Krievu notriektais amerikāņu drons un organizētās bēgļu straumes

Amerikāņu drons MQ-9 Reaper avarējis Melnajā jūrā tāpēc, ka tam uzbrukusi krievu kaujas lidmašīna Su-27. Prezidents Baidens ir informēts par notikušo. Uz Vašingtonu izsaukts Krievijas vēstnieks. Incidents notika vakar no rīta. Virs neitrālajiem ūdeņiem. „Šāda agresīva krievu lidotāju rīcība ir ļoti bīstama lieta un var novest pie pārpratumiem un neapzinātas konflikta eskalācijas“- konstatē Džeims B. Hekers, amerikāņu kara aviācijas šefs Eiropā. 

Drons nekādi neapdraudēja krievu lidmašīnu un šis incidents nepanāks to, ka amerikāņi tagad jutīsies iebaidīti vai tāpēc pārtrauks tuprmāk lidot neitrālajos ūdeņos. 

„Šādos gadījumos incidenti ir tieši tik bīstami kā iesaistītās valstis tos vērtē“, – konstatē Joakims Pāsikivi. Pēc viņa domām, krievi apzināti mēģinājuši izraisīt konfliktu. Neesot izslēgts, ka šo incidentu izraisījusi lidotāja paviršība.  Krievu kara lidotāji esot plaši pazīstami ar to, ka lidojot uzvedas pārgalvīgi, izaicinoši un vieglprātīgi. Šī esot pirmā šāda kolīzija, kad krievu lidmašīna apzināti taranē amerikāņu lidojošo objektu.

Maskava, protams, noliedz, ka šāda kolīzija būtu notikusi. Pēc viņu domām, amerikāņu drons esot devies uz Krievijas robežu ar izslēgtu transponderu. Drons esot zaudējis kontroli un pats iegāzies ūdenī. Tā šķiet krieviem. (DN)

Diplomāti un NATO apstiprina notikušo, taču nedomā, ka šis incidents varētu būtiski pasliktināt Krievijas – ASV attiecības. (AFP, TT) 

Putins turpina apgalvot, ka pie Nordstreem spirdzināšanas pērn vainīgi esot ukraiņi. Pieprasa,  lai Dānija atļauj krievu izmeklētājiem pārmeklēt jūras dibenu eksplozijas vietā. Pagaidām šāda atļauja Putinam netiek dota.

Tikmēr kaujas pie Bahmutas turpinās. Polija grasās nosūtīt ukraiņiem kara lidmašīnas tuvējo nedēļu laikā (SvD)

Turpmāk Krievijā neviens nedrīkst kritizēt arī privāto Vāgnera armiju. Par kritisku izteikumu draud 15 gadi cietumā. (TT)

No Itālijas pienāk ziņas, ka krievu Vāgnera armija apzināti organizē bēgļu straumes uz Rietumeiropu no Vidusjūras valstīm un Āfrikas. Pēdējo mēnešu laikā strauji pieaugusi bēgļu plūsma pāri Vidusjūrai. Ar šo bēgļu palīdzību, Putins vēlas paralizēt rietumvalstu uzmanību Ukrainai. (TT)

Krievu raķete satriekusi daudzstāvu namu Kramatorskā. Kopumā sabrukušas sešas daudzdzīvokļu ēkas. Glābšanas dienests pašlaik cenšas izrakt no drupām cietušos. (TT)

Attēlā amerikāņu drons MQ-9 Reaper  

Leave a Reply