Putina Bubulis un svinēšanas apmulsums

Kremļa diktatora 9.maija runa vakar nedaudz pārsteidza. Tajā viņš pēkšņi atzina, ka ir tāda „ukraiņu tauta“ (agrāk viņa runās šāda tauta vai valoda neeksistēja) un ar to notikusi „katastrofa“.

Specoperācija (Ukainas karš) notiekot pēc plāna. 

Parasti Putins cenšas runāt ar patosu, lakoniski un bārstoties ar propagandas klišejām. To klausoties var saprast kādā virzienā viņš pašlaik melo un kurā absurdu straumē airē savu „ideju laivu“ krievu galvās. Tātad – aizmirstiet reālo ainu. Pēc Putina domām, nevis viņš ir uzbrucis Ukrainai 24.februāri, bet gan Rietumi uzbrūkot Krievijai. Nav gan manīts, ka bumbas kristu Maskavā vai Pēterburgā, ka būtu līdz zemei sagrauta Voroņeža vai Tula. Nav sagrautas, taču Putins melo, ka karš esot uzbrucis Krievijai. 

Krieviem tagad esot jāaizstāvās. 

Kas ir uzbrucēji, kurus Putins apzīmē ar „šie“ vai „tie“ – „rietumu globālisti“, kas mobilizējuši “neonacistus no visas pasaules“? Tas ir  briesmu tēls, kas pašlaik tie potēts krievu galvās kā Putina pašdarinātais bubulis. 

Tātad Putina bubulis vēloties uzbrukt Krievijai un šis esot bubuļa „krusta karš“ ar mērķi sašķelt un iznīcināt Krieviju. Šo paņēmienu sauc par „faktu apmaiņu vietām“. Pats uzbrucējs sāk tēlot upuri un tos, kuriem viņš uzbrūk – nosauc par agresoriem. 

Interesanti, ka Putina tekstā tomēr parādījās vārds „ukraiņi“, jo agrāk viņš lietoja tikai jēdzienu „vajātie Donbasā“ ar to saprotot krievus. 

Tālāk Putins izklāstīja, ka ukraiņi ciešot no savas valsts sliktajiem vadītājiem un klausītājiem bija jāsaprot, ka Putina vadībā Ukraina attīstītos daudz labāk.  

Līdz šim viņš vienmēr cieti skaldīja, ka „specoperācija“ notiek pēc plāna un punkts.  Tagad pēkšņi jūt līdzi jaunam jēdzienam – „ukraiņu tautai“, kuru satriekusi katastrofa, kuru esot izraisījusi…Rietumpasaule. Tātad – katastrofas autors nav Putins, kurš pavēlēja 24. februārī savai armijai okupēt Ukrainu? Nē, izrādās, ka nav. Viņš esot labais puisis. Turpretī sliktie ir Rietumi, kas neatļāva viņa Ukrainu norīt kā ogu un viss. 

Interesanti, ka Putins savā runā, tieši tāpat kā mūsu Latvijas „Asociācija ģimene„, parādnieks vai pārējie „tradicionālo vērtību“ paudēji sāka runāt tieši par šo „tradicionālo ģimeni“, kuras aizstāvis viņš esot. Savādi – pašam nav ģimenes, ir šķīries, bērni neizmanto viņa uzvārdu, it kā pats dzīvo kopā ar vairākām mīļākajām paralēli, bet…slavina tradicionālo ģimeni. Rietumi esot pret šo „tradicionālo ģimeni“. Viņš esot par. Te nu jāpiebilst, ka viņa paša privātā ģimene nav tradicionālā.  Ideālā. Proti Putins nav precējies un nedzīvo ar savu bērnu mātēm kopā. Tāpēc nevajadzētu vainot Rietumus, Ziemeļus vai Dienvidus par to, ka viņš mīlot vienu, bet faktiski darot ko citu. Tā pati pretruna attiecas uz  Putina sūdzībām par rusofobiju. Dzērājs arī pieprasa cieņu pret sevi, taču ar pieprasīšanu vien nepietiek, lai pārējie sāktu cilvēku/tautu cienīt. 

Atkārtoja Putins vēl savu veco piedziedājumu, kas arī populārs pie mums Latvijā, par „eliti“ un „tautu“ un lielo pretrunu starp šiem jēdzieniem. It kā viņš pats nebūtu elites elite. Vēl izskanēja murgi par to, ka rietumos visi esot nacisti. Jēdzienu „nacists“ viņš lieto nejēgā un neloģiski. To nav vērts pat analizēt. 

Vispār jau interesanti, ka Putinam radušās maigas jūtas pret tautu, kuru viņš katru dienu liek apšaudīt ar raķetēm un droniem. Ar šo viņš ļoti atgādina varmācīgu vīru, kas pēc savas sievas piekaušanas draud, ka ar citu vīrieti viņai klātos vēl briesmīgāk. 

Daudzās Eiropas pilsētās Kremlis bija organizējis savējo gājienus. Viskošāk medijos izskatījās Vācija, kuru putinisti pazīst kā savu kabatu un šajā zemē sarkanarmiešu uzvarētāji 1945.gadā tika godināti visskaļāk ar dejām, dziesmām un karogiem. Berlīne esot bijusi sparīga, krievu dziesmām pieskandināta kā „mazā maskava“. 

Vienu manifestāciju Krievijas vēstniecības bija izdevies sarīkot arī Stokholmā. Tā bija neliela, vieglo automašīnu kolona, kas greznojušās ar Krievijas karogiem, brauca cauri centram. Atļauja nebija pieprasīta un tika tēlots, ka šis ir spontāns – kustīga prieka krievu patriotu mītiņš. Ātri ieradās, noplīvoja un pazuda. Mītiņa nebija. 

Kas notika Maskavā? Tur tika dotas pavēles bombardēt ar raķetēm pilsētu Dņipro, kur trāpīja četrstāvu dzīvojamajai mājai. Trāpija arī Nikoplei, bez upuriem. Pavisam 9. maijā no Krievijas tika palaistas 25 raķetes uz Ukrainu. 23 no tām tika notriektas.  

Pēc tam Kremļa vadība pulcējās Sarkanajā laukumā, lai svinētu savus svētkus. Ar ēšanu un dzeršanu.

Militārā parādē šoreiz bija ļoti interesanta, jo tajā piedalījās viens vienīgs tanks T-34. Būvēts 1940.-1958. (TT) 

Rīgā vakar arī pamanīju cilvēku bariņus un policijas auto pie Juglas okupekļa. Bija sabērtas puķes kā kartupeļi un notika mīņāšanās. Bez dejām uz dziesmām krievu karoga ēnā kā to varēja novērot Frankfurtē. 

Attēlā krievu mītiņš Berlīnē ar Putina izdomātajiem lozungiem (DN)

One comment


  1. Ierastā padomjimpērijas ziedu laiku smadzeņu skalošanas metodoloģija. Jau iesākumā neatkārtojamais manipulators Vladimirs Iļjičš Uļjānovs mācīja lietas stādīt no galvas uz kājām (vai otrādi). Kura būs galva un kuras būs kājas viņš ar VČK stingrību un Dzeržinska spēku parādīja dumjajai tautai un ar sarkanarmijas palīdzību arī kaimiņu tautām. Saprotiet pareizi; viss notiekošais UKRAINĀ ir viena vienīga draudzīga palīdzība. Nekāda kara. Komunisma rēgs klejo pa Eiropu un nekādi civilizācija netiek no tā vaļā. Un kā jau rēgam, tam patīk rēgoties dažādos veidos un vārdos.

Leave a Reply