm. Kā norādīts Lielbritānijas aizsardzības ministrijas ziņojumā, pirmie šiem noteikumiem tiek pakļauti tie, kas saistīti ar valsts noslēpumiem. (DN) 

Otrdien noticis incidents gaisā uz Igaunijas – Krievijas robežas. Divas NATO kara lidmašīnas, kas veikušas rutīnas lidojumu, bija spiestas apturēt Krievijas lidmašīnu, kura tobrīd bija jau šķērsojusi Igaunijas gaisa telpu. Kā vēlāk norādīja vācu Luftwaffe, šis ir jau 28 gadījums, kad krievu lidmašīnām jāaizrāda robežu pārkāpšana. (TT) 

Polija liecina, ka vairākas Rietumu valstis ir jau gatavas piegādāt ukraiņiem F-16. (Bloomberg News) Pagaidām uz Ukrainu tiek sūtītas krievu MIG-29.  Tādas pašlaik ir Bulgārijai, Horvātijai un Rumānijai. Astoņi ASV senatori uzskata, ka ukraiņiem pēc iespējams ātrāk jāpiegādā F-16. (Politico)

Foto – Ukraina šodien

Leave a Reply